يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
چرا مجلس نظارت دقیق بر عملکرد دولت ندارد.چرا در موضوعات فرهنگی "اشرافیگری و تجمل گرائی و موضوعات اقتصادی و قیمتها مجلس ورود جدی نمیکند؟.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 3 خرداد 98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 08:53

چرا مجلس نظارت دقیق بر عملکرد دولت ندارد.چرا در موضوعات فرهنگی "اشرافیگری و تجمل گرائی و موضوعات اقتصادی و قیمتها مجلس ورود جدی نمیکند؟ امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 3 خرداد 98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 3 خرداد 98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/3/3

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب مجدداً تسلیت عرض می کنم ایام پیش رو و ضربت خوردن و شهادت امیر مؤمنان علی(ع) را و از طرفی هم این شب ها مصادف است با لیالی قدر، شب مناجات، شب دعا، شب استغفار، شب توبه، شب خلوت و راز و نیاز با خداوند عالم، شب نزول برکات و شب رقم خوردن مقدرات انسانها.

لذا قدر بدانیم این شبها را و استفاده ببریم از فیوضات این شبها که اگر نتوانیم بهره کافی را ببریم در خسارت بزرگی خواهیم بود.

از خداوند عالم هم می خواهیم هرآنچه را که در این شبها و روزها به خوبانش عطا می فرماید به ما هم عنایت بفرماید . شب قدر ما را شب انس با قرآن قرار بدهد.

شب قدر ما را شب رسیدن به حجت حیّ و حاضر امام زمان (عج) قرار بدهد.

خوب امروز سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، روز ایثار و مقاومت، روز از خودگذشتگی روز غلبه ایمان بر کفر بر شما مؤمنین نمازگزار روزه دار گرامی باد و یادی می کنیم از امام راحل عظیم الشأن ما و همه ی شهدای ایران اسلامی، به ویژه شهدای فتح خرمشهر و شهدای بندپی غربی و درود و سلام و صلواتی

می فرستیم.

تاریخ ایران، مملو از حوادث تلخ و شیرین و فراز و نشیب های مختلف است از 22 بهمن 57 به این طرف حرکت تاریخ، در ایران جور دیگری رقم می خورد، به طوری که اگر پیش از این  زمان، مدام کشور با شکست و سقوط و عقب نشینی و از دست دادن بخش های مختلف کشور و تسلیم شدن در برابر قدرتهای بیگانه مواجه می شد اما با پیروزی انقلاب اسلامی، جریان تاریخ در ایران، مسیر متفاوتی را در پیش گرفت.

از این زمان بود که پیروزی، سربلندی، مقاومت و مبارزه، بیرون راندن دشمنان از خاک این کشور و سرسختی و محکم بودن برای حفظ حتی یک میلی متر از خاک این کشور، تبدیل به آرمان و یک هدف مقدس برای مردم این کشور شد.

لذا امام راحل وقتی خرمشهر آزاد شد فرمودند: فتح خرمشهر، فتح خاک نبود، بلکه فتح ارزشهای اسلامی بود.

سوم خرداد نماد مقاومت و ایستادگی ملت قهرمان ایران در برابر استکبار جهانی است، همان چیزی که امروز نیاز است یک بار دیگر برای برخی ها در این کشور، یادآوری شود.

امروز 3 سناریو و 3 طرح در تقابل میان جمهوری اسلامی ایران و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا مطرح است اول: جنگ  دوم: مذاکره  سوم:مقاومت اما جنگ: قطعاً اتفاق نخواهد افتاد چرا که آن روزی که چیزی به لحاظ نظامی و دفاعی نداشتیم، استکبار هیچ غلطی در طی 8 سال نتوانست انجام دهد، امروز که به فضل الهی در اوج قدرت نظامی و دفاعی هستیم

امّا مذاکره تاریخ نشان داد هرکجا آمریکائیها وارد مذاکره با کشوری شدند، جز بد عهدی و بی ثمر بودن و در نهایت خیانت و فلاکت برای آن کشور، فائده ی دیگری نداشت

شما لیبی را ببینید، معمر قذافی که یک زمانی جزو خشن ترین حاکمان ضد غربی محسوب می شد امّا به واسطه ی مذاکره با آمریکا و سازش با آنها، اولاً خودش تبدیل به مهره آنها مبدل شد و ثانیاً صنعت هسته ای را در این کشور تعطیل کردند و در نهایت او را از بین بردند، فلسطین هم همینطور و کشورهای دیگر هم همینطور.

توافق برجام هم نمونه دیگری از صدها بدعهدی آمریکائیهاست که با وعده ی مذاکره خواستند اهداف خود را بر این کشور تحمیل کنند و تا حدودی هم مؤفق شدند لذا می بینیم در این کشور هم صنعت هسته ای را به تعطیلی کشاندند، حتی کالاهای ممنوعه را از آمریکا وارد کشور کردند و به صورت زیر پوستی مردم را مجبور به استفاده از این کالاهای آمریکائی کردند، مشکلات اقتصادی را بوجود آورد، و امروز که برجام ثمری برای کشور نداشت عده ای می خواهند هزینه ی مذاکره را به دوش رهبری بیندازند امّا حضرت آقا در همین جلسه دیدار اخیر با دانشجویان فرمودند: بنده آن شرائطی را که برای تصویب مذاکره مشخص کردم، اجرا و اعمال نشد، و اصلاً به برجام به آن صورتی که عمل و محقق شد، خیلی اعتقادی نداشتم و بارها به رئیس جمهور و وزیر امورخارجه این مطلب را گفتم.

