يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
حمله نظامی به ایران، صرفاً یک جنگ روانی بود که متاسفانه برخی ها در داخل ترسیدند و داشتند ترس خود را به جامعه منتقل می کردند.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 17 خرداد 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 10:12

حمله نظامی به ایران، صرفاً یک جنگ روانی بود که متاسفانه برخی ها در داخل ترسیدند و داشتند ترس خود را به جامعه منتقل می کردند.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 17 خرداد 98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 17 خرداد 98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/3/17

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب ماه مبارک رمضان با همه خوشی ها و خوبی هایش، با سحرها و بیداریهایش و با دعاها و نیایش هایش به پایان رسید و از خداوند عالم می خواهیم که این عبادات ناقص و ناقابل ما را به لطف و کرمش از ما قبول بفرماید.

وجود نازنین پیغمبر گرامی اسلام (ص) فرمودند: إِنَّ الشَّقی مَن خَرَجَ مِنهُ هذا الشَّهرُ وَ لَم یُغفَر ذُنُوبُه.

امیدواریم که خداوند همه ما را مورد مغفرت خود و مشمول رحمت واسعه ی خود بفرماید.

چهارشنبه 22 خرداد و هشتم شوال مصادف است با سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) توسط گروه ضالّه و خبیث و وهابی آل سعود در سال 1344 قمری یعنی 96 سال پیش.

یکی از آفات بزرگ و خطرناک در هر مذهب و آئینی، کج فهمی ها، تندرویها و برداشت های غلط و انحرافی از آن دین و آئین است که اینها زمینه ی انحراف، تفرقه و تضعیف آن دین را فراهم می کند

این کج فهمی ها و افراط و تفریط ها از زمان خود رسول الله(ص) هم وجود داشت و تا زمان امیر مومنان علی(ع) که به صورت غُلات و خوارج ظهور و بروز کرد و این انحرافات تا فی زماننا هذا هم وجود دارد که همین شجره ی خبیثه ی آل سعود نمونه بارز آن است، همان هائی که توسل به اهل بیت(ع) را شرک

می دانند و به همین بهانه، قبور ائمه بقیع(ع) را تخریب کردند، انشاءالله هرچه زودتر شاهد نابودی آل سعود و همه ی فرق منحرفه در دین باشیم.

خوب هفته ای که گذشت، بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری را در سی امین سالگرد ارتحال امام عظیم الشأن مان را شنیدیم، بیاناتی که به یکی از مهمترین و اصلی ترین مختصات شخصیتی امام بزرگوار، یعنی مقاومت و ایستادگی اختصاص داده است و فرمودند: امام، شخصیتی بود که، تهدید ها، تطمیع ها و فریب های دشمن در او اثری نداشت و در همه حال در برابر موانع و مشکلات، مقاومت و ایستادگی داشتند.

امام راحل(ره) بر خلاف تفکر غلط که ما نمی توانیم، یا فائده ای ندارد، یا در توان ما نیست و امثال این واژه های نا امید کننده، نشان دادند که می توان در مقابل گردن کلفت های دنیا و کدخداهای دنیا، ایستادگی کرد و آنها را به زانو در آورد. لذا حضرت امام با همین نگاه: چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب تا پایان عمر شریفشان، در مقابل استکبار ایستادگی کردند و مرعوب آنها نشدند.

امام راحل(ره) یک مدلی از گفتمان مقاومت را در دنیا پایه ریزی کرد که در تاریخ هزار و خوردی سالِ بعد از غیبت امام زمان(عج) بی نظیر است:

1.گفتمان مقاومت به سبک امام تاکید برآموزه های اسلامی داردوتمرکزش اسلام گرائی واسلام خواهی است.

2. گفتمان مقاومت به سبک امام ضمن تاکید بر ایستادگی در برابر استکبار، بر صلح طلبی و دوری از جنگ و خشونت تاکید دارد.

3. گفتمان مقاومت به سبک امام همواره با ردّ هرگونه وابستگی به بیگانگان، بر استقلال طلبی تاکید دارد.

4. گفتمان مقاومت به سبک امام تلاش برای اتحاد میان جهان اسلام را،یک راهبردجدِّی برای خود می داند.

5. گفتمان مقاومت به سبک امام مبارزه با استکبار و استبداد را یک برنامه جدّی و همیشگی خود می داند.

خوب نتیجه ی این مدل از گفتمان، در طی این 40 سال چه شد؟

از یک طرف: افول قدرتهای استکباری در دنیاست، کما اینکه آقای نو آم چامسکی تحلیلگر و اندیشمند امریکائی می گوید: آمریکا امپراطوری است که در حال سقوط است، آمریکا هم از داخل درحال سقوط است چرا که با 20 هزار میلیارد دلار به عنوان بدهکارترین کشور جهان است و هم از بیرون در حال سقوط است چرا که دیگر کشورهای دنیا از عربده های تو خالی آنها هراسی ندارد

اسرائیل هم در حال نابودی است، اسرائیلی که مدّعی پسرآهنین است ، تنها طی 48 ساعت، قریب به 690 موشک از گروه های مقاومت فلسطین دریافت می کند که مجبور به آتش بس می شود و امروز هم به فضل الهی و به برکت گفتمان مقاومت امام راحل(ره) حدود 120 کشور دنیا در روز قدس، علیه رژیم اسرائیل راهپیمائی می کنند.

