يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
چراعده ای اصرار بر مذاکره مجدد دارند؟دوران قلدری و یکه تازی استکبار جهانی به پایان رسیده است،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 29 شهریور 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 08:42

چراعده ای اصرار بر مذاکره مجدد دارند؟دوران قلدری و یکه تازی استکبار جهانی به پایان رسیده است،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 29 شهریور 98

خطبه دوم

29 / 6 /  98

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

اول مهر را در پیش داریم، آغاز یکی از مهمترین رویدادهای علمی، فکری و تربیتی کشور و شروع سال تحصیلی جدید در مراکز علمی، حوزوی، دانشگاهی و البته به اعتقاد بنده یکی از مهمترین این مراکز، سطوح مختلف آموزش و پرورش از مهد کودک گرفته تا دوره دوم متوسطه است.

چرا که آموزش و پرورش، اساسی ترین نهاد تربیتی و مهمترین عامل پیشرفت یک کشور است، نهادی که وظیفه ی تعلیم و تربیت یکایک افراد جامعه را بر عهده دارد، نهاد بی بدیلی که می تواند، بنیان جامعه را به لحاظ ساختار اجتماعی، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بالنده، ممتاز و سرآمد کند و در یک جمله می توان آموزش و پرورش را یکی از مهمترین نهاد، در ساخت یک جامعه ی موفق دانست.

لذا با این تعابیر، نباید آموزش و پرورش را یک وزارتخانه مصرف کننده و عیالوار دانست و سطح آن را تنزّل داد، بلکه بایدآموزش و پرورش را یک سرمایه ی عظیم فکری، علمی، اخلاقی و تربیتی دانست که علی الدوام در حال تولید علم و بستر تولید و تربیت سرمایه انسانی است، نه یک دستگاه هزینه ساز و هزینه بر ،این اولاً.

و ثانیاً: آن چیزی که بیش از همه در نظام آموزش و پرورش ما، اهمیت دارد، تربیت نسل مؤمن، انقلابی و کارآمد است، چرا که دشمنان، نهادهای غربی و بین المللی به دنبال تحمیل ساختار های غربی آموزش، همچون سند2030 و امثال ذلک و اجرای آن در سطح مدارس ما هستند.

فلذا آنچه که ضروری به نظر می رسد و مسئولان آموزش و پرورش باید به آن توجّه جدّی کنند، اجرای سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش کشورمان است که مبتنی بر نظام آموزشی و تربیت دینی ماست چرا که این هم خواسته مردم متدین ماست و هم مورد تأکید مقام معظم رهبری است

و اتفاقاً یک زمانی حضرت آقا از کوتاهی برخی مسئولان آموزش و پرورش در اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش، گِله هم داشتند، از اینکه چند سال است که این سند ابلاغ شد امّا هنوز اراده ای برای اجرای آن نیست امّا از آن طرف تا موضوع سند غربی 2030 که چیزی جز بی فرهنگی، بی هویتی و بی اخلاقی عائد نظام آموزشی و تربیتی ما نمی شود، مطرح شد، بلافاصله آن را برخی ها اجراء کردند.

خوب این برای کشور خسارت است، بنابراین: باید آموزش و پرورش را جدّی گرفت، تربیت نسلها را با وسواس و دقت هرچه تمامتر به سمت تربیت دینی سوق داد تا انشاءالله زمینه جامعه مهدوی و تشکیل حکومت جهانی آن حضرت (عج) فراهم شود.

خوب یکی از اتفاقات و جریانهای غیر قابل توصیف این سالهای اخیر، راهپیمائی عظیم اربعین حسینی(ع) است که به تعبیر حضرت آقا در دیدار چهارشنبه گذشته شان با موکب داران عراقی، اربعین و این راهپیمائی عظیم یک آیت عظمای الهی و نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است.

اربعینی که هر سالی که می گذرد بر عظمت او افزوده می شود، اربعینی که سال به سال جهانی تر خواهد شد و نه فقط شیعیان که دیگر مذاهب اسلامی و حتی شاهد حضور غیر مسلمانان در این راهپیمائی هستیم، اربعینی که قطعاً زمینه ی ظهور حضرت حجت (عج) را فراهم می سازد.

