يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
بزرگترین اشتباه مرسی: اعتماد به آمریکائیها بود،و نتیجه آن مرگ ذلت بار برای مرسی بود.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 30 خرداد 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 13:12

بزرگترین اشتباه مرسی: اعتماد به آمریکائیها بود،و نتیجه آن مرگ ذلت بار برای مرسی بود.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 30 خرداد 98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 30 خرداد 98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

خطبه دوم  98/3/30

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

طبیعی است که با شروع فصل گرما و تابستان، استفاده از برخی حاملهای انرژی و بخصوص آب و برق به شدت در کشور ما افزایش می یابد، استفاده ای که در بسیاری از موارد، به اسراف منجر می شود، که این بسیار مذموم است.

خوب آنچه که شرع مقدس و همینطور در السنه ی متولیان امور هست و آن را منع می کنند، مصرف بی رویه، نابه جا، و اسرافکارانه است که متأسفانه آمارها نشان می دهد ایرانیان در مصرف آب، برق، نان، سوخت و دیگر حاملهای انرژی جزء پر مصرف ترین کشورهای دنیا هستند که این نه معقول است و نه مشروع که امام صادق (ع) می فرمایند: إِنَّ مَعَ الإِسرافِ قِلَّهُ البَرَکَهِ.

لذا شایسته است: ضمن بهره گیری از الگوی مصرف مناسب، از منابع فسیلی و زیر زمینی که با صرف هزینه های سنگین به دست ما می رسد، نگهداری بهینه شود که سرمایه های کشور به هدر نرود و هم اینکه در آینده همین مسأله برای کشور به یک بحران جدی مبدّل نشود.

هفته ی پیش رو مصادف است با سالروز تشکیل یک نهاد  انقلابی، کارآمد و مهم به نام سازمان تبلیغات اسلامی

امروزه در دنیا از تبلیغات به عنوان سرمایه ی بزرگ یاد می شود چرا که اثر تبلیغات در دنیا از جنگ نظامی  هم قویتر و کارآمد تر است، ابزارهای پیشرفته و کارآمدی  که می تواند موج بزرگی را در اجتماع ایجاد کند، امروزه بسیاری از چالشهائی که در جهان وجود دارد بر اثر همین تبلیغات و بلکه تبلیغات سوء است ، یک زمانی یک نفر یک حرفی، نکته ای، نظریه ای را مطرح می کرد، مدتها طول می کشید تا دیگران  با خبر شوند، امّا امروزه چه بسا یک مطلبی، یک صحنه ای، یک اتفاقی در یک گوشه ی دنیا، بوجود می آید امّا همان آن، و همان لحظه، آن طرف دنیا فرستاده می شود و دیگران آن را دریافت می کنند خوب در این فضا هنر ما باید این باشد که از این ابزارها برای تبلیغ دین بهره ببریم و زیبائیها و محاسن دین را به مردم معرفی کنیم و دنیا را به سمت،توحید، اسلام وتشیع و انقلاب اسلامی و نظام ولائی فرابخوانیم.

بنابراین ضمن خسته نباشید به همه عزیزانی که در عرصه تبلیغ دین تلاش می کنند، امیدواریم در سایه الطاف الهی موفق باشند.

خوب هفته ی پیش رو ، از دوّم تا هفتم تیر ماه هم، هفته ی قوه قضائیه و ایام شهادت شهید بزرگوار بهشتی، اولین رئیس قوه قضائیه و 72 تن از یارانش است.

شهید بهشتی از شاخص ترین افراد و از مؤثرترین انقلاب بود که دشمن فکر می کرد با ترور شخصیت هائی مثل شهید بهشتی مرکب انقلاب کند خواهد شد امّا به فضل الهی نه تنها این حرکت کند نشد بلکه در طی این 40 سال پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است که جمهوری اسلامی ایران را در دنیا سرآمد نموده است.