عربستانی هم که نوکر حلقه به گوش استکبار و گاو شیرده آنها در منطقه است، او هم در حضیض ذلّت قرار دارد، همین عربستان که میلیاردها دلار پول به آمریکائیها داد که بتواند امنیت کشورش را حفظ کند و ارتش این کشور را تقویت کند ، امّا دیدید که در مقابل جنبش انصار الله یمن که در محاصره کامل قرار دارد ،

نمی تواند دوام بیاورد.

بی آبروئی عربستان، کار را به جائی رسانده است که سران 50 کشور را در مکّه به نام اجلاس سران عرب و اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس جمع کند امّا این اجلاس در حقیقت، نوعی التماس بن سلمان، برای توقف حملات انصار الله یمن است.

واز طرف دیگر نتیجه ی این گفتمان مقاومت امام راحل(ره)، مایه ی رشد وبالندگی جبهه مقاومت شده است

1.همین دکترین مقاومت به سبک امام سبب شد که امروز ایران به عنوان چهارمین قدرت برتر دنیا در مباحث موشکی باشد.

2. همین دکترین مقاومت به سبک امام سبب شد که ایران در حوزه های علمی و دانشگاهی در ردیف برترین های دنیا باشد.

3. همین دکترین مقاومت به سبک امام سبب شد که عراق و سوریه در مقابل گروه های تکفیری و داعشی مؤفق میدان باشند.

4. همین دکترین مقاومت به سبک امام سبب شد که کشورهائی مثل یمن و فلسطین و لبنان در مقابل استکبار پیروز میدان باشند.

5. همین دکترین مقاومت به سبک امام سبب شد که بسیاری از مناسبات و محاسبات حاکم بر دنیا تغییر کند.

لذا: خشم استکبار، علیه جمهوری اسلامی ایران، دو صد چندان شد و می خواهد از همه ی ابزارها و روش ها به جنگ جمهوری اسلامی ایران بیاید که به فضل الهی در هیچ یک از اینها موفق نخواهد بود و بازنده میدان خود آنها هستند.

در این هفته ها و ماه های اخیر دیدید که ابتداء، بسیار تقلّا کردند که با گزافه گوئی و لاف زنی، موضوع جنگ نظامی علیه ایران را مطرح کنند.لذا:

1. ناو خود را به سمت خلیج فارس حرکت دادند. 2. سامانه ضد موشکی پیشرفته را در منطقه راه اندازی کردند. 3. بمب افکن b52 و جنگنده های پیشرفته را به پرواز درآوردند. 4. نیروهای نظامی شان را در منطقه افزایش دادند.

تا با هراس افکنی در دل دولتمردان ما، ایران را وادار به پذیرش خواسته های خود کنند امّا ناامید شدند.

در مرحله دوّم: پیشنهاد مکالمه تلفنی را دادند، شماره ای را هم در اختیار سفارت سوئیس قرار دادند و منتظر تماس تلفنی از ناحیه ی ایران شدند امّا باز هم به نتیجه ای نرسیدند.

در مرحله سوم: دولتمردان کشورهای عراق، عمان، پاکستان، کویت و حتی ژاپن را واسطه گرفتند که میان آمریکا و ایران میانجی گری کنند امّا این بار هم ناامید شدند.

در مرحله چهارم: پیشنهاد مذاکره با 12 شرط را به ایران دادند که پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا آن را مطرح کرد.

و در نهایت: این روزها حتی مذاکره ی بدون هرگونه پیش شرطی را مطرح می کنند.

البته این تغییر مواضع واشنگتن نشان می دهد که:

اولاً: حمله نظامی به ایران، صرفاً یک جنگ روانی بود که متاسفانه برخی ها هم در داخل ترسیدند و هم اینکه داشتند ترس خود را به جامعه منتقل می کردند.

و ثانیاً: به دنبال اثرگذاری بر فضای داخلی کشور هستند که 2 قطبی و 2 دستگی در کشور ایجاد کنند که بله عده ای موافق مذاکره هستند و عده ای هم مخالف مذاکره هستند.

و ثالثاً: این تغییر مواضع، نشان از یک عقب نشینی تاکتیکی است، یعنی می خواهند اینگونه القاء کنند که آمریکائیها با تمام وجود، خواهان مذاکره و رفع اختلافات با ایران هستند و این ایران است که نمی خواهد، و در حقیقت، ایران را به مرگ جنگ گرفتند تا به تب مذاکره راضی کنند.

امّا عده ای هم ساده لوح و بعضاً معاند و مغرض هم اینگونه می گویند که: حالا که آمریکا از 12 شرط خودش کوتاه آمده، بهترین فرصت برای مذاکره است در حالیکه:

این نامش مذاکره نیست، این ذلت است، این حقارت است، این تحمیل خواسته های استکبار است، که به فضل الهی، هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

این جمله ی آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان هم جمله ی درستی است که:

مذاکره مجدد با آمریکائیها، دیوانگی است.

لذا قطعاً نباید این تغییر تاکتیکی آمریکائیها، عده ای را به این دیوانگی بکشاند.

بنابراین: دولت باید در شرایط فعلی، با اهتمام جدی به اقتصاد مقاومتی و تلاش برای رونق تولید، نقشه های شوم آمریکا را نقش برآب کند. انشاءالله

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

3253امروزmod_vvisit_counter
949دیروزmod_vvisit_counter
3253این هفتهmod_vvisit_counter
15592هفته گذشتهmod_vvisit_counter
36358این ماهmod_vvisit_counter
60982ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3319430کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 26 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.179.0
 , 
امروز: 27 مرداد 1398