يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
امنیت و آرامش خود را مدیون فداکاریهای سپاه هستیم،انتقام سخت همان است که حضرت آقا فرمودند: اخراج آمریکائیها از کل منطقه است.امام جمعه بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 27 دی 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 29 دی 1398 ساعت 11:31

امنیت و آرامش خود را مدیون فداکاریهای سپاه هستیم،انتقام سخت همان است که حضرت آقا فرمودند: اخراج آمریکائیها از کل منطقه است.امام جمعه بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 27 دی 98

خطبه دوم

27/ 10/ 98

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

در ایام فاطمیه قرار داریم و مجدداً این ایام را تسلیت عرض می نمائیم، وجود نورانی حضرت زهرا (س) در بیانی نورانی می فرمایند: حُبِّبَ إِلَیَّ مِن دُنیاکم ثَلاث : تِلاوَهُ کِتابِ اللهِ، وَ النَّظَر، فی وَجه رَسُولِ اللهِ، وَ الإنفاق فی سَبیل اللهِ.

خوب این روزها هم، برخی از هموطنان ما در سیستان و بلوچستان به واسطه یک اتفاق غیر مترقبه و حادثه طبیعی یعنی سیل دچار مشکلات فراوانی شدند، خانه ها تخریب شده، روستاها تخلیه شده جاده ها و زیر ساخت ها آسیب دیده و بعضاً از بین رفته، که در مجموع حدود 700 میلیارد تومان خسارات به بار آورده است امّا الحمد الله با اطلاع قبلی مسئولان و اقدامات به موقع سپاه پاسداران خسارات جانی به حداقل رسیده است.

خوب در این شرائط بوجود آمده، هموطنان ما، امروز در سیستان و بلوچستان نیازمند کمک از ناحیه ی شما مؤمنین و مردم همیشه در صحنه هستند، انشاأالله همه ما بتوانیم با الگوگیری از حضرت فاطمه زهرا (س) در حد توان خود انفاق فی سبیل الله انجام دهیم و دین خود را ادا کنیم.

خوب هفته ای هم که گذشت فقیه مجاهد، عالم جلیل القدر مرحوم آیت الله رسولی محلاتی، که عمری در راه مجاهدتهای علمی و عملی و تدوین کتابها و تبیین معارف دین، تلاش کردند، به دیار حق شتافتند و در جایگاه ابدی خود آرام گرفتند، شخصیتی که از ابتدای نهضت امام راحل (ره) و در طول دوران انقلاب و بعد از امام (ره) در کنار مقام معظم رهبری، سالهای سال زحمت کشیدند و عمر خود را صرف کردند، خداوند انشاءالله این عالم بزرگوار را با اجداد طاهرینش محشور بفرماید.

خوب با اعلام نتایج تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم شورای اسلامی، (البته در هیئت نظارت) نه مرحله پایانی و نهائی شورای نگهبان، که امیدواریم مرحله پایانی آن هم، با دقت هرچه بیشتر اتفاق بیفتد و افراد نالایق از گردونه انتخابات حذف شوند و انشاءالله این اتفاق خواهد افتاد.

خوب با اعلام این نتایج، انتخابات وارد فاز جدیدی شد، البته طبیعی است که برخی از آنهائی که ردّ صلاحیت شدند یا عدم احراز گرفتند، خودشان یا هم حزبی های آنها یا طرفدارهای آنها، به دنبال القاء شبهات هستند و می خواهند شورای محترم نگهبان را زیر سوال ببرند.

حالا با برچسب جناحی عمل کردند، با برچسب مغایرت رد صلاحیت ها با انتخاب مردم، با شبهه عدم توان رسیدگی شورای محترم نگهبان به همه کاندیداها و همچنین بحث کهنه چرائی نظارت استصوابی و مباحثی از این دست.

که البته ضمن اینکه این حق همه این افراد وجود دارد که از مسیر قانونی اعتراضات خود را پیگیری کنند، اشاره ای مختصر به شبهات وارده پاسخ دهم.

اولاً: شورای محترم نگهبان منحصر در 12 نفر نیست که رسیدگی به پرونده حدود 14 نامزد مجلس یازدهم،برای آنها مشکل ساز شود، بلکه 31 دفتر استانی، 450 دفتر شهرستانی، حدود 300 هزار نفر ناظرین این شورا و هزاران نفر از محققین در یک شبکه ی گسترده، قدم به قدم این مأموریت را انجام می دهند.

مضاف بر اینکه استعلام از سازمانها و نهادهای اطلاعاتی امنیتی و قضائی و مواردی از این دست به کمک آنها می آیند.

ثانیاً: آنهائی که برچسب جناحی عمل کردن را به شورای محترم نگهبان می زند، خوب می دانند که این گونه نیست، مگر مجلس نهم و دهم، بیش از 100 نماینده از جناح و طیف آنها نبود .

