يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
خطبه دوم 15 تیر 1397 با امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 12:01

خطبه دوم15  تیر 1397 با امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی برگزار شد..

 

خطبه دوم  97.04.15

أعوذ بالله من الشیطان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

*دوشنبه  18 تیر ماه، 25 شوال مصادف است با شهادت ر اس و رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق(ع)، عرض تسلیت دارم و امیداوارم خداوند را از شیعیان حقیقی آنحضرت قرار بدهد.

*بزرگترین ظلمی که بعد از رحلت پیغمبر گرامی اسلام(ص) نسبت به جهان اسلام و بلکه بشریت شد،این بود که امامت و ولایت را از مسیر حق منحرف کردند و آرام آرام کار به جائی رسید که از زمان معاویه، ان را به سلطنت تبدیل نمودند،آنها می­خواستند دیگر از امامت و جانشینی خاتم پیغمبران(ص) و رهبری حقیقی و دینی،اثزی نماند اما وقتی نوبت به امامت امام صادق(ع) رسید، حضرت در مناسبتهای گوناگون،با  بیانات شیوای خود،اهمیت این مساله را بیان می­فرمودند.

*استحضار دارید که امام صادق(ع) بعد از شهادت پدر بزرگوارشان،در طول 34 سال امامتشان با پنج طاغوت اموی و 2 طاغوت عباسی روبرو بودند،در این ایام بر اثر جنگ و ستیزهای بنی عباسی برای براندازی حکومت بنی امیه،فضای بیشتری برای آنحضرت فراهم نشد که امام صادق(ع) در این فرصت بزرگترین و وسیعترین حوزه و دانشگاه اسلامی را پی­ریزی نمودند و توانستند حدود 4 هراز شاگرد تربیت کنند که هر یک از انها به مقامات علمی و عملی و فقهی نائل شدند افرادی مثل زراره،ایان،هشام و دیگران و دیگانی که از بزرگان شیعه و امامیه بودند و افرادی مثل ابوحنیفه و انس بن مالک که هر دو از بزرگان اهل سنت هستند.

*ام ا با تثبیت حکومت بنی عباس و روی کارآمدن منصور دوانقی و عدم درک جایگاه امامت و عدم فهم عظمت و فضیلت امام صادق(ع)،در چنین ایامی جامعه شیعی را و بلکه جهان اسلام و بشریت را از وجود امام بزرگوار محروم و حضرت را به شهادت رساندند.

*پنجشنبه 28 تیر ماه مصادف است با سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب،حادثه­ای که سند تاریخی غیر تمدنی مر دم مسلمان ایران است.

*هشفر جاسوس انگلیسی در مالک اسلامی در خاطرات خود می­نویسد:یکی از نقاط قوت و نیرومندی اسلام و از علل پیشرفت مسلمانان، حجاب زنان است که موجب جلوگیری از فساد و آسیب­های اجتماعی می­گردد. او می­گوید:ما باید کوشش کنیم تا زنان مسلمان به بی حجابی و ر ها کردن چادر، مشتاق شوند و بدین وسیله فساد را در جوامع اسلامی گسترش دهیم.

*همان بلائی را که بر سر کشور اسلامی اندلس آوردند،می­خواهند بر کشورهای اسلامی دیگر بیاورند می­اهند همان برنامه ر ا اجرا کنند. مصر ، ترکیه و برخی کشورهای اسلامی دیگر،که این برنامه­ها در آنجا اجرا شد، همین برنامه را برای ایران اسلامی ما هم داشتند و دارند، رضا خ ان ملعون با همین نگاه و همین طرز تفکر، موضوع کشف حجاب در ایران مطرح کرد اما مردان و زنان غیرتمند اسلامی،در مقابل این تفکر باطل رضا خانی و دنیای غرب ایستادند، کشتار مردم مومن و غیرتمند، در مسجد گوهر شاد مشهد نمونه­ای از این دست است.

*امروز که دشمن از ایران و انقلاب اسلامی ما به مر اتب احساس خطر بیشتر می­کند، از هر راه و روشی برای مقابله و از بین بردن دین،غیرت دینی،تعصبات و آرمانهای این مردم تلاش می­کنند.

*امروز و بلکه در همه ادوار مختلف در طول  این 40 سال دشمن با استراتژیهای گوناگون، سعی به عقب راندن نظام، ایجاد مشکل و در نهایت براندازی نظام بوده­اند، که نمونه­های آن اگر بخواهد احصاءشود فراوان است:

1- از عملیات طبس گرفته تا 2- کودتای نوژه که هدف آن اشغال کامل تهر ان و حمله به بیت امام راحل(ره) 3- تا حمایت همه جانبه از گروهک ضاله منافقین برای ترور شخصیتهای موثر نظام نظیر مقام معظم ر هبری، شهید مطهری،شهید بهشتی،شهید مفتح،شهید رجائی و باهنر و بسیاری از شخصیتهای دیگر،4-جنگ هشت ساله علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران و5- همزمان اجرای تحریمهای ظالمانه­ی اقتصادی،مالی و نظامی و همچنین6-شبیخون فرهنگی که از دیگر استراتژیهای دشمن علیه این نظام و مردم بوده است.

