يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
آقای رئیس جمهور " همین برجام نافرجام چه گلی بر سر این ملت زد؛مشکلات کشور را حل نکرد،بلکه کشور را چندین سال معطل خودش کرد،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 5 مهر 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 08 مهر 1398 ساعت 10:50

آقای رئیس جمهور " همین برجام نافرجام چه گلی بر سر این ملت زد؛مشکلات کشور را حل نکرد،بلکه کشور را چندین سال معطل خودش کرد،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 5 مهر 98

خطبه دوم

5 / 7 /  98

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

دوشنبه 8 مهرماه، مصادف است با آغاز ماه صفر، ماهی که بعد از محرم الحرام، ماه عزا و ماتم اهل بیت (ع) است، از یک طرف ورود کاروان آل الله به شهر شام را شاهد هستیم، شامی که به تعبیر امام سجاد (ع)، بالاترین مصیبت را بر اهل بیت (ع) روا داشتند.

و از طرفی دیگر دختر 3 ساله ابی عبدالله (ع) حضرت رقیه (س) در خرابه شام و دهم این ماه هم، اربعین شهادت سالار شهیدان و برگشت کاروان اسراء اهل بیت(ع) به کربلا و پایان این ماه هم با شهادت پیغمبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا(ع) همراه است که دل هر شیعه را به درد می آورد.

لذا جا دارد این ایام حزن و ماتم اهل بیت را محضر شما محبین و ارادتمندان به اهل بیت تسلیت عرض نمائیم و از خداوند عالم مسئلت داریم که ما را با محبت و ولایت اهل بیت زنده بدارد و با محبت و ولایت آنها بمیراند.

در هفته دفاع مقدس قرار داریم، یادی کنیم از دلاورمردیهای مردان مرد و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و تقدیر و تشکر کنیم از همه ایثارگران و خانواده های معظم شهداء و به روح مطهر و ملکوتی امام راحل (ره) و شهداء درود و صلواتی بفرستیم.

دفاع مقدس ما واقعاً مقدس بود، از این جهت که اخلاص در او بود، جهاد در راه خدا بود، مصداق واقعی  وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا بود، هدایت خداوند عالم در او بود.

نه تنها خرمشهر را خدا آزاد کرد، بلکه دست عنایت خداوند و نصرت الهی در تمام این هشت سال دفاع مقدس و بلکه در طی این 40 سال انقلاب با ما بوده و هست

حقیقتاً 8 سال دفاع مقدس یک گنجینه ی عظیم تمام ناشدنی است که می تواند انقلاب ما را با صلابت و قدرت هرچه تمامتر روبه جلو هدایت کند.

هشت سال دفاع مقدس سبب شد که قدرت عظیمی، مثل سپاه پاسداران و به تبع آن نیروی قدرتمند مردمی بسیج، شکل بگیرد، قدرتی از دل مردم، برای حفظ وصیانت این نظام و انقلاب.

هشت سال دفاع مقدس سبب شد که ما بتوانیم اعتماد به توان داخلی و ظرفیت درونی کنیم.

هشت سال دفاع مقدس سبب شد که ما بتوانیم به همه عالم بگوئیم که می شود با قدرت ایمان می شود بر همه قدرتهای دنیائی غلبه کرد.

هشت سال دفاع مقدس سبب شد که ما شاهد توسعه ی اندیشه ی ولایت فقیه و تأثیر آن در هدایت جامعه باشیم.

ما باید خدارا شاکر باشیم منّت هیچ قدرتی در جهان در پیروزی جنگ 8 ساله بر گردن ما نیست، ما جنگ را با هدایتِ ولایت و رهبری امام راحل(ره) و میدان داری دلسوزان نظام و مردم ولایتمدارمان به پیروزی رساندیم.

هشت سال دفاع نه فقط انقلاب اسلامی را، بلکه اسلام حقیقی را به دنیا معرفی کرد، اسلامی که دنیا می شناخت ، اسلام عربستانی بود، اسلام سازشکار بود، اسلام ترس و وحشت بود، اسلام ذلّت و خواری بودامّا هشت سال دفاع مقدس، اسلام مقاومت را، اسلام ایستادگی را، اسلام حمایت از مظلوم را، اسلام ناب محمدی (ص) را به دنیا معرفی کرده است.

اسلامی که امروز همه ابرقدرتها در مقابل آن خار و ذلیل شده اند و همه آزادیخواهان در مقابل آن زانو می زدند و سر تسلیم فرود می آوردند.