مسلماً پیشرفت یک کشوربه مختصات و شاخصه های گوناگون و به ابعاد مختلف بستگی دارد. یکی از آن مختصات پیشرفت کشور، برقراری عدالت ، کاهش ظلم و فساد و ارتقای سلامت اجتماعی و تأمین امنیت بستگی دارد، همانطوری که حضرت آقا در یکی از سرفصل ها و توصیه های اساسی خود در بیانیه گام دوم، عدالت محوری و مبارزه با فساد را بیان فرمودند و در جای دیگر هم بیان داشتند که دستگاه قضا باید طوری باشد که هر کس که به او ظلم شد، دلخوش باشد که وقتی به دستگاه قضا مراجعه می کنم مشکل من حل خواهد شد، این جنبه فردی قضیه است.

امّا اگر در این اوضاع و احوال و مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور هم، اگر بخواهد حل شود، یک جهتش آن است که دستگاه قضا به طور جدی و قاطع با مفسدان اقتصادی برخورد کند، باید ریشه های فساد را شناسائی کند و آن را درمان یا قطع کند، باید با دانه درشت ها و آقازاده هائی که خون مردم را در شیشه می کنند مبارزه جدی داشته باشد، با محتکرین، مختلسین و قاچاق چیان کالا و ارز و مواد مخدّر برخورد قاطع کند، با هنجارشکنان و کسانی که به مقدسات و ارزشهای اسلامی اهانت می کنند، برخورد کند.

با این نوع عملکردهاست  که جامعه به  عدالت نزدیک می شود و به سلامت می رسد و زمینه ی رشد و سعادتش فراهم می شود، امیدواریم که شاهد اجرای عدالت فراگیر، در همه سطوح و بدون نگاه به جایگاه افراد باشیم انشاءالله.

خوب هفته ای که گذشت شاهد مرگ ذلّت بار محمد مرسی، پنجمین رئیس جمهور تاریخ مصر و اولین رئیس جمهور منتخب مردم مصر بعد از انقلاب 2011 بود.

رئیس جمهوری که به همراه اخوان المسلمین در اعتراض به سیاست های سازشکارانه حسنی مبارک با آمریکا و اسرائیل روی کار آمد امّا طولی نکشید که خودش به دامان آمریکا و اسرائیل پناه برد، که همین امر سبب شد تا عمر ریاست جمهوری او به بیش از یک سال طول نکشد.

اگر تاریخ حضور مرسی بر مسند ریاست جمهوری مصر را ورق بزنیم، شاهد 3 اشتباه بزرگ او سبب شد که این چنین حقیرانه و ذلیلانه با او برخورد شود:

1. مرسی در عین حالی که با شعار ضد اسرائیلی  روی کار آمد امّا طولی نکشید که ماهیت انقلاب در مصر را تغییر داد لذا نه تنها به مخالفت با حمله کنندگان به سفارت اسرائیل در مصر پرداخت بلکه نامه ی فدایت شوم برای نخست وزیر وقت اسرائیل، شمون برز می نویسد و خودش را دوستدار اسرائیل معرفی می کند، در طول دولت مرسی، حملات موشکی به اسرائیل متوقف شد، تونلهای زیر زمینی به داخل نوار غزه منهدم شد و برخلاف وعده ها هرگز گذرگاه رفح باز نشد

2. دومین اشتباه بزرگ مرسی این بود که:

حساب ویژهای برای آل سعود خبیث باز کرده بود، لذا اولین سفر رسمی خود را بعد از رسیدن به قدرت به عربستان سعودی آغاز کرد .

3. سومین و بزرگترین  اشتباه مرسی: اعتماد به آمریکائیها بود، مرسی به جای اعتماد و اتکا به ملّت و مردم خود و توان داخلی کشورش به پنجه های چدنی پنهان شده، زیر دستکش های مخملی آمریکائیها اعتماد کرد.