اربعینی که به دنیا می فهماند که ظلم پایدار نمی ماند و پیروزی نهائی برای اردوگاه حسین(ع) رقم می خورد و جبهه کفر و استکبار قطعاً محکوم به شکست است.

لذا هرچه قدر دشمنان تلاش کردند و از هر ابزار و امکاناتی استفاده کردند که حرکت بالنده امت اسلامی و این محبت به اهل بیت( ع) و سیدالشهداء را کم فروغ کنند، به فضل الهی نشد بلکه روز به روز ارادت و محبت جامعه اسلامی و انسانی نسبت به اهل بیت بیشتر شد

این را باید قدرشناسی کرد و خداوند عالم را براین نعمت شاکر بود.

امیدواریم که هریک از ما، به قدر توان خودمان بر عظمت اربعین حسینی بیفزائیم، حالا با مال و جان و کمک نقدی و غیر نقدی و یا رفتن به این سفر معنوی، بتوانیم دِین خودمان را اداء کنیم.

خوب در آستانه ی هفته دفاع مقدس قرار داریم، گرامی می داریم یاد و نام و خاطره معمار کبیر انقلاب امام راحل عظیم الشانمان را و همه شهدای عزیز ایران اسلامی و همچنین تقدیر و تشکر داریم از تلاش ها و زحمات و ایثارگریهای همه رزمندگان اعم از آنهائی که در خط مقدم مبارزه بودند و چه آنهائی که پشتیبان و کمک کار نیروهای رزمنده بودند.

به ویژه از مادران و همراهان رزمندگان و شهداء گرانقدر که زینب وار مسئولیت زندگی و خانواده را به دوش کشیدند و زمینه ی حضور مردان و فرزندانشان را فراهم کردند

به یقین همین ایستادگی و مقاومت ملّت بزرگ ایران اسلامی در طول 8 سال دفاع مقدس سبب شد که این جنگ به عنوان کم نظیرترین پدیده ی تاریخ بشریت تبدیل شود

ملت تازه نفس و تازه انقلاب کرده ای که هنوز زیر ساخت های نظامی و اجتماعی و اداری اش شکل نگرفت که به ناچار درگیر نبردی شد که دشمن با تمام قوا و امکانات و حمایت ها، لحظه شماری برای شکست دادن آن می کرد.

امّا مردم ایران اسلامی که درس آموخته ی مکتب سید الشهداء بودند، این تهدید بزرگ را تبدیل به فرصت استثنائی برای نظام کردند و امروز که بیش از 30 و خورده ای سال از آن زمان می گذرد، هنوز بسیاری از ابعاد آن شناخته شده نیست، امّا امروز در این خطبه بنده به چند نکته از آن ابعاد را اشاره می کنیم:

اول اینکه: دفاع مردم ما، فقط دفاع از خاک نبود، اینکه در 8 سال دفاع مقدس، حتی یک وجب از خاک این کشور را از دست ندادیم، کمااینکه در گذشته می دانید چه مقدار از خاک این سرزمین تکه تکه شد و به خاطر ترس از جنگ یا به خاطر مرعوب شدن و یا به خاطر خوش خدمتی به دیگران واگذار شد، امّا در این دوران هرگز این اتفاق نیفتاد، بلکه مهمتر از حفظ خاک و سرزمین، حفظ ارزشها و اصول و آرمانها بود که توانستیم، آنها را حفظ کنیم، مرعوب نشدن، نترسیدن و خوش خدمتی نکردن به مستکبران، این مهمتر بود، که  به فضل الهی این را بدست آوردیم و به دنیا نشان دادیم.

دوم اینکه: 8 سال دفاع مقدس، الگوی جدید از مدیریت صحنه های  نبرد را به جهان عرضه کرد از یک طرف در لشکر دشمن بزرگترین فرماندهان نظامی روز دنیا، با جدیدترین و به روزترین آموزش ها و تاکتیک ها و مدرن ترین تجهیزات و سلاح ها وجود داشت.

امّا در طرف مقابل در لشکر اسلام و ایران، فرماندهان جوان 20، 25 ساله، 30 ساله حضور داشتند که نه تجربه ی درستی از جنگ داشتند و نه سلاح و امکانات کافی در اختیار داشتند امّا با توکل بر خداوند عالم و با تلاش و پشت کار و کار جهادی توانستند پیروز میدان باشند.

