يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
راه نجات کشور اعتماد به جوان‌ها است؛ اعتماد به داخل کشور است؛ توجه به تولید داخلی و جهش تولید است؛ پشت سر رهبری و ولایت حرکت کردن است.امام جمعه بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 13 تیر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 11:35

راه نجات کشور اعتماد به جوان‌ها است؛ اعتماد به داخل کشور است؛ توجه به تولید داخلی و جهش تولید است؛ پشت سر رهبری و ولایت حرکت کردن است.امام جمعه بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 13 تیر

خطبه دوم

13/4/99

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

تبریک عرض می کنم ولادت پر سر سعادت و موفور السرور سلطان سریر ایران، امام رئوف، ثامن الحجج آقا علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیه و الثنا) را به همه شما محبین و ارادتمندان به ساحت قدسی آن امام بزرگوار.

دوران امامت ۲۰ ساله امام رضا را باید به سه بخش تقسیم کرد:

مقطع اول: دوره ده ساله حکومت هارون عباسی ملعون که یک دوره بسیار سخت، سنگین و پر خفقان بود.

مقطع دوم: دوره پنج ساله جنگ داخلی بین فرزندان یعنی امین و مامون که یک فرصت نسبی برای آن حضرت و علویان بوجود آمد.

مقطع سوم: که ۵ سال پایانی عمر با برکت امام  رضا (ع) و در دوران خلافت مامون ملعون اتفاق افتاد.

مامونی که تمام هدفش قطع ریشه شجره طیبه امامت و تشیع بود، منتها عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد. او  با انتخاب استراتژی هجرت امام رضا علیه السلام به ایران، نه تنها ریشه امامت وتشیع را  نخشکاند بلکه اتفاقاً هم جریان امامت و هم جریان تشیع تثبیت و بارورتر شده است. جریانی که تا به امروز به فضل الهی ادامه دارد و قطعاً به امید الهی عالم گیر خواهد شد ان شالله.

خوب این روزها حال و هوای استان ما حال و هوای شهدایی است.‌
حضور دو شهید عزیز خانطومان سوریه شهید سعید کمالی و شهید علی جمشیدی شهیدی که بعد از ۴ سال و خورده‌ای به وطن برگشتند تا بگویند هنوز پای آرمان هایمان ایستاده‌ایم.


من دو جمله از وصیت نامه شهید علی جمشیدی را جهت تذکر به خودم و همگان که با بسیار متناسب با حال و هوای زمانه ما هست را عرض می کنم:
شهید جمشیدی بعد از تاکید فراوان بر ولایتمداری و تبعیت محض از رهبری و حفظ نظام می نویسد در این اوضاع سیاسی کنونی که رهبر عزیزمان به تنهایی این علم انقلاب را به دوش گرفته و رجال سیاسی چندان همسو با فرمایشات ایشان عمل نمی‌کنند، می‌بایست متدینین مذهبی؛ هیئتی‌ها؛ مسجدی ها؛ خود را فدای این آقا کنند و می بایست فرمایشات نایب امام زمان را کلمه به کلمه اجرا نمایند.

و یا در جای دیگر خطاب به آن دسته از مسئولان که نان انقلاب را می‌خورند و علیه انقلاب کار می‌کنند؛ می نویسد:
چه بسیار افرادی که برای ضربه زدن به نظام آمده‌اند کسانی که بویی از ایمان و مردانگی نبرده اند کسانی که نان انقلاب و نظام را می‌خورند و تیشه بر ریشه نظام می زنند.

شما همین نامه سرگشاده، برخی از افراد حتاک به حضرت آقا را در همین روزها دیدید و شنیدید؛ کسانی که خود شان یک عمر مسئولیتی در همین نظام داشتند  اما الان با یک ادبیات حق به جانب و اقدام خوارج گونه؛ نظام و رهبری را متهم می‌کنند در حالی که یادشان رفته که عمده مشکل کشور به واسطه عملکرد هم فکرها و هم حزبی های ایشان بود که در طول این چند سال به وجود آمده،

همان هایی که در ابتدای انقلاب تا به حالا در بسیاری از موارد با امامین انقلاب در زاویه بودند. همان هایی که از ابتدای انقلاب تا به حال نگاه های لیبرالی داشتند و با همین نگاه خواستند کشور را اداره کنند.

همان هایی که از ابتدای انقلاب وقتی این آمریکا را می شنیدند لب و لوچه شان آب می افتاد و تلاش می‌کردند با آمریکا رابطه برقرار کنند.

