يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
به تعبیر حضرت آقا این تنها یک سیلی به آمریکائیها بوده است. انتقام ما با خروج آمریکائیها از منطقه اتفاق خواهد افتاد.امام جمعه بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 20 دی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 21 دی 1398 ساعت 09:35

به تعبیر حضرت آقا این تنها یک سیلی به آمریکائیها بوده است. انتقام ما با خروج آمریکائیها از منطقه اتفاق خواهد افتاد.امام جمعه بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 20 دی

خطبه دوم

20 / 10/ 98

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

در ایام فاطمیه اول و شهادت بی بی دو عالم، صدیقه طاهره ، زهرای مرضیه (سلام الله علیها) قرار داریم.تسلیت عرض می کنیم این ایام حزن و ماتم و ایام شهادت آن حضرت را به پیشگاه صاحب عزای این عالم، وجود نازنین حضرت ولی عصر (ارواحنا الفداء) و به همه شما مؤمنین و شیعیان حضرات معصومین (ع) .

زهرای مرضیه شخصیتی است که نبی مکرم اسلام (ص) درباره او فرمودند:

إنَّ فاطِمَهَ شِجنَهٌ مِنّی یُوذینی ما آذاها، کسی که بَضعَهُ منّی، مُضعَهٌ مِنّی، بَهجَهُ قَلبی است.

وجود با عظمتی که امیر مؤمنان علی (ع) می فرماید: لِیَ الفَخرُ بِفاطِمَه وَ أبیها.

کسی که نبی مکرم اسلام (ص) درباره شخصیت این بانوی بزرگوار می فرمایند: لَو کانَ الحُسنُ شَخصاً لَکانَت فاطِمَهُ بَل هی أَعظمُ .

وجود بابرکتی که سوره کوثر در شأن او نازل شد و پیامبر گرامی اسلام (ص) را به خیر کثیر مژده داد.

بله حیات طیبه فاطمه زهرا (س)، گرچه کوتاه بود امّا این زندگی از یک جهت در راه جهاد و مبارزه و مجاهدت خستگی ناپذیر در برابر حوادث سیاسی بعد از رحلت رسول خدا(ص) و سخنرانی و موضع گیری و دفاع از امام و ولّی زمان خود. و از جنبه دیگر به عنوان یک زن نمونه، در رفتارش با شوهر و فرزندان و انجام وظائفش در محیط خانه و از جنبه دیگر عبادت او، نماز شب او، قیام الله او، خضوع و خشوع او برای پروردگار عالم، مانند اولیاء الهی، قابل توجه و با برکت بوده و است.

خوب این نور و این نور کثیر را دشمنان خواستند بعد از رحلت نبی مکرم اسلام(ص) خاموش و کم فروغ کنند، یُریدُونَ لِیُطفِوُا نُورَاللهِ بِأفواهِهِم وَ اللهُ مِتُّم نُورِهِ وَ لَو کَرِهَ الکافِرُونَ.

لذا او را بین در و دیوار گذاشتند، پهلویش را شکستند، محسنش را سقط کردند ، سیلی به صورت او زدند.

خوب مجدداً شهادت سردار دلها و سرباز ولایت حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در جبهه مقاومت را محضرهمگان تسلیت عرض می نمائیم، امیدواریم که خداوند روح بلنداین مرد بزرگ رابا اولیاءش محشور بفرماید.

حاج قاسم سلیمانی یکی از دهها و صدها فرمانده ای بود و هست که وجودش و شهادتش تأثیرات فراوانی را به دنبال داشته و دارد، حاج قاسم سلیمانی عاشَ سَعیداً وَ ماتَ سَعیداً.

او مرد خدا بود، مردی الهی بود، او پاسدار حریم ولایت بود، او پاسدار حریم اسلام بود، اخلاصش ، تواضعش، بی تکلّف بودنش، ولایت مداری اش، انقلابی گری اش، مقاومتش، شجاعتش و تدبیرش همه و همه درسهائی است که باید همگان بدان توجه داشته باشند.

در عظمت حاج قاسم سلیمانی این روزها حرفها و مطالب زیادی، در رسانه ها و فضای مجازی و حقیقی مطرح شد، امّا شاید گویاترین آنها از زبان حضرت آقا بیان شده است.

او دلداده ای بود که دلدارش از او به سردار سپاه اسلام یاد کرد، امروز کمتر کسی است که نداند بین این مرید و مراد و این سرباز و فرمانده، چه پیوند عمیق ولائی برقرار بوده است.

حاج قاسم در یکی از جملاتش می گوید والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت بخیری، رابطه ی قلبی، دلی و حقیقی با این حکیمی است که سکان انقلاب را به دست گرفته است و البته خودش هم به معنای حقیقی کلمه آن را در زندگی، رفتار و عمل خود پیاده کرده بود.

او با ولایت عجین بود و خدا هم به او این همه آبرو و عزّت عنایت کرده بود، شما همین تشییع پیکر این سردار عزیز را ملاحظه کنید، چه در عراق و چه در ایران، میلیونها نفر در ابراز ارادت به آن مرد بزرگ در تشییع او شرکت کردند و همچنین جای جای ایران مراسم بزرگداشت آن سردار عزیز، جزء بزرگترین مراسم 40 سال اخیر است، هرکسی به هر طریقی که می تواند ابراز علاقه و ارادت می کند.