آنچه را که این روزها در جریان سفر و سخنرانی آقای رئیس محترم جمهور کشورمان در نیویورک و مجمع جهانی سازمان ملل دیدیم و شنیدیم. گویای این مطلب است که، در حالی که همه دولتهای مستکبر به دنبال اجرای مذاکره مجدد با ایران بودند امّا سیاست نظام ما، همان ایستادگی و مقاومت و عدم مذاکره مجدد بوده است.

ما ضمن اینکه از سخنان جناب آقای روحانی رئیس محترم جمهور کشورمان در مجمع جهانی سازمان ملل که سخنان به جا و مواضع جمهوری اسلامی ایران را بیان نمودند، تشکر می کنیم و امیدواریم که در مقام عمل هم همان مواضع پیاده گردد، انتقاداتی هم به ایشان وارد است.

اول آنکه: انتظار این بود که وقتی کشورهائی مثل انگلیس و آلمان و فرانسه، ایران را متهم به حمله به پالایشگاه نفت عربستان کردند، رئیس جمهور کشورمان در مدل برخورد با آنها، کمی جدی تر عمل می کرد، مگر دیپلماسی خنده در این 6 سال ثمری داشت که امروز بخواهید با دیپلماسی قهقهه به نتیجه ای برسید و نظر آنها را جلب کنید.

دیدید حضرت آقا در همین دیدار اخیر با اعضای محترم مجلس خبرگان چه فرمودند:

اروپا به تحریم های آمریکا پایبند ماند، باید از آنها هم قطع امید کرد.

واقعاً نمی دانیم:

چه رازی پشت خنده ها و قهقهه های جناب آقای روحانی با سران گستاخ برخی از همین کشورهای اروپائی است.

آنهائی که در عمل هیچ اعتنایی به توافق برجامی ندارند و هیچ همتی هم برای اجرای تعهدات خودشان ندارند.

آنهایی که با وقت کشی درصدد تعمیم خسارت محض برجام هستند.

وهمان هائی که وقیحانه و گستاخانه ایران را مقصر اصلی حمله موشکی به پالایشگاه و تاسیسات نفتی عربستان می دانند و به ایران توصیه می کنند که به کاهش تنش ها در منطقه بپردازند.

جناب آقای روحانی: ای کاش قدری از آن اخم و تخم هایتان و کمی از آن الفاظ تندی را که نثار دلسوزان نظام می کردید، با این سران اروپائی خبیث می داشتید

ای کاش در قامت یک رئیس جمهور مقتدر جمهوری اسلامی ایران، در کنار رؤسای کشورهای جنایتکار، غارتگر، آدم کش و هتاک ظاهر می شدید.

آقای رئیس جمهور هم آنها و هم شما به دنبال تغییر برجام هستید؟

همین برجام  نافرجام چه گلی  بر سر این ملت زد، همین برجامی که توانست 6 سال صنعت هسته ای ما را به عقب بیندازد.

همین برجامی که مشکلات کشور را حل نکرد، بلکه مشکلات مضاعفی برای ما بوجود آورد.

همین برجامی که کشور را چندین سال معطل خودش کرد.

تعجب است از شما که حالا به دنبال تغییر برجام هستید

تغییر در برجام یعنی : تغییر رفتار ایران در منطقه

تغییر در برجام یعنی :  محدودیت در صنعت موشکی ایران

تغییر در برجام یعنی : دست کشیدن از مقاومت

تغییر در برجام یعنی : آمریکائیها و اروپائیها به تعهداتشان عمل نکنند اما ما بیش ازگذشته متعهّد باشیم

آقای روحانی: شما که همین برجام را حداقل می دانید و این همه بلا برسر این مردم آورد، اگر بیشتر را توافق کنید، خدا می داند، چه بر سر این مردم و این کشور خواهد آمد.

بنابراین: توصیه همه دلسوزان نظام و دلواپسان انقلاب به شما این است که دل در گرو همین مردم و ظرفیت های همین کشور ببندید، از مستکبرین عالم قطع امید کنید و از خداوند عالم و از نیروی ایمان و صبر و تلاش و ایستادگی مردم استفاده کنید تا انشاءالله مشکلات این کشور در آینده ی نه چندان دور حل شود.

 


 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

993امروزmod_vvisit_counter
1555دیروزmod_vvisit_counter
10755این هفتهmod_vvisit_counter
11162هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30821این ماهmod_vvisit_counter
46006ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3424961کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 61 مهمان حاضر
IP شما: 3.227.233.78
 , 
امروز: 26 مهر 1398