يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
تلاش ها و هزینه های آمریکائی ها و ایادی شان در منطقه جز شکست و خفت ثمری برای آنها نداشت،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 22 شهریور 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 11:41

تلاش ها و هزینه های آمریکائی ها و ایادی شان در منطقه جز شکست و خفت ثمری برای آنها نداشت،امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 22 شهریور 98

خطبه دوم

98/6/22

عِبادَ الله اُوصیکُم وَ نَفسی بِتَقوی اللهَ فَإنَّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم.

مجدداً ایام شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان و ایام اسارت آل الله و همچنین ایام شهادت امام زین العابدین (ع) را محضر شما عزاداران و ارادتمندان به ساحت مقدس اهل بیت (ع) تسلیت عرض می نمایم.

ازهمه کسانی که در برپائی مجالس و روضه ها و عزاداریهای سالار شهیدان زحمت کشیده اند اعم از هیئت امناء مساجد، هیئت های مذهبی، مبلغین گرامی، مادحان و ذاکران اهل بیت و از همه شما عموم مردم ولایتمدار و محبین اهل بیت تقدیر و تشکر می کنیم.

این عشق و ارادت به ساحت مقدس سیدالشهداء هرگز خاموش شدنی نیست ، وجود نازنین نبی مکرم اسلام، گویا این روزها را می دیدند که فرمودند: إِنَّ لِقَتلِ الحُسَین حَرارَه فی قُلُوبِ ...

هرسال ما محرم پرشورتر و پرحرارت تر از گذشته داریم، دلیلش این است که عاشورا فقط واقعه نیست، یک تابلو نیست، عاشورا فقط دهم هجری سال 61 نبوده و نیست - بلکه عاشورا یک حقیقت همیشه زنده است که در تمامی تاریخ جریان دارد عاشورا نه صرفاً یک جریان بلکه جریان ساز است،عاشورا یک فرهنگ است، فرهنگی که مجموعه ای از رشادتها، جانفشانی ها، ایثار و از خود گذشتگی، توحید و بندگی، شهادت و شهامت را در خود جای داده است.

آنچه که هرگز نباید اشتباه کرد این است که: بحث اصلی عاشورا و کربلاء، آب نبود عطش نبود، تشنگی نبود،

بلکه مسأله اصلی کربلا، جنگ میان دو اسلام بود، اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام فسق و فجور

* اسلامی که تن به امان نامه ی شمر نداد، در مقابل اسلامی که فریفته ی وعده های دروغین ملک ری شد،

* اسلام عزّت مدار، در مقابل اسلام سازشکار، اسلام عزتمدار، همان اسلامی است که تربیت یافته ی آن، شهادت را احلی من العسل می داند ولی در مقابل اسلام سازشکار، که از تهدید دشمن می ترسد و این ترس را به جامعه منتقل می کند.

* اسلام ایستادگی و مقاومت، در مقابل کوتاه آمدن از آرمانها و ارزشها.

*اسلام ثبات قدم، در مقابل تزلزل درعقائد

شما همین زیارت عاشورا را ملاحظه کنید، در آخرین فراز این زیارت که دستور به سجده دارد، می خوانیم که اَلَّلهُمَّ الرّزُقنی شَفاعَهَ الحُسَینِ یَومَ الوُرُودِ وَ ثَبِّت لی قَدَمَ صِدقٍ عِندَکَ....

این فراز دعا یعنی: آرزوی معیت راستین و ثبات قدم با سید الشهداء.

ثبات قدم در مسیر حق، در مسیر حقیقت، در مسیر اسلام ناب، همه ی اصحاب ابی عبدالله که خونشان را در راه خدا و اهداف و نهضت ابی عبدالله بذل کردند، یکی از مهمترین ویژگی شان، همین ایستادگی و ثبات قدم بوده است.

اینکه سیدالشهداء در کربلا در وداع با اصحابشان، هنگام رفتن آنها به میدان و همچنین موقع شهادت و حاضر شدن بربالین آنها از میان آیات قرآن، آیه صداقت در عهد الهی را تلاوت می کردند،گویای ثبات قدم راستین یارانشان می باشد، مِنَ المؤمنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللهَ عَلَیهِ

بعد از قضیه ی عاشورا در طول تاریخ  1380 سال، علماء، بزرگان، فقهاء به تأسی از سیدالشهداء و اصحابشان، همین ایستادگی و مقاومت و ثبات قدم را منشاء همه افعال و افکار خود  قراردادند وهرکجا و هرموقعی که ایستادگی در دستورکار قرار گرفت، موفقیت حاصل شد.

به طور نمونه میرزای شیرازی در جریان نهضت تنباکو که به تعبیر امام راحل(ع) آن نیم سطر میرزای شیرازی کشور را از حلقوم خارجی ها بیرون کشید.

آخوند خراسانی و شیخ فضل الله نوری در حمایت از مشروطه

آیت الله کاشانی در حمایت از ملی شدن صنعت نفت

تا می رسیم به امام راحل و رهبری معظم در پیروزی انقلاب و تداوم آن الی زماننا هذا.

و امروز ما برکات آن ثبات قدم و ایستادگی و مقاومت را شاهد هستیم.

این ایام گرچه یزیدیان و عمر سعدها و شمرهای زمان، شیعیان مظلوم کشمیر و بحرین و نیجریه و برخی دیگر از کشورهای اسلامی را همزمان با عزای سالار شهیدان به خاک و خون می کشند امّا باز، همان شعار حسین ابن علی (ع) را شاهد هستیم که هَیهاتَ مِنَ الذِّلَهِ و همین شعار و همین ایستادگی و مقاومت، موجب شکست پی در پی استکبار و افول قدرت آنها شده است.

