يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
آمریکائیها هیچ قابل اعتماد نیستند و حتی در گفتار خود هم صادق نیستند.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 24 خرداد 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 10:54

 

آمریکائیها هیچ قابل اعتماد نیستند و حتی در گفتار خود هم صادق نیستند.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 24 خرداد 98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 24 خرداد 98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/3/24

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب با شروع فصل گرما و نزدیک شدن به تعطیلات تابستانه و آغاز مسافرتها، در کنار ایجاد شور و نشاط و پویائی و پر تحرکی خانواده ها  برای تفریح و مسافرت و همچنین بهتر شدن اوضاع اقتصادی شهرها و مناطق گردشگر پذیر، چیزی که سبب نگرانی می شود، مسأله ولنگاری فرهنگی، حرمت شکنی به مقدمات دینی و بعضاً زیرپا گذاشتن ارزشهای الهی است، آن هم به بهانه آزادی، تفرّج و تفریح و گاهی هم به بهانه آرامش فکری و فارق شدن از مشکلات اقتصادی و امثال ذلک است.

جای بسی تأسف دارد در جامعه اسلامی برخی از زنان از چنان پوشش نا متعارفی استفاده می کنند که وقتی انسان مؤمن و متدین، ناخواسته هم حتی نگاهش به او بیفتد، احساس شرمساری می کند، لباسهائی که حتی شاید در کنار محارم خودش در منزل، مناسب پوشیدن نباشد، همان را در ملاء عام و در جلوی دیده گان هزاران نا محرم می پوشند، پوششی که برگرفته از فرهنگ مبتذل غرب و سبک زندگی غربی است.

متأسفانه لباسهای تنگ و بدن نما، مانتوهای جلو باز، خانمهائی که در وسائل نقلیه خود، روسریهای خودشان را کنار می گذارند، این همان کشتی ایست که اگر یک نفر آن را سوراخ کند، همه مان غرق خواهیم شد.

والله قسم اگر همین وضع ادامه پیدا کند و جلوی این ولنگاریهای فرهنگی گرفته نشود، آتش این بی عفتی ها و بی حجابی ها و بی حیائی ها دامن همه جامعه را خواهد گرفت.

کجا رفت آن غیرت دینی، اصلاً کجا رفت آن غیرت مردانه که بعضی ها زنان و دختران خود را دارند به حراج می گذارند.

چرا مجلس در این زمینه کوتاهی می کند؟ چرا دولت کوتاهی می کند؟ چرا نیروی انتظامی کار جدی ای در این زمینه نمی کند؟ گرچه باید تقدیر و تشکرکنم از فرماندهی محترم ناجا سردار اشتری که اخیراً موضع گیری جدی و قاطعی گرفتند و از سردار حاجی زاده فرمانده هوا و فضای سپاه در حمایت از آن راننده وظیفه شناس که آن زن بدحجاب را تذکر دادند، مورد تشویق قرار داد امّا اینها کافی نیست باید فکر اساسی کرد.

چرا امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شد؟ چرا دستگاه های فرهنگی کاری نمی کنند؟ چرا سازمان بازرسی هیچگونه نظارتی بر عرضه ی پوشاک با مدلهای غربی ندارند؟ چرا اداره اماکن و سازمان گردشگری بر مراکز تفریحی و تفرجگاه ها نظارت نمی کنند؟

همین سد لفور که اخیراً عده ای به نام گردشگری، باعث بی آبروئی شدند، از همین عدم نظارت ها نشأت می گیرد.

والله قسم من از آینده ی سواحل دریا می ترسم که وضع از این که هست بدتر شود، از برخی تفرجگاه ها می ترسم، از فیلبند که یک منطقه ی با اماکن مقدس، مبدّل شود به منطقه ی گردشگری که در آن ابتذال فرهنگی موج بزند، می ترسم، نباید نوش دارو بعد از مرگ سهراب باشد، چرا باید کوتاهی کرد تا کار به اینجا برسد همه ساله ما شبیه به آن را در سواحل وجنگلها و پارکها داریم، باید یک قانون مدونی را برای بدحجابی  تدوین کرد و به اجراء گذاشت.

خوب نتیجه ی همین بدحجابی ها و بد اخلاقی ها ولنگاریها، می شود کاهش آمار890ازدواج، افزایش آمار طلاق، از هم پاشیدن کانون خانواده ها، لذا باید برای آن فکر جدی و اساسی کرد.

خوب این روزها، ترافیک دیپلماسی در ایران، آن هم بعد از هشدار و اولتیماتومی که ایران به طرف های اروپائی در برجام داده است از چند جهت قابل بررسی است:

اولاً: این به آن معناست که ایران به عنوان یک قدرت برتر، در کانون توجّهات دنیاست و این رفت و آمدها نشان می دهد که قطعاً بدون ایران، موازنه ی قدرت منطقه و دنیا به هم خواهد خورد. چرا که یک زمانی دنیا، ایران را اصلاً به حساب نمی آورد، خودشان هر تصمیمی که می خواستند برای ایران می گرفتند امّا امروز به فضل الهی، نه تنها ایران در جایگاه برتر منطقه قرار دارد، بلکه اگر قرار باشد اتفاقی در خاورمیانه بیفتد، دنیا می داند که بدون حضور و استراتژی ایران قابل حل نخواهد بود.

ثانیاً: این رفت و آمدهای دیپلماتیکِ این روزهای نخست وزیر ژاپن و وزیر امورخارجه آلمان، چندان فائده ای برای کشور نخواهد داشت.

