يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
مجلس ناکارآمد،ضعیف،جناحی و فرمایشی نمی تواند از حقوق ملّت دفاع کند.اینها نتیجه انتخاب اشتباه مردم است.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه هشتم آذر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 08:23

مجلس ناکارآمد،ضعیف،جناحی و فرمایشی نمی تواند از حقوق ملّت دفاع کند.اینها نتیجه انتخاب اشتباه مردم است.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه هشتم آذر

خطبه دوم

8/ 9/ 98

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

در آستانه ولادت پرسرسعادت و موفور السرور، امام حسن عسگری هستیم، ضمن تبریک این ایام حضرت در بیانی نورانی می فرماید:

خِصلَتانِ لَیسَ فَوقَهُما شَیٌ : أَلایمانُ بِاللهِ وَ نَفعُ الإِخوانِ

اینکه انسان ضمن ایمان قلبی به خداوند عالم، باور عمیق به ذات باری تعالی، خدمت به خلق و گره گشائی از کار مردم توجّه به دغدغه های مردم داشته از جمله خصائصی است که مثل و مانندی ندارد، که انشاءالله همه بتوانیم از این فرمایش بلند امام عسگری (ع) بهره کافی را بگیریم.

ضمناً این ایام، ایام ولادت امامزاده واجب التعظیم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) هست که امام هادی (ع) در وصف ایشان فرمودند: زیارت این بزرگوار، مساوی با زیارت امام حسین (ع) است. خداوند انشاءالله زیارت این بزرگوار و زیارت ائمه معصومین را نصیب همه ما بفرماید انشاءالله

هفته گذشته، نکاتی را پیرامون بیانات مقام معظم رهبری (حفظه الله) در مورد افزایش قیمت بنزین و به تبع آن اغتشاشات و آشوبها در سراسر کشور، تقدیم حضور کردیم.

بیاناتی که به معنای حقیقی کلمه با بصیرت کامل و با دقت هرچه تمامتر، سبب دفع توطئه ها و آشوبها و اغتشاشات دشمن شد و از طرف دیگر وحدت و یکپارچگی را در درون کشور، ایجاد کرد، لذا باید بگوئیم این سخنرانی چند دقیقه ای، نشان از شخصیت والای یک رهبر انقلابی است، شخصیتی که به تأسّی از ائمه اطهار(ع) یاد گرفتند که باید خود را فدا کنند تا جامعه و نظام اسلامی محفوظ بماند چرا که به تعبیر امام راحل (ره) حفظ نظام از اوجب واجبات است، بلکه امام راحل(ره) تعبیر بلندتری دارد و آن هم اینکه: حفظ جمهوری اسلامی از جان امام زمان(عج) هم مهمتر است، تعبیر امام (ره) این است که حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر ولو امام عصر(عج) باشد، اهمیت آن بیشتر است چرا که امام عصر(عج) هم خودش را فدا می کند برای اسلام.

حالا مثل مقام معظم رهبری(حفظه الله)  هم خودش را خرج می کند برای حفظ اسلام، برای حفظ انقلاب، برای حفظ جمهوری اسلامی، خودش را در مسیر آماج حرفها و اعتراضات می دهد تا دفع ضرر بزرگتر از این نظام و انقلاب کند.

در همین چند دقیقه صحبت ایشان، پر است از رهنمودها و جلوه هائی که می تواند برای همگان درس باشد، بنده به چند نمونه آن مختصراً اشاره  می کنم:

1. صداقت انقلابی : حضرت آقا صادقانه و به صراحت فرمودند در جزئیات کار تخصّص ندارند، قرار هم نیست رهبر جامعه در همه امور صاحب نظر و متخصص باشد، چیزی را که انسان تخصص ندارد، باید بگوید نمی دانم، این می شود صداقت انقلابی

2. مدیریت انقلابی: تردیدی نیست که رهبر حکیم انقلاب، نقدهای جدّی به این دولت و البته دولتهای قبل، داشته و دارد، به ویژه پیرامون مباحث هسته ای، اقتصادی، عدم اعتماد به آمریکائیها و اروپائیها و توجه به اینترنت ملی که ضرورت آن را در همین روزها به وضوح شاهد بودیم، و توجه به ظرفیت های داخلی  جوانان و دانشمندان داخلی، به مدیریت انقلابی و بسیجی

شما بیانات حضرت آقا را در جمع  هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور را ملاحظه فرمائید: حضرت آقا ضمن تشکر از حضور حماسی مردم ایران در خنثی سازی توطئه های دشمن فرمودند: به برکت بسیج تهدیدها دیگر برای ما تهدید نیست، بلکه تبدیل به فرصت می شود.

مقام معظم رهبری(حفظه الله) این نقدها را مکرر در نهان و آشکار بیان فرمودند، اما در شرائطی که احتمال جدّی دودستگی در درون نظام و میان مسئولان و مردم وجود دارد و شعله های اختلاف امنیت کشور را تهدید می کند، دیگر جای تعیین قاصر و مقصّر نیست، در چنین شرائطی دفع تهدید دشمن است، این می شود مدیریت انقلابی که حضرت آقا به خوبی آن را نشان دادند.

