يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
اگر همین روش اخیر پیرامون برجام را از همان روز اول اتخاذ می کردند شاهد اینهمه مشکلات در کشور نبودیم.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 20 اردیبهشت98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 24 اردیبهشت 1398 ساعت 08:08

اگر همین روش اخیر پیرامون برجام را از همان روز اول اتخاذ می کردند شاهد اینهمه مشکلات در کشور نبودیم.امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 20 اردیبهشت98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 20 اردیبهشت98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/2/20

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

ماه مبارک رمضان است ماه نزول قرآن، ماه عبادت و بندگی،ماه خودسازی و میهمانی خداست انشاءالله نمازها و روزه ها قبول درگاه الهی، خداوند آنچه را که در این ماه به خوبانش عنایت می فرماید برماهم مرحمت فرماید.

پنج شنبه26 اردیبهشت و دهم ماه مبارک رمضان مصادف است با رحلت جانسوز ام المومنین حضرت خدیجه کبری(س)، پیشاپیش تسلیت عرض می کنم خدمت شما میهمانان و روزه داران گرامی.

در عظمت این بانوی با کرامت همین بس که رسول خدا(ص) فرمودند: خَدیجَه وَ أَینَ مِثلُ خَدیجَه. در طول تاریخ، انسانهائی بودند و هستند که علیرغم اینکه دارای مقام عصمت نبودند  امّا خوب درخشیدند و ماندگار شدند، از جمله ی آنها حضرت خدیجه کبری (س) است، تاریخ برای این بانوی با عظمت چند ویژگی نقل می کند از جمله ی آن ویژگیها 1. کانَت مِن أَحسَنِ النِّساء جَمالاًوَ کَمالاً  2. وَأَکمَلَهُنَّ عَقلاً   3. وَأَتَمَّهُن َّ رَأیاً

لذا بخاطر همین عظمت ها و ویