يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
امت اسلامی زیر بار ظلم نمی رود و این شعار محقق نمیشود مگر با مقاومت و ایستادگی.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 10 خرداد 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 13 خرداد 1398 ساعت 13:00

امت اسلامی زیر بار ظلم نمی رود و این شعار محقق نمیشود مگر با مقاومت و ایستادگی.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 10 خرداد 98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 10خرداد 98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/3/10

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان به سر می بریم، انشاءالله این روزه ها و نمازها و دعاها و عبادات و قرآن به سرها و ارادتها به ساحت قدسی امیر مؤمنان در ایام شهادت آن امام بزرگوار، مورد قبول خداوند عالم قرار گرفته باشد و در آستانه عید سعید فطر، عید عبادت و بندگی، عید طهارت و پاکی و عید عود و رجوع به مبداء هستی را تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

عیدی که نمازش به منزله ی شکرانه ی یک ماه حضور در میهمانی خاص خداوند و زکات فطره اش به معنای توجّه به ضعفا و فقرای جامعه است که این دو در کنار هم، کامل کننده ی اعمال عبادی انسان در ماه مبارک رمضان است  انشاءالله که خداوند در روز عید فطر، که آن را روز تقسیم و اهداء جوائز معرفی کرده، آنچه که برای خوبان و مقربین وصلحا مقرر فرموده برای ما هم در نظر بگیرد.

باید عرض تسلیتی هم داشته باشیم، شهادت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا خرسند  امام جمعه انقلابی شهرستان کازرون استان فارس را که پس از مراسم احیای شب 23 ماه مبارک رمضان به دست مزدور فریب خورده ای که به لحاظ فکری و اعتقادی دچار انحراف شد و شهید خرسند در مقابل این جریان فکری انحرافی پیرامون مهدویت که در شهرستان کازرون در حال ترویج بوده، ایستادگی کرده و در دفاع از مرزهای عقیدتی، جان خودش را تقدیم کرده، البته شهادت در سحرگاه شب قدر، گویای رستگاری و جایگاه ویژه ایشان نزد پروردگار عالم است. خداوند انشاءالله روح بلند این شهید بزرگوار را مهمان سفره امیر المؤمنین بفرماید.

در آستانه ی سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب امام راحل عظیم الشأن و گرامیداشت شهدای قیام پانزده خرداد 42 قرار داریم، ضمن گرامیداشت یاد و نام و خاطره آن امام بزرگوار و همه شهدای ایران اسلامی، به ویژه شهدای قیام پانزده خرداد، به روح مطهرشان درود و سلام و صلواتی می فرستیم

امام راحل (ره) تنها شخصیت قرن معاصر است که توانست با تکیه برایمان به خداوند عالم و پشتوانه مردمی، در مقابل قدرتهای مستکبر و ظالم دنیا بایستد.

امام راحل (ع) با اندیشه ی برگرفته از اسلام ناب محمدی (ص) توانست حکومتی برپایه ی دین، قرآن و اسلام برپا کند.

حضرت امام (ره) یک شخصیت جامعی بود که همه ی ویژگیها و هنرهای ممتاز را در خود جمع کرده بود، به لحاظ علمی سرآمد فقهای زمان خود بود، به لحاظ عرفانی، به لحاظ رفتاری، به لحاظ سیاسی هم همینطور.

یکی از هنرهای ممتاز امام (ره) دشمن شناسی و استمرار در مبارزه با آن دشمنان بوده است، آن زمانی که امام یک طلبه 23 ساله بود از لزوم قیام فردی و اجتماعی در مقابل دسیسه های دشمن حرف می زدند و همان تفکر را تا پایان عمر بابرکتشان ادامه داشت لذا هیچ وقت از موضع خود نسبت به استکبار کوتاه نیامدند و همزمان با 2 امپراطوری شرق و غرب مبارزه کردند و آنها را به چالش کشاندند.

امام راحل عظیم الشأن در طی 10 سال رهبری انقلاب، توانست امید را در دل امت های مستضعف زنده کند امّا با رحلت ایشان، داغ سنگینی بر دل مشتاقان و عاشقان آن مرد الهی گذاشته شد.

امّا دشمنان کوردل انقلاب به خیال باطلشان گمان می کردند که با رحلت امام(ره)، کار انقلاب تمام است ولی به فضل الهی امروز که 30 سال از رحلت امام بزرگوار می گذرد، فهمیدند که همچنان نام امام، یاد امام و راه امام و آرمانهای امام زنده و پویا است و انشاءالله این حرکت تا ظهور امام زمان (عج) با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری ادامه خواهد داشت.

گرچه در طی این 30 سال، فریب خوردگان داخلی از یک طرف و دشمنان خارجی از طرف دیگر خیلی تلاش کردند تا انقلاب را از مسیر اصلی خود خارج کنند، از مطبوعات زنجیره ای خاص گرفته تا برخی نمایندگان مجلس ششم تا برخی مقامات کشوری ، پروژه ی فشار بر رهبری ، پروژه ی نافرمانی مدنی و پروژه ی استحاله از درون را در دستور کار خود قرار دادند، امّا اگر مدیریت قوی، کارآمد و داهیانه ی حضرت آقا  نمی بود الان چیزی از انقلاب نمی ماند.