سوم اینکه: 8 سال دفاع مقدس علاوه بر روحیه ایستادگی و مقاومت را در بین ملت ایران تقویت کرد، این ایستادگی و مقاومت را به دنیا، به ویژه به نیروهای جبهه مقاومت در میدانهای عراق و سوریه و لبنان و یمن و.... صادر کرد که امروز به فضل الهی جبهه مقاومت با تأسی از جمهوری اسلامی ایران، با ایستادگی و مقاومت در برابر ابر قدرتهای عالم، آنها را به زانو درآورده است.

خوب همین جمله اخیر انصارالله یمن، به قلب صنعت نفت عربستان، به پالایشگاه آرامکو بزرگترین پالایشگاه نفت جهان، نمونه ای از تأثیر دفاع مقدس ما براین مسأله است.

قطعاً حمله 10 پهپاد انصارالله یمن به 2 میدان نفتی عربستان، یک زنگ خطر جدی برای آل سعود بوده و پیام های زیادی را به دنبال داشته است:

اول آنکه: 50 درصد تولید نفت عربستان متوقف شد، و این بدین معناست که روزانه 5 میلیون لیتر از تولیدات نفت عربستان کاهش پیدا کرد که همین خودش یک چالش جدی برای آل سعود است.

دوم آنکه: ضرر سنگین اقتصادی است که بر پیکره ی این شرکت وارد آمده است که خسارت بیش از 30 میلیارد دلاری به پالایشگاه آرامکو، این شرکت را به چالش روبرو کرده است.

سوم آنکه: این جمله، ضمن اینکه بازار بورس عربستان را با چالش رو به رو کرده، قطعاً باعث کاهش حضور سرمایه گذارها در این کشور خواهد شد، چون سرمایه گذار، امنیت لازم دارد.

چهارم آنکه: این جمله نشان داد، همه پولهائی که عربستان برای حفظ حریم هوائی و قدرت دفاعی خود به آمریکا داده، بی نتیجه بود

نکته ی قابل توجه این است که :

انصارالله یمن اعلام کرد که این عملیات با همکاری برخی از نیروهای داخلی عربستان اتفاق افتاد که این هم یک زنگ خطر  برای آل سعود است چرا که

آل سعود امروز باید، هم از بیرون کشورش از جبهه مقاومت بترسد و هم از مخالفین حکومتش در داخل کشور.

قطعاً برای استکبار ننگ است که : یک جنبش محلی در یمن بتواند، سپر آهنین چندصد میلیاردی دلاری آنها را دور بزند

قطعاً برای استکبار یک مصیبت بزرگ است که : شاهد رُشد و بالندگی حزب الله دیگری در منطقه باشند، لذا به دنبال فضاسازی علیه جمهوری اسلامی ایران باشند.

امّا این را استکبار، مزدوران منطقه ای آنها باید بدانند:

دوران قلدری و یکه تازی آنها به پایان رسید و انشاءالله هرچه زودتر شاهد نابودی آنها، به دست جبهه مقاومت خواهیم بود.

حالا آمریکا که اینقدر در موضع ضعف قرار دارد، چرا باید مثل ایرانی با او مذاکره مجدد کند؟

چراعده ای اصراربرمذاکره مجدد دارند؟که حضرت آقا اخیراً مجدداً بفرمایند: هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی از مسئولان ایران، با آمریکا اتفاق نخواهند افتاد

چون مذاکره مجدد یعنی: فشار حداکثری استکبار، نتیجه بخش بوده .

چون مذاکره مجدد یعنی : تحمیل خواسته های گستاخانه ی آمریکا

چون مذاکره مجدد یعنی: هروقت هر شرطی را گفتند، باید بپذیریم.

که به توفیق الهی، اینها، هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

روابط عمومی دفتر امام جمعه بندپی غربی_مجید فخار

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

1124امروزmod_vvisit_counter
3163دیروزmod_vvisit_counter
4287این هفتهmod_vvisit_counter
22828هفته گذشتهmod_vvisit_counter
1124این ماهmod_vvisit_counter
101965ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3988875کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 30 مهمان حاضر
IP شما: 3.231.226.13
 , 
امروز: 12 خرداد 1399