يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
سپاه پاسداران باید معیار و الگو برای مجموعه نظام باشد،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 12 مهر 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 13 مهر 1398 ساعت 13:15

سپاه پاسداران باید معیار و الگو برای مجموعه نظام باشد،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 12 مهر 98

خطبه دوم

12 / 7 / 98

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

در هفته نیروی انتظامی قرار داریم،

اولاً: گرامی می داریم یاد و نام و خاطره ی شهدای عزیز نیروی انتظامی را و از خداوند منان علو درجاتشان را مسئلت داریم

ثانیاً: عرض خدا قوت و خسته نباشید داریم، خدمت همه ی پرسنل خدوم نیروی انتظامی، عزیزانی که بخش مهمی از امنیت کشور را مرهون تلاشها و زحمت های آنها هستیم.

قطعاً آمار 13 هزار شهید نیروی انتظامی و 22 هزار جانباز از این مجموعه نشان و گواه بر این مطلب است.

هفته نیروی انتظامی، هفته ی قدردانی از زحمت ها و تلاش های این عزیزان است، منتهی مردم در عین حالی که قدردان زحمت های نیروی انتظامی هستند، قطعاً انتظاراتی هم از این مجموعه دارند

اول اینکه: مردم انتظار دارند که نیروی انتظامی، خودش قانونمند باشد، خودش از مظاهر فساد مبری باشد، نیروئی که باید با تخلّف مبارزه کند، با رشوه خواری مبارزه کند، با بدحجابی مبارزه کند، خودش پایبند به قوانین باشد.

دوم اینکه: با متخلفین، با مجرمین، با اراذل و اوباش برخورد قاطع داشته باشد، وظیفه ی ذاتی نیروی انتظامی تأمین امنیت جامعه است، امنیت زمانی حاصل خواهد شد که با متخلفین برخورد جدی صورت گیرد.

این را هم باید بدانند که: مردم نیروهای پاک، خدوم و زحمتکش را دوست دارند و با آنها اعتماد می کنند انشاءالله خداوند به همه زحمت کشان نظام مقدس جمهوری اسلامی، به ویژه عزیزان نیروی انتظامی توفیق عنایت فرماید.

خوب باید عرض تسلیتی هم داشته باشیم، ایام حزن و ماتم اهل بیت (ع) را، ایام اسارت آل الله را ، بویژه امروز که روز شهادت 3 ساله ی ابی عبدالله حضرت رقیه خاتون (س) است.

به یک تعبیر و به یک معنا در قضیّه کربلا، 3 مدل و 3 مقطع و 3 جنگ اتفاق افتاد:

اول: جنگ شمشیر و نیزه بود، جنگی که از صبح عاشورا شروع شد و تا غروب آن به پایان رسید، جنگی که در همین نیم روز، بزرگترین مصیبت نظام هستی در آن رقم خورد ، جنگی که به ظاهر دشمن در آن به پیروزی رسید.

دوم: جنگ ابلاغ پیام بود، جنگی که از غروب عاشورا شروع شد و تا برگشت کاروان سید الشهداء (ع) به مدینه ادامه داشت، جنگی که میدان دار آن امام سجاد(ع) و عقیله بنی هاشم زینب کبری (س) است.

جنگی که عقیله ی بنی هاشم با صبرش، با استقامتش، با مدیریتش، با خطبه های آتشینش، جبهه دشمن را رسوا کرد،گرچه این مقطع هم برای کاروان آل الله بسیار سخت گذشت، از مشاهده ی سرهای بالای نیزه ها، از ورودشان به کوفه و کاخ ابن زیاد، از غل و زنجیرها، از شتران بی جهاز، از نگه داشتن شان پشت دروازه شام، از مجلس یزید، از خرابه شام و از شهادت دختر 3 ساله ی ابی عبدالله، امّا با همه ی این سختیها، توانستند لشکر دشمن را رسوا و حقانیت قیام سید الشهداء را اثبات کنند.

سوم: جنگ سوم از زمان رسیدن کاروان آل الله به مدینه آغاز شد و تا زماننا هذا و بلکه الی یوم القیامه ادامه خواهد داشت و آن هم حفظ دستاوردهای عاشورا و نهضت ابی عبدالله است، زنده نگه داشتن پیامهای عاشوراست، زنده نگه داشتن درسهای عاشوراست، زنده نگه داشتن علل قیام و شهادت سید الشهداست

سید الشهداء برای مبارزه با ظلم قیام کرد، برای مبارزه با ظالم قیام کرد، سید الشهداء برای مبارزه با فساد قیام کرد ، برای مبارزه با بی عدالتی قیام کرد، سیدالشهداء قیام کرد تا مدیران فاسد در رأس نظام حکومتی دینی قرار نگیرند ، مدیران فاسدی که دین و دنیای مردم به یغما می برند.