من به چند نکته مختصراً پیرامون حال و هوای این روزهای کشور عرض کنم:

نکته اول: تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران که سیلی محکمی را به گوش آمریکائیها نواخت، حداقل در 70 ، 80 سال اخیر کسی جرأت حمله به آمریکائیها و پایگاه هایشان را پیدا نکرد، حتی ابر قدرتهائی مثل شوروی سابق و روسیه فعلی و دیگر کشورها، الّا حدود 70 سال قبل که جنگنده های ژاپنی، پایگاه دریائی آمریکائیها را مورد هدف قرار دادند که همین امر موجب ورود آمریکائیها به جنگ جهانی دوم شد و آن بلای عظیم را برسر ژاپن آوردند که قریب به 200 هزار نفر کشته  شدند و امروز هم ژاپن این غول اقتصادی دنیا، حتی اجازه ارتش مستقل از خود را ندارد.

امّا دلیرمردان سپاه پاسداران ما، دهها موشک به مغز نظامی آمریکا در عراق می زنند امّا آمریکائیها نه تنها جرأت پاسخ گوئی ندارند، بلکه حتی در زبان و بیان هم، جرأت عرض اندام نداشتند .

ما در این سیلی انتقام هیمنه و ابهت و هژمونی پوشالی آمریکا را زیرپا له کردیم، غرور ارتش آمریکا را خورد کردیم، اعتماد سران برخی از کشورهای عربی خائن را به آمریکائیها به حداقل رساندیم.  برتری تکنولوژی ایرانی و بومی را بر تکنولوژی پیشرفته ی آمریکا را به رخ جهانیان کشاندیم.

هری کیزیانس تحلیلگر ارشد آمریکائی خطاب به ترامپ می گوید: هدف مقام های ایرانی از حمله به مواضع آمریکا در عراق این بود که آنها می توانند به آمریکائیها آسیب برسانند، حتی اگر ما تک تک پدافند دفاع موشک بالستیکی که در جهان داریم را به خاورمیانه بیاوریم قادر نستیم جلوی ایرانی ها را بگیریم چرا که ایرانیها سالهاست که در حال ساختن فناوری های موشک بالستیک هستند و در این زمینه ابر قدرت هستند.

ما دو حمله را همزمان انجام دادیم، حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا بود؛ دوم حمله سایبری به آن پایگاه بود.

8 فروند پهباد ام کیو 9 آمریکا که در حال پرواز بر روی پایگاه عین الاسد بود و همه رادارهای موجود در آن پایگاه را از مدار خارج و بعد حمله موشکی اتفاق افتاد این یعنی قدرت بالای نظامی و موشکی ایران.

خوب پیداست که این قدرت بزرگ نظامی و موشکی را، با توجه به ظرفیت های داخلی بدست آوردیم نه با مذاکره، نه با کوتاه آمدن

کجا هستند آنهائی که می گفتند دنیای فعلی، دنیای گفتمان است نه دنیای موشک، و ما را چه به موشک ؛ آنهائی که می گفتند ما با آمریکائیها مذاکره کنیم تا مشکلات کشور را حل کنیم، آنهائی که می خواستند با آمریکائیها بر روی برجام 2 و 3 مذاکره و توافق کنند، حالا فهمیدید دنیای امروز آمریکا، دنیای گفتمان نیست؛ حالا می بینید دنیای امروز امریکا، دنیای مذاکره نیست؛ حالا فهمیدید دنیای امروز آمریکائیها دنیای توافق و پایبندی به معاهدات و پروتکل های بین المللی نیست.

بلکه همچنان دنیای امروز آمریکا دنیای ظلم است، دنیای خشونت است ، دنیای وحشی گری است، دنیای بی اعتمادی است، دنیای موشک است و باید پاسخ آن را با موشک داد.

نکته دوم: ما ضمن اینکه مرگ بر آمریکا می گوئیم و آنها را لعنت می کنیم، باید لعنت بر آنهائی هم بفرستیم که جسم ایرانی دارند، شناسنامه ایرانی دارند امّا افکار غربی دارند افکار آمریکائی دارند. آنهائی که در مقابل نگاه و تفکر مقاومت ایستادگی می کنند، آن ادم بی مقدار و بی ارزشی که توئیت می زند و می گوید به جای انتقام، مذاکره کنیم، و آن عدّه از دیّاثان سیاسی که بوئی از انسانیت نبرده اند و عزّت انقلابی ما را زیر سوال می برند و بیانیه صادر می کنند و مطالبه سازش به جای انتقام را طلب می کنند. باید دهانشان را خرد کرد، باید دهانشان را گِل گرفت و قلمشان را شکست.

به تعبیر حضرت آقا این تنها یک سیلی به آمریکائیها بوده است. انتقام ما با خروج آمریکائیها از منطقه اتفاق خواهد افتاد و خون حاج قاسم سلیمانی حرکتی را شروع کرد که انشاءالله پایان آن خروج آمریکا از منطقه و پایان سلطه و هژمونی آمریکائیها بر دنیاست و بساط جمع شدن ظلم و ظالم است.

 


 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

2855امروزmod_vvisit_counter
4505دیروزmod_vvisit_counter
24841این هفتهmod_vvisit_counter
26026هفته گذشتهmod_vvisit_counter
65041این ماهmod_vvisit_counter
129190ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4419218کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 58 مهمان حاضر
IP شما: 18.207.106.142
 , 
امروز: 28 شهریور 1399