3. بصیرت انقلابی: حضرت آقا به عنوان دیده بان نظام و انقلاب و به عنوان فرمانده قرارگاه جبهه مقاومت در جهان، وقایع را به طور دقیق و همه جانبه، رصد می کند و عمق نقشه های دشمن را می بیند و سخن می گوید.

4. مردم داری واقعی و باور و اعتقاد به مردم: باور به اینکه مردم ولی نعمتان در این نظام هستند و رأی و نظر آنها یک اصل اساسی به حساب می آید و حضرت آقا ین اصل را هم در مقام بیان و هم در مقام عمل به آن معتقد هستند، لذا می فرمایند: بدون آراء مردم و بدون حضور مردم و بدون تحقق خواست مردم، خیمه نظام اسلامی برپا نمی شود و نمی ماند.

امام راحل(ره) هم همینگونه عمل می کرد، به تصمیم مردم، ولو خلاف نظر ایشان بود، احترام می گذاشت.

شما نامه امام راحل (ره) به مرحوم منتظری در فروردین 1368 در عزل و کناره گیری ایشان از قائم مقام رهبری و تذکر جدی بابت نفوذ منافقین در بیت و افکار و اندیشه ی او را ملاحظه کنید:

حضرت امام راحل(ره) فرمودند: و الله قسم من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، والله قسم من با نخست وزیری بازرگان مخالف بودم، والله قسم من رأی به ریاست جمهوری بنی صدر ندادم و در تمام موارد، نظر دوستان را پذیرفتم.  بنابراین: امام راحل(ره) به رأی مردم احترام می گذاشت، کمااینکه حضرت آقا هم به رأی مردم احترام می گذارند.

حالا مسئولین و دولتمردان هم نباید از این موقعیت و سعه صدر حضرت آقا سوء استفاده کنند و با فرافکنی این بی تدبیری ها را توجیه کنند.

واقعاً پذیرفتنی نیست که رئیس جمهور بگوید من از زمان اجرای این طرح خبر نداشتم و صبح جمعه یکدفعه دیدم بنزین گران شد، یعنی شما در قواره یک رئیس جمهور، هیچ تمهیدات امنیتی برای این تصمیم بزرگ نگرفته اید؟ و یا حداقل احتمال مشکلات امنیتی نمی دادید؟ یا نه اصلاً برای شما اهمیتی نداشت؟  هر یک از اینها که باشد، از شما پذیرفتنی نیست، چرا که جنابعالی درهر صورت رئیس جمهور این کشورید و باید پاسخگوی این سؤالات و سؤالات فراوان دیگر مردم در این زمینه باشید.

البته یک بخش مهم، از این ضعف ها، به مجلس شورای اسلامی بر می گردد و متوجه نمایندگان مجلس است، هم سالروز شهادت آیت الله مدرس، آن مرد مبارز و مجاهد و عدالتخواه را در پیش داریم .

وهم  2 روز دیگر، آغاز ثبت نام نامزدهای مجلس شورای اسلامی، دوره یازدهم را.

* مجلس ناکارآمد، مجلس ضعیف، مجلس جناحی و مجلس فرمایشی ،  هم دولت پیر و خسته و ناکارآمد را به دنبال خواهد داشت  و هم نمی تواند به وظائفش درست عمل کند و مهمتر از همه از حقوق ملّت دفاع کند.

لذا می بینید:

1. برجام را 20 دقیقه ای به تصویب می رسانند و افتخار هم می کنند.

2. سند 2030 وقتی مخفیانه اجرا می شود، کسی معترض آن نمی شود.

3. انرژی این کشور، 6 سال به سمت توجه به آمریکا و اروپا می رود و نتیجه ای هم ندارد امّا کسی معترض این قضیه نمی شود و یا عدّه ی آنها کم است و راه به جائی نمی برد.

4. در همین قضیه گرانی بنزین، به نظر نمایندگان مجلس توجهی نمی شود، که کار به جائی می رسد که خود نمایندگان مجلس می گویند: دولت هر مصوبه ای را که بخواهد اجراء می کند و هر کدام را که نخواهد اجرا نمی کند.

5. متأسفانه استیضاح ها هم که شده فرمایشی، روز امضاء جمع می کنند و شب پس می گیرند.

اینها نتیجه ی انتخاب اشتباه مردم است ، اینها نتیجه ی انتخاب نمایندگان ضعیف است، نتیجه ی ورود نمایندگانی به مجلس است که به جای دغدغه مردم و نظام و انقلاب، به فکر جناح بازی و سیاسی کاری هستند.

لذا: مردم باید دقت کنند در انتخابشان، که اگر افراد انقلابی و ولائی و دغدغه مند وارد مجلس شوند قطعاً  ضمن اینکه مجلس قوی و تراز انقلاب خواهیم داشت، شاهد دولت قوی و کارآمد هم خواهیم بود.

امیدواریم که خداوند بصیرت و عمل انقلابی را به همه ما عنایت فرماید.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

2351امروزmod_vvisit_counter
4840دیروزmod_vvisit_counter
7191این هفتهmod_vvisit_counter
27817هفته گذشتهmod_vvisit_counter
50435این ماهmod_vvisit_counter
86740ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4124926کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 38 مهمان حاضر
IP شما: 3.85.214.125
 , 
امروز: 23 تیر 1399