مدیران فاسدی که به نام دین در رأس کار قرار می گیرند، امّا علیه دین تلاش و کوشش می کنند، جبهه سوم و میدان سوم از جنگ یعنی: همه مردم و همه دستگاه ها باید برای حفظ و نگه داشتن این دستاوردهای عاشورا تلاش کنند باید با ظلم مبارزه کرد، باید با فساد مبارزه کرد، باید با بی عدالتی مبارزه کرد، همین جا جا دارد از زحمت ها و تلاشهای شبانه روزی ریاست محترم قوه قضائیه و مجموعه ایشان در مبارزه با فساد و بی عدالتی تقدیر و تشکر کنیم.

خوب ما در آستانه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم انتخاباتی که اسفند امسال اتفاق خواهد افتاد امّا گعده گیریها، جلسات خانگی، یارگیری ها ، وعده و وعیدها و حتی شامهای چرب و شیرین از مدتها قبل شروع شد، برخی از نامزدها که برای رسیدن به صندلی بهارستان از هر راه و روشی استفاده می کنند پولهای کثیفی که این ایام از ناحیه ی برخی از نامزدها وارد فضای انتخاباتی می شود و فضای انتخاباتی را آلوده می کنند، وجود همین مدل از افراد است که مجلس شورای اسلامی را از تراز انقلابی اش خارج می کند، نگاه لیبرالی حاکم می شود، نگاه به بیگانگان حاکم می شود، نگاه اشرافیگری حاکم می شود و به جای توجه به گرفتاریها و معیشت و اقتصاد مردم به فکر بده بستانهای حزبی و سیاسی خود می شوند.

این مدل از افراد سبب می شوند که مدیران ضعیف در مسئولیت ها قرار بگیرند تا دود آن به چشم همین مردم و جامعه برود.

لذا همه مردم و همه مسئولین و همه مجموعه های نظام، باید حواسشان را جمع کنند تا از این امتحان بزرگ پیروز و سربلند بیرون آئیم.

خوب یکی از مجموئه هایی که به توفیق الهی توانست در طی این 40 سال موفق و سربلند و حرکت رو به جلو داشته باشد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماست.

سپاهی که هم ولادتش، هم حرکتش و هم رشدش و هم بلوغ و تکاملش از دل انقلاب بوده و امروز هم الحمدلله به یک نهاد و سازمان معیار انقلابی مبدّل شده است.

یکی از نکات قابل توجه، دیدار اخیر فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضرت آقا این است که سپاه بدون لغزش و انحراف در همه عرصه های دفاعی، سیاسی، فرهنگی و حتی اقتصادی حضور جدی، عمیق و وسیع داشته است، بله چیزی که از سپاه انتظار می رود همین است چون سپاه برآمده ی از انقلاب و از متن همین ملت است، و همین هم باید معیار برای همه ی مجموعه نظام باشد.

خدمت خالصانه به مردم، در کنار مردم بودن، محرومیت زدائی، حضور در لحظات پرخطر مثل سیل و زلزله، دفاع همه جانبه از اصل اسلام و انقلاب،  حمایت از جبهه مقاومت در مقابل دشمن، چیزی است که ما از این نهاد مقدس در 40 سال مشاهده می کنیم و به تعبیر حضرت آقا شد معیار انقلابی برای همه.

لذا همین معیارهای انقلابی را هم، باید دولتمردان ما سرلوحه کار خودشان قرار دهند و کارهای خود را با نگاه به بیگانه گره نزنند، دشمن فشار حداکثری آورد امّا دیدید که به فضل الهی موفق نشدند و نخواهند شد، پس راهی جز راه انقلابی، حرکت انقلابی، نگاه انقلابی و عمل انقلابی نداریم.

 


 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

991امروزmod_vvisit_counter
1555دیروزmod_vvisit_counter
10753این هفتهmod_vvisit_counter
11162هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30819این ماهmod_vvisit_counter
46006ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3424959کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 59 مهمان حاضر
IP شما: 3.227.233.78
 , 
امروز: 26 مهر 1398