چرا عده ای نمی خواهند پا در رکاب ولایت باشند.

چرا عده ای حاضر نیستند گوش به حرف رهبری بدهند

چرا عده ای به هرطریق ممکن می خواهند در مقابل ولایت و رهبری موضع  بگیرند

همان هائی که علیرغم تذکرات مکرّر حضرت آقا، باز به صورت مخفیانه دارند سند 2030 را در مدارس کشور اجرا می کنند، این روزها هم، رقص مدیران مرد با دانش آموزان دختر را شاهد بودیم ، اینها جای بسی شرمساری و تأسف دارد.

همان هائی که هنوز دلخوش میوه دادن درخت خشکیده برجام هستند و در دل منتظر برگشت آمریکائیها هستند.

همان هائی که وقتی خبر واسطه گری نخست وزیر ژاپن بین ایران و آمریکا را شنیدند ، ذوق زده شدند و تیتر کردند که بخت دوباره ی دیپلماسی ایران انگار یک فتح الفتوح دیگری قرار است اتفاق بیفتد  درحالیکه ژاپن، یک دلّال آمریکائی برای امتیاز بیشتر به نفع آمریکائیهاست، این روش آمریکائیهاست که به یک دولت و ملتی فشار می آورند، وقتی آن ملت و دولت خسته شد، بحث مذاکره را مطرح می کنند تا امتیاز بگیرند.

امّا آمریکائیها و دلّالان آنها بدانند: این آرزو را در رابطه با ایران به گور خواهند برد، شما همان مذاکره برجامی را که انجام دادید بروید تمام و کمال تعهدات خود را عملی کنید، بعد مسأله مذاکره بعدی را مطرح کنید.

خوب یکی دیگر از هنرهای ممتاز امام راحل(ره) ، طرح دکترین روز قدس بوده است که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی فرمودند.

روز قدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، روز قدس روز انزجار عمومی جوامع اسلامی از رژیم غاصب صهیونیستی ، روز قدس روز حیات مجدد اسلام است. روز قدس فقط روز فلسطین نیست، بلکه روز امّت اسلامی است. روز قدس روز فریاد بلند مسلمانان علیه غده سرطانی صهیونیسم است.

لذا روز قدس روز جهانی است و چند پیام جهانی دارد:

1.اعلام می داریم که امت اسلامی زیر بار ظلم نمی رود، چون این شعار امت اسلامی است که هَیهاتَ مِنَّاالذِّلَه.

2. اعلام می داریم که امت اسلامی تا از بین بردن کامل این رژیم غاصب، دست از مبارزه بر نمی دارد.البته این آرمان، این شعار ، این فریاد محقق نمی شود مگر با مقاومت و ایستادگی.

تاریخ به ما نشان می دهد که هرگز سازش ظالم و مظلوم، نتیجه بخش نبوده است و نخواهد بود . در طول دهه های گذشته رؤسای جمهور آمریکا و دیپلمات های وزارت امور خارجه این کشور، در تلاش بودند با طرح های  مختلف مثل پیمان اسلو ، پیمان تابا ، پیمان کسب دیوید و امثال ذلک و همچنین  با  ابتکار عمل های خاص، بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها، آشتی و صلح برقرار کنند تا این افتخار تاریخی را به نام خود ثبت کنند امّا به فضل الهی تمام طرحهای گذشته به شکست منجر شد.

و این بار هم دولت ترامپ به دنبال طرح نکبت بار معامله قرن است که قطعاً این طرح هم  به فضل الهی به شکست منجر خواهد شد چرا که مردم فلسطین هرگز حاضر به معامله برسر آرمانهای خود نیستند، هرگز حاضر به دست کشیدن از مقاومت نیستند

این را باید همه کشورهای عربی و همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی بدانند:

هر کشوری که در کنار فلسطین بماند و در راه دفاع از آرمانهای فلسطین مقاومت کرد ، او عزیز و عزتمند خواهد شد چون قدس شریف، قبله گاه اول مسلمین عزیز و عزتمند است و هرکسی که در مقابل فلسطین و آرمانهای مردم فلسطین بایستند، قطعاً روزی خوار و ذلیل خواهند شد.

فلذا هرکمکی که این کشورهای مزدور و خائن عربی همچون عربستان و امارات و بحرین و دیگران به اسرائیل می کنند، یک خنجری است که در قلب کودکان فلسطینی فرو می کنند،

ولی در عوض هر قدم شما، هر مشت گره کرده ی شما و هر شعار شما علیه رژیم غاصب اسرائیل خنجر کاری ای است در قلب سیاه اسرائیل که نابودی اورا یک قدم، به جلو می اندازد.

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

3248امروزmod_vvisit_counter
949دیروزmod_vvisit_counter
3248این هفتهmod_vvisit_counter
15592هفته گذشتهmod_vvisit_counter
36353این ماهmod_vvisit_counter
60982ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3319425کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 22 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.179.0
 , 
امروز: 27 مرداد 1398