امروز هم به فضل الهی ملت های مسلمان یک گفتمان و یک شبکه بین المللی مقاومت را ایجاد کردند، شبکه ای که در آن هم حزب الله لبنان قرار دارد، هم انصارالله یمن هست، هم حشد الشعبی عراق ، هم دفاع الوطنی سوریه ، هم فاطمیون هم حیدریون، هم زینبیون هستند و دهها گروه و شبکه ی دیگری که شاگرد مکتب انقلاب اسلامی هستند که به واسطه ی این گفتمان توانسته اند ابهت استکبار را در دنیا چالش جدی بکشند.

وقتی آمریکا برای متوقف کردن نفت کش ایرانی، نتوانست اجماعی را علیه ایران بوجود آورد و دولت جبل الطارق دست رد به درخواست آمریکا برای ادامه توقیف کشتی ایرانی زد، مجبور به دادن رشوه به ناخدای کشتی شد و به خاطر نپذیرفتن رشوه، ناخدای کشتی را در لیست تحریم ها قرار می دهد، اینها یعنی اوج ذلّت و حقارت و استیصال آمریکائیها

این روزها هم شاهد بازی جدید آمریکائیها با برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا هستیم جان بولتونی که در زمان جرج بوش، مسبّب اصلی جنگ افروزی در افغانستان، عراق، لبنان و غزّه بوده است، جان بولتونی که سودای خاوریانه جدید و یا بهتر بگویم خاورمیانه ای با محوریت غربی عربی عبری را در سر می پرورانده بود.

جان بولتونی که بوش و ترامپ  را متقاعد کرد که ایران را محور شرارت منطقه معرفی کنند.

امّا امروز ترامپ با قربانی کردن بولتن می خواهد خطای محاسباتی در دستگاه تصمیم گیر در دستگاه دیپلماسی و مذاکرات هسته ای و امثال ذلک ایجاد کند.

امّا به توفیق الهی همه این نقشه ها و فریب کاریها و حیله های شیطانی آمریکا نقش برآب خواهد شد چون همگان می دانند که سیاست های خصمانه آمریکا با رفتن یک نفر تغییر نخواهد کرد

آنچه که بیش از پیش نمایه ی سربلندی و پیروزی ملت ایران و بلکه جبهه مقاومت است، همین ایستادگی و ثبات قدم در برابر شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است.

به خاطر همین مقاومت و ثبات قدم است که در همین چند وقت:

عمار حکیم، رئیس تحالف ملی شیعیان عراق به دیدار رهبری می آید

نمایندگان انصارالله یمن به دیدار با حضرت آقا می آیند.

رهبران سیاسی جنبش حماس به دیدار با حضرت آقا می آیند.

و اخیراً هم در مراسم عزاداری سید الشهداء، مقتدا صدر به حضور حضرت آقا می رسد، مقتدا صدری که خواسته یا ناخواسته بازیگر میدان دشمن بود و با ایران و جمهوری اسلامی مخالفت جدی داشت.

اینها یعنی: هرآنچه که آمریکائیها و ایادی شان در این منطقه رشته کردند همه پنبه شد، 7هزار میلیارد دلار هزینه کردند امّا جز شکست و خفت ثمری برای آنها نداشت.

و به عنایت خداوند در منطقه، خاورمیانه ایرانی اسلامی انقلابی و شیعی در حال گسترش است.

در پایان عرایضم به موضوع طرح شفافیت آراء نمایندگان اشاره ای کنم و آن اینکه:

خوب اخیراً دو فوریت طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس، حضور و غیاب ها، مرخصی ها، مأموریت ها، سفرها و دیگر فعالیت های نمایندگان مجلس، با مخالفت بهارستان نشین ها مواجه شد

فارغ از نوع و طریقه ی مطالبه و مطالبه گری و اینکه آیا با فریاد زدن و جو ایجاد کردن و بعضاً توهین کردن می شود به حق خود رسید یا نه، که بنده معتقدم نمی شود.

امّا به ضرس قاطع عرض کنم که مردم خواستار شفافیت آراء نمایندگان مجلس و دیگر فعالیت هایشان هستند.

اینکه این نمایندگان نباید فراموش کنند که اینها نماینده و وکلای همین مردم هستند در مجلس شورای اسلامی و باید حقوق مردم را دنبال و استیفا کنند.

لذا چرا در بعضی موارد پنهان کاری می شود و جرأت بروز و شفافیت رأی خودشان را ندارند، جای بسی نگرانی، تأسف و تعجب است.

همین حالا در خیلی از کشورها، شفافیت آراء نمایندگان چیز عادی ایست و دارند شفاف سازی می کنند اما در مجلس شورای اسلامی ما اینطور نیست.

خوب این جای علامت سوال بزرگی دارد، اگر نمایندگان مردم، نگران عملکرد و جهت گیری آراء شان نیستند، پس چرا  مخفی کاری می کنند.

انشاءالله نمایندگان ما هم به این حد از بلوغ سیاسی برسند که جهت تنویر افکار عمومی، خود برای شفافیت آراء اقدام کنند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

927امروزmod_vvisit_counter
3163دیروزmod_vvisit_counter
4090این هفتهmod_vvisit_counter
22828هفته گذشتهmod_vvisit_counter
927این ماهmod_vvisit_counter
101965ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3988678کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 28 مهمان حاضر
IP شما: 3.231.226.13
 , 
امروز: 12 خرداد 1399