امّا سومین سناریوی در تقابل ایران با آمریکا، مقاومت است همان چیزی که در خرمشهر آن را پیاده کردیم و پیروز شدیم، خرمشهر با مذاکره آزاد نشد بلکه با مقاومت پیروز شد.

امروز هم که به تعبیر سکاندار نظام مقام معظم رهبری(حفظه الله)،خرمشهرها در پیش است، تنها راه پیروزی ایستادگی و مقاومت در برابراستکبار است و راهی جز این نداریم و هرگاه از این اصول کوتاه بیائیم شکست خواهیم خورد.

سه شنبه هفتم خرداد، مصادف است با سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی و روز قانونگذاری است، ضمن عرض خدا قوت خدمت همه ی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این ایام فرصت مناسبی است که نقش و جایگاه مجلس بازخوانی شود تا ضمن نقاط قوت و ضعف آن، چهارچوبی برای رسیدن به مجلسی کارآمد و در طراز نظام اسلامی ترسیم شود.

امروز که تقریباً 3 سال از عمر مجلس دهم می گذرد و کارنامه مجلس را در حوزه های مختلف مطالعه

می کنیم می بینیم مجلس شورای اسلامی، نمره درخشان و قابل قبولی از خود برجای نگذاشته است.

مجلس در بزنگاه ها و پرونده های مختلف و مهمی که امروز کشور درگیر آن است، می توانست عملکرد بهتری داشته باشد، در قضیه ی برجام، در تصویب لوایح fatf  ، در وضع قوانین پویا و کارآمد، در نظارت بر اجرای صحیح قوانین، در حل مشکلات اقتصادی و دهها موارد دیگر

امّا متأسفانه آنچه که انتظار می رفت و شایسته بود، توقع مقام معظم رهبری بود اتفاق نیفتاد که منجر به تذکر مقام معظم رهبری، نسبت به مجلسیان شد.

من یک نمونه از نظارت ضعیف مجلس دهم پیرامون واگذاریهای از ناحیه دولت عرض کنم کارخانه هایی که به بخش خصوصی واگذار کرد که چرخ صنعت بهتر بچرخد، امّا شاهد هستیم نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه برخی ها از آن کارخانجات تعطیل و برخی تخریب و به جای آن برج سازی شده است مثل کارخانه آلومینیوم سازی هرمزگان، کارخانه هپکو هم همینطور.

نی شکر هفت تپه خوزستان، ماشین سازی تبریز، پالایشگاه کرمانشاه هم یا تعطیل یا نیمه تعطیل شدند

حرف ما اینجاست که چرا مجلس نظارت دقیق بر عملکرد دولت ندارد.

چرا امروز که موضوع افسار گسیختگی قیمت ها را شاهد هستیم، مجلس ورود جدی نمی کند؟

چرا در موضوعات فرهنگی که یک ولنگاری شدیدی را شاهد هستیم و سبک زندگی غربی در حال رواج است مجلس ورود جدی نمی کند؟

چرا اشرافیگری و تجمل گرائی که محصول تفکر لیبرالی در کشور است و کشور را به انحطاط می کشاند مجلس چرا ورود جدی نمی کند؟

تحلیل بنده این است که اولاً: به خاطر بده بستان های سیاسی و حزبی و جناحی ای که برخی از نمایندگان مردم گرفتار آن شدند که این بده بستان ها، هم تیغ نظارت مجلس را کُند کرده و هم زبان برخی از نمایندگان مجلس را در برابر دولت کوتاه کرد.

ثانیاً: به رابطه نمایندگان با دولت بر می گردد، نماینده ای که وعده انتخاباتی می دهد باید با مدیران اجرائی کشور و بودجه های وزارتخانه ها، همراهی کند تا جوابگوی وعده های انتخاباتی خود باشد.

و متأسفانه مواردی ازاین دست، سبب می شود که مجلس در جایگاه اصلی خودش قرار نگیرد و آن کارآئی لازم را پیدا نکند.

امیدواریم که هم مردم در انتخابشان در انتخابات آینده ی مجلس دقت کافی را داشته باشند و هم نمایندگان به تحلیف و قسمی که در آغاز کار خود می خورند به آن پایبند باشند.

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

920امروزmod_vvisit_counter
3163دیروزmod_vvisit_counter
4083این هفتهmod_vvisit_counter
22828هفته گذشتهmod_vvisit_counter
920این ماهmod_vvisit_counter
101965ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3988671کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 28 مهمان حاضر
IP شما: 3.231.226.13
 , 
امروز: 12 خرداد 1399