همان هایی که در خانه های چند ده میلیاردی زندگی می‌کنند و هرگز  درد و غم یک فقیر؛ بیکار و مستاجر را نمی فهمند

همان هایی که خودشان و خانواده شان که گرین کارت دارند و فرزندانشان در آمریکا و اروپا زندگی می‌کنند.

همان هایی که هیچگاه اعتماد به مردان و جوانان و دانشمندان خود نداشتند و همیشه چشم امید به بیگانگان داشتند.

اینها سبب  وضع بد اقتصادی و تورم و کاهش درآمدها بردار در کشور شد نه آنهایی که شما آنها را متهم کردید

مگر یادتان رفته که فتنه ۷۸ و فتنه ۸۸، فتنه ۹۶ و ۹۸ محصول عملکرد غلط هم فکر ها و هم حزبی های شما بود،

مگر یادتان رفته که ای از همین لیبرال‌ها و هم فکر های شما نامه نوشتند برای آمریکایی‌ها که تحریم را بیشتر کنید تا کشور فلج شود؛ مگر یادتان رفته که همین هم حزبی های شما ۷ سال ر کشور ما معطل کردند و چیزی عایدشان نشد اما قطعاً اگر رهبری مدبرانه و حکیمانه حضرت آقا بود امروز شاهد این همه شکوه و اقتدار و عزت و امنیت در کشور نمی بودیم، امروز شاهد این همه پیشرفت در عرصه‌های مختلف فناوری، نظامی، دفاعی و موشکی در کشور هستیم.

امروز به برکت رهبری مدبرانه حضرت آقا که دشمنان حتی نمی توانند نگاه چپ به این کشور کمک کنند و اگر یکی بزنند ده تا خواهند خورد.

اتفاقاً باید بدانید که با وجود همه مشکلات در کشور که آن هم محصول عملکرد غلط امثال شماها است نه تنها مردم بی اعتماد به نظام و انقلاب و رهبری نیستند بلکه تا آخرین نفس پای این نظام و انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا ایستاده‌اند.

البته نظام و انقلاب در طول این سال‌ها از این نامه‌ها به خود زیاد دیده است از نامه سرگشاده سران حزب نهضت آزادی امسال بازرگان و ابراهیم یزدی و دیگران در سال ۶۹ که مدعی شدند کشور در لبه پرتگاه و نابودی است.

از نامه سرگشاده هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ که مدعی شد کشور آبستن فتنه ها و آشوب هاست از نامه سرگشاده امروز خونی خوئینی‌ها که آینده کشور را آینده تاریک و نامعلوم معرفی کرد

بنابراین راه نجات کشور اعتماد به جوان‌ها است اعتماد به داخل کشور است توجه به تولید داخلی و جهش تولید است توجه به اقتصاد مقاومتی است پشت سر رهبری و ولایت حرکت کردن است و باید این مسیر را ادامه داد که نه تنها آینده تاریک و نا معلوم نیست بلکه آینده کشور بسیار روشن است که این روشنی آینده دوستان را امیدوار و دشمنان را ناامید کرده است

خوب در آستانه  روز شهرداری و دهیاری یعنی ۱۴ تیر قرار داریم و  جا دارد پیشاپیش این ایام را خدمت همه زحمتکشان در این عرصه تبریک و تهنیت عرض نمائیم؛ یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی، تجلی اراده مردم در اداره امور کشور است بسیاری از مسئولیت‌های اجرایی کشور با واسطه و بی واسطه توسط مردم انتخاب می شوند.

این یعنی: تحقق مردم‌سالاری دینی.

منتها مسئولین و منتخبین با واسطه یا بی واسطه مردم،  باید قدردان این اعتماد مردم باشند با عملکرد درست، با حل مشکلات مرم، با برخورد صحیح، با مدیریت درست شهری با عقلانیت و عدالت محوری و با سالم زندگی کردن در دوران مسئولیت تا انشالله در پیشگاه خداوند و مردم رو سفید شوند.

 


 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

372امروزmod_vvisit_counter
5578دیروزmod_vvisit_counter
12605این هفتهmod_vvisit_counter
39793هفته گذشتهmod_vvisit_counter
17293این ماهmod_vvisit_counter
150496ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4242280کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 59 مهمان حاضر
IP شما: 3.215.174.30
 , 
امروز: 14 مرداد 1399