چرا که: همین ژاپنی ها هم، در گذشته نشان دادند، در اثر فشار آمریکائیها شانه خالی می کنند و در برخی بزنگاه ها، ایران را تنها گذاشته اند مثلاً: درباره همین خرید نفت از ایران توسط ژاپن در سال 2011، روزانه حدود 315 هزار بشکه نفت از ایران می خریدند، امّا پس از اعمال تحریم از سوی آمریکائیها، به 170 هزار بشکه تقلیل پیدا کرد و اتفاقاً پس از خروج آمریکا از برجام، تحت فشار آمریکائیها آرام آرام خرید نفت از ایران توسط همین ژاپنی ها به صفر رسید، گرچه سفر نخست وزیر ژاپن بعد از 41 سال به ایران، از یک بُعد با هدف توسعه ی روابط دوستانه و اقتصادی و همکاری های دوجانبه در زمینه های بهداشتی، آموزشی، صنعتی و حتی خرید نفت و موارد دیگر صورت گرفت امّا اگر از بُعد دیگر که به عنوان میانجی گری میان ایران و آمریکا به آن نگاه شود، این سفر، هیچ نتیجه و دستاوردی به دنبال نداشته است، دلیلش هم از زبان حضرت آقا در دیدارنخست وزیر ژاپن با ایشان، مطرح شده است که حضرت آقا فرمودند: من شخص ترامپ را شایسته ی مبادله ی هیچ پیامی نمی دانم و هیچ پاسخی به او ندارم و نخواهم داشت، این یعنی دیپلماسی عزتمندانه در مقابل دیپلماسی ذلیلانه

چرا که : آمریکائیها هیچ قابل اعتماد نیستند و حتی آنها در گفتار خود هم صادق نیستند.

و چون: ما معتقدیم که هیچ یک از مشکلات ما از طریق مذاکره با آمریکا حل نخواهد شد.

و همچنین: پذیرش مذاکره با آمریکا در شرائط فشار، به معنای عقب نشینی و تسلیم شدن از ناحیه دشمن معنا می شود.

از آن طرف هم سفر هایکوماس وزیر امور خارجه آلمان هم، بی نتیجه به پایان رسید، سفری که هایکوماس متوهمانه و گستاخانه از مقامات ایرانی خواست تا در برجام بمانند و می گوید گرچه می دانم منافع اقتصادی ایران در برجام محقق نشد امّا اروپائی ها هم نمی توانند معجزه ای کنند و بدون آمریکائی ها و بدون اجازه آنها کاری انجام دهند.

خوب درحالیکه تصور می شد: وزیر امور خارجه آلمان با دست پر به ایران سفر کند، آن هم بعد از یک سال معطل کردن ایران با فریب هائی از جنس spv  و instex ، امّا حتی خبرگزاریهای آلمان هم نوشتند که وزیر امور خارجه کشورشان با دست خالی به ایران سفر کرد و با دست خالی هم از ایران بازگشت.

خوب در چنین شرائطی که بیش از گذشته دست اروپائیها رو شد، بهتر است دستگاه دیپلماسی ما شورای عالی امنیت ملی کشورمان، دولت و دیگر مقامات مرتبط با برجام، به ضرب الاجل 60 روزه ای که از 18 اردیبهشت امسال به اروپائیها داده شده فکر کنند و هرآنچه را که یک طرفه متعهد شدند را متوقف کنند که یقیناً  اگرصلاح کشور و مردم را می خواهند باید اینطور عمل کنند، چون غیر از این برای ما، نه آب می شود و نه نان.

گرچه همچنان یک امیدهائی به آمریکائیها دارند، کما اینکه آقای روحانی در دیدار نخست وزیر ژاپن گفت کلید حل این مسائل در دست آمریکائیهاست و اگر آنها در عمل  نشان بدهند، مشکلات حل خواهد شد، آقایان گویا این همه بدعهدی های آمریکائیها را نمی بینند که همچنان امید به آنها دارند.

ثالثاً این رفت و آمدهای دیپلماتیک و دست خالی رفتن آنها، نشان می دهد که هروقت ایران بر سر اهدافش پافشاری کند و نخواهد ذره ای از آن آرمانهایش عدول کند و از آن طرف مقاومت و ایستادگی را سر لوحه کار خود قرار دهد، دشمنان عقب نشینی خواهند کرد.

خود آقای ظریف  وزیر امور خارجه کشورمان پیرامون نظرسنجی جدید دانشگاه مریلند می گوید:

محبوبیت من در ایران به زیر 50 درصد سقوط کرد و محبوبیت سردار حاج قاسم سلیمانی از 70 درصد به 90 درصد ارتقاء پیدا کرد و این یعنی مردم ایران گزینه ی مقاومت را برگزیدند.

حرف آقای ظریف کاملاً درست است که رویکرد ملّت ایران به مقاومت بسیار بیشتر از مذاکره و سازش است.

بنابراین باید تکلیف دولتمردان ما و دولت تدبیر و امید بعد از سالها، حداقل با خودشان روشن شده باشد که مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور را نمی توان با کمک این و آن حل کرد، نمی توان با دست دراز کردن به سمت آمریکائیها و اروپائیها حل کرد، نمی توان با نگاه به خارج از مرزها حل کرد بلکه راه حل در داخل کشور است.

با اقتصاد مقاومتی می توان مشکل را حل کرد ، با قطع حقوقهای نجومی می توان مشکل را حل کرد، با جلوگیری از رانت ها می توان مشکل را حل کرد، با جلوگیری از اختلاسها می توان مشکل را حل کرد

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

1958امروزmod_vvisit_counter
3500دیروزmod_vvisit_counter
21257این هفتهmod_vvisit_counter
23932هفته گذشتهmod_vvisit_counter
97231این ماهmod_vvisit_counter
91091ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3983017کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 327 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.176.125
 , 
امروز: 10 خرداد 1399