ضمن اینکه در همه ادوار اینطور بوده که از همین جناح خاص مورد نظر این آقایان در مجلس بودند.

اصلا مگر ملاک تقسیم بندی جناح و حزب است که از هر حزبی باید چند نفر بیایند، بلکه ملاک شایسته سالاری است.

شورای نگهبان آنهائی را که حداقل ملاک ها را دارند معرفی می کنند، لابد این افراد ملاک حداقلی را نداشتند که احراز نشد.

و گویا درد برخی از این فریادها، عدم تأیید بستگان آنهاست، لذا به شورای نگهبان می تازند

ثالثاً: عده ای معترض به اصل احراز صلاحیت از ناحیه شورای محترم نگهبان هستند و معتقدند اصل برائت در اسلام، برای صلاحیت افراد کفایت می کند مگر خلاف آن ثابت شود و یا حداقل آنهائی که قبلاً صلاحیت آنها در ادوار گذشته احراز شده، همان کفایت می کند.

باید عرض کنیم چه تضمینی وجود دارد که یک نماینده در طول چهار سال نمایندگی اش، مقیّد به قوانین و اخلاق و آداب اسلامی باشد، شما همین دوره را ببینید، از 290 نماینده مجلس 40 نفر شرکت نکردند و 250 نفر باقیمانده 90 نفر رد صلاحیت شدند یعنی بیش از 1 سوم نمایندگان، آن هم با چه دلایلی 1. سوء استفاده از اموال عمومی   2. تحصیل اموال نا مشروع       3  اختلاس     4. فساد اخلاقی    5. استعمال مواد مخدر     6. فروش مواد مخدر    7. شرارت و چاقو کشی و مواردی از این دست، یعنی: همه مدل آدم در این مجلس بوده، حالا معلوم می شود که چرا برخی ها شب امضا می زدند و فردا امضایشان را پس می گرفتند، حالا معلوم می شود که چرا مجلس کارمفیدی در حوزه فرهنگ، اقتصاد، سیاست و حل مشکلات مردم کاری نمی کرد.

حالا اختلاس و تحصیل اموال نا مشروع و سوء استفاده از جایگاه نمایندگی و اموال عمومی متأسفانه سابقه دارد، اما عجیب اینجاست که نماینده مجلس و چاقوکشی؟ نماینده مجلس و مواد فروشی؟ نماینده مجلس و فساد اخلاقی؟

اما سوال اینجاست که اینها چاقوکش و مواد فروش بودند و به مجلس رفتند یا داخل مجلس چاقوکش و مواد فروش شدند، اینها دزد بودند و وارد مجلس شدند یا داخل مجلس دزدی یاد گرفتند.

متاسفانه الان هم برخی از همین نمایندگان مفسد و دزد و مختلس و ساقی و مواد فروش، باید تا خرداد 99 برای ما و کشور قانون وضع کنند و تصمیم بگیرند، همان هائی که متهم به فساد مالی هستند می خواهند قوانین وضع کنند و نظارت کنند.

اولاً: شورای محترم نگهبان نهایت دقت تأیید و رد نامزدها اعمال کند.

ثانیاً: مردم باید در بین نامزدها، افراد اصلح و شایسته را انتخاب کنند.

ثالثاً: دستگاه قضا هم باید برخورد جدی با نمایندگان متخلف کند.

مجلس شورای اسلامی جایگاه بسیار مهم و حسّاس است  و جای انسانهای مؤمن و شایسته و لایق

امیدواریم مجلس آتی مجلس در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

ایران اسلامی ما این روزها از جهات مختلف داغدار است.

یک: داغدار از دست دادن سردار پرافتخار و بزرگ سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی .

دو:  داغدار سقوط هواپیمای مسافربری اکراینی که منجر به شهادت و کشته شدن تعدادی از هموطنان ما و عده ای از مسافران اتباع خارجی شد، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار این عزیزان، از خداوند منان طلب رحمت و مغفرت برای این عزیزان سفر کرده می کنیم.

حادثه حادثه ی تلخی است و در طول 41 سال انقلاب بی سابقه است، منتهی در تحلیل و نگاه به این قضیّه حتماً باید همه جوانب را دید، بعد اعتراض کرد، نکاتی را بیان کرد.

اینکه کشور در آماده باش کامل نظامی بود، اینکه در یک جنگ تمام عیار قرار داشتیم.

اینکه آمریکائیها تهدید کرده بودند که 52 نقطه از کشور را می زنند اینکه خبر شلیک موشک کروز آمریکائی ها رسیده بود

اینکه می بایست پروازهای مسافربری و تجاری در آن چند ساعت حساس لغو می شد، که نشد.