مرسی دست دوستی به سوی آمریکائیها هم دراز کرد، مرسی برای اینکه دل دولتمردان آمریکائی را بدست بیاورد، پای میز مذاکره با آمریکائیها برای فروش 40 درصد از صحرای سینا رفت.این در حالی بود که از همان زمانی که پای میز مذاکره رفت، آمریکائیها به صورت غیر علنی از گروه های مخالف مرسی حمایت  می کردند.

امّا نتیجه ی نامه ی فدایت شوم برای اسرائیل و حساب ویژه بازکردن برای عربستان و اعتماد به آمریکا مرگ ذلت بار برای مرسی بود، حتی بعد از مرگش هم، اجازه ندادند، طبق وصیتش او را در کنار مادرش دفن کنند و در نهایت حقارت اورا دفن کردند این نتیجه و نهایت اعتماد به آمریکائیهاست.

نه فقط مرسی، بلکه تاریخ  پُراست از مرسی هائی که اعتماد به آمریکائیها کردند و عاقبت آنها مانند مرسی شد. از مصدق گرفته تا یاسرعرفات و صدام و قذافی و علی عبدالله صالح و دهها و صدها نفری که با اعتماد به آمریکائیها عاقبت کار آنها، عاقبت مرسی شد.

همین برجام هم، نمونه ی دیگری از اعتماد کردن به آمریکائیهاست، جناب آقای ظریف وزیر امور خارجه در همین ماه اخیر به صراحت گفت: اروپائیها فقط حدود یک درصد از تعهدات برجامی را عملی کردند، در حالیکه به استناد 15 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران تمامی تعهدات برجامی خودش را عمل کرد.

حالا آنها نه تنها به تعهدات خود عمل نکردند، بلکه وقیحانه مدعی شدند اگر باغ برجام میوه ای نداشت از سایه ی آن استفاده کنید بعد می گویند باید 3 شرط خفّت بار، توقف توان موشکی، توقف کمک مستشاری ایران به کشورهای منطقه و به رسمیت شناختن رژیم جعلی صهیونیستی را بپذیرید تا ما قدمی برای شما برداریم.

به آمریکائیها و اروپائیها اعلام می کنیم: نه تنها توان موشکی را کاهش نمی دهیم و نه تنها کمک مستشاری به کشورهای همسایه را کم نخواهیم کرد، بلکه تاهرجا که نیاز باشد آن را ادامه و گسترش خواهیم داد و تا محو رژیم جعلی صهیونیستی، کوتاه نخواهیم آمد.

امروز هم به خاطر همین توان موشکی ما هست که پهپاد « گلوبال هاوک» 200 میلیون دلاری آمریکا که دوربردترین پهپاد عملیاتی جهان است توسط سپاه پاسداران ما شکار می شود و قدرت آمریکائیها را به چالش می کشاند.

همین حضور مستشاری ایران در منطقه است که آمریکائیها 7 تریلیون دلار در منطقه هزینه می کنند امّا به نتیجه ای نمی رسند.

اینها اثر مقاومت در مقابل استکبار است.

حالا آیا با این حال، این برجام و fatf، حلّال مشکلات می شود؟

حالا آیا با این حال می شود به آمریکائیها و اروپائیها اعتماد کرد؟

حالا آیا از تاریخ نباید درس بگیریم؟ نباید از عاقبت خفت بار مرسی و مرسی ها درس بگیریم

به یقین نباید مسیر به خطا رفته آنها را پیمود که به عاقبت آنها دچار نشویم.

تایپ و ثبت خطبه در سایت : خانم مهدوی و مجید فخار

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

1141امروزmod_vvisit_counter
3163دیروزmod_vvisit_counter
4304این هفتهmod_vvisit_counter
22828هفته گذشتهmod_vvisit_counter
1141این ماهmod_vvisit_counter
101965ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3988892کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 29 مهمان حاضر
IP شما: 3.231.226.13
 , 
امروز: 12 خرداد 1399