*اما وقتی دشمن از همه این تاکتیکها و شگردها،مفتضحانه و بدون نتیجه­ی مطلوب خارج شدند،طراحی شورش علیه نظام،از درون نظام و ایجاد بحران برای کشور،از دل همین مردم،یکی از مهمترین استراتژیهای دشمنان در پسا جنگ بوده است.

*1- فتنه 18 تیر کوی دانشگاه سال 78 که حاکمیت نظام و نهادهای حاکمیتی مثل شورای نگهبان و دستگاههای امنیتی و قضائی کشور را مورد هجمه قرار دادند:2- فتنه پسا انتخابات سال 88 که به صراحت به دنبال حذف و براندازی نظام بودند و عده­ای فردور در داخل باآنها ه مراه شدند و بی­پروا و آشکارا شعار می­دادند(انتخابات بهانه است،اصل نظام نشانه است) 3-و همچنین این سالها هم، با انواع روشهای ظالمانه می­خواهند به هدف پلیدخود برسندمثلا با بر جام، با اغتشاشات دیماه 96،با تحریمهای فلج کننده،با عدم همراهی اروپائیها و اعضای 1+5 با ایران، با کارشکنی آمریکائی ها در خروج از برجام و دهها موارد دیگر از بیرون.

*و البته رانت­ها و اختلاسها و حقوقهای نجومی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران و گرانی سکه و ارز و دهها مو ارد دیگر از درون،سبب ناآرامی و نابسامانی اقتصاد کشور و سبب نارضایتی مردم ار دولتمردان شد.

*به اقتصاد بند ه عدم توانمدی تیم اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم و سیاستهای  غلط بانک مرکزی در تخصیص ارز دولتی شرکتهائی که هیچ سنخ یتی با آن جنسی که وارد می­کند ندارد و مهمتر از همه عدم نظارت دقیق هم از ناحیه خود دولت و هم از ناحیه مجلس که بعضا رطب خورده هم هستند،سبب افزایش قیمتها، تورم و آشفتگی بازار شده است.

*اما آنچه که حالا برای ما اهمیت دارد و باید به آن توجه کرد این است که گویا:تا حدودی آقایان دولتمردان به این نکته رسیدند و بالاخره فهمیدند که هم جنگ اقتصادی دشمن علیه ما خیلی جدی است، لذا ب اید هوشمندانه­تر عمل کنیم و هم نابسامانیهای داخلی منشاش کجاست که باید آن رادرمان کنیم.

1-اینکه سخنرانی آقای رئیس جمهور را در جمع مدیران ارشد، استانداران و فرمانداران سراسر کشور در جهت تلاش برای برون رفت از مشکلات اقتصادی با وحدت و همدلی همه گروهها و طیفها را به فال نیک می­گیریم.

2- اینکه سخنان قاطع رئیس جمهور کشورمان در اتریش درباره نفت و صادرات نفت ایران، که اگر دشمنان بخواهند نفت ایران صادر نشود،پس نفت دیگر کشورها هم صادر نخواهد شد و یا موضع گیری قاطع ایشان در برابر صدراعظم اتریش در به رسمیت نشناختن رژیم جعای و غاصب صهیونیستی.

3- و همینطور:موضع گیری قاطع و شایسته ایشان در دیدار مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که گفتند اگر حقوق ملت ایران در برجام تامین نشود،دلیلی وجود ندارد در برجام بمانیم.

همه اینها را به فال نیک می­گیریم و بارقه­ی امیدی است که آقایان توجهشان به داخل کشور باشد.

*اما این نکته را هم عرض کنم و آن اینکه این به معنای ساده لوحی و خوش خیالی و خوش باوری ما نیست بلکه معنای اعتماد به خادمین و مسئو لان و نیروهای درون نظام است که امیدواریم این آقایان نسبت به اعتماد دوباره­ای که به آن ها شد،درست به موقع و انقلابی عمل کند.

کمااینکه مقام معظم رهبری هفته­ای که 9 خرداد در جمع دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) فرمود:اگر مولفه­های اقتدار ملی تقویت شود و در مقابل دشمن،سستی نکنیم و تسلیم نشویم،بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.

*لذا انتظار می­رود دولت م حترم در اولین گام از این اعتماد سازی،تغییر تیم اقتصادی نا کارآمد خود را در  دستور کار قرار دهد تا بار دیگر شاهد رشد و شکوفائی و جهش در اقتصاد باشیم و مشکل گر انی و دیگر مشکلات کشور حل شود.

 

 

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

2692امروزmod_vvisit_counter
1165دیروزmod_vvisit_counter
13462این هفتهmod_vvisit_counter
11656هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30450این ماهmod_vvisit_counter
61063ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2744273کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 47 مهمان حاضر
IP شما: 54.161.49.216
 , 
امروز: 27 مرداد 1397