اینکه نیویورک تایمز گفته است که 30 ثانیه قبل از شلیک موشک، پرانسپوندر هواپیمای اکراینی که می بایست هر لحظه سیگنال غیر نظامی بودن هواپیما را اعلام کند، خاموش کردند و متوقف نموده اند.

لذا سیستم موشکی  و دفاعی آن را کروز تشخیص داده است و دهها نکته ی مبهم دیگری که پیرامون این حادثه تلخ وجود دارد، با همه ی این حرف ها، مردان بزرگ ما در سپاه پاسداران در کمال شجاعت، تمام حادثه را به عهده گرفتند، هم فرمانده محترم سپاه و هم فرمانده محترم هوا فضای سپاه ، که ضمن عذرخواهی از مردم، اعلام کردند، هر تصمیمی که مقامات ارشد بگیرند تابع هستند.

حالا چرا عده ای می خواهند از این فضای غم آلود بهره برداری سیاسی کنند.

چرا عده ای به دنبال موج سواری هستند.

اگر دشمن بیرونی این کار را می کند، تعجبی نیست، چرا حرفهای دشمن از گلوی داخلی ها بیرون می آید، دعوت به اغتشاش، دعوت به آشوب، دعوت به اعتراض، اهانت و حرمت شکنی

شبکه نفوذ داخلی و برانداز خارجی، تمام مزدورانش را به صف کرده است:

1.سفیر خبیث انگلیس، شخصاً خط دهی میدانی تجمعات را رهبری می کند.

2. خانم مولاوردی با آن ادبیات شنیع و زشتش و رد استعفاء فرمانده سپاه را می خواند.

3. دیگری نظام را به پنهان کاری متهم می کند.

4. آن نماینده خائنی که هنوز پرونده خیانتش در فتنه های گذشته فراموش نشده است و درخواست مذاکره با داعش را می داد، نظام را متهم به دروغ می کند.

5. سلبریتی ها که جشن تولد ملکه انگلیس کیک تولد می خورند و سر سفره افطاری انگلیس حاضر می شوند، دعوت به شورش می کند.

خوب همه و همه به صف شدند تا به بهانه سقوط هواپیمای اکراینی، انتقام شکست داعش و حمله موشکی به پایگاه آمریکائی عین الاسد را از سپاه بگیرند. امّا کور خواندند.

امّا شهادت حاج قاسم سلیمانی و حضور میلیونی مردم در تشییع آن ابدان مطهر نشان داد که مردم دل داده این نظام و انقلاب و ولایت اند و پای آرمانهای امام و شهداء تا آخرین قطره خون خود می ایستند.

مردم هرگز هزاران فداکاری و جانفشانی فرزندانشان در سپاه پاسداران را با یک اشتباه پایمال نمی کنند، فراموش نمی کنند.

چرا که امنیت خود را مدیون فداکاریهای سپاه هستیم، ما آرامش مان را مدیون ایثار این عزیزان هستیم.

در جنگ سپاه پیشتاز بود، در سازندگی سپاه پیشتاز بود، در سیل و زلزله سپاه پیشتاز بود، در محرومیت زدائی ، در اقتصاد مقاومتی، در دفع فتنه ها، همه و همه سپاه پیشتاز است.

ای کاش همه مسئولان این جرأت را داشتند که اگر خطائی از آنها سرزده است، از ملّت عذرخواهی کنند.

چقدر اتفاقات بزرگتر از این را در کشور داشتیم امّا کسی به رویش هم نیاورد، شما خسارات و کشته های یک تصمیم غلط در گرانی بنزین در همین چند ماه گذشته را ببینید، بیش از صد نفر کشته شدند و میلیاردها تومان خسارت به کشور وارد شد، امّا دریغ از یک عذرخواهی.

نگذاریم عظمت کار سپاه در هدف قرار دادن مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق در پیچ و خم حوادث گم شود، عده ای می خواهند، این کار بی سابقه ی سپاه را کمرنگ جلوه دهند و به حاشیه بکشانند.

اما به توفیق  الهی، هرگز چنین فرصتی را به آنها نخواهیم داد، آمریکائیها و مزدوران داخلی بدانند با این توطئه ها و ترفندها راه به جائی نمی برند بلکه انتقام سخت همانی است که حضرت آقا فرمودند: اخراج آمریکائیها از کل منطقه است.

و انشاءالله به زودی زود این اتفاق خواهد افتاد .

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

2986امروزmod_vvisit_counter
4505دیروزmod_vvisit_counter
24972این هفتهmod_vvisit_counter
26026هفته گذشتهmod_vvisit_counter
65172این ماهmod_vvisit_counter
129190ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4419349کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 47 مهمان حاضر
IP شما: 18.207.106.142
 , 
امروز: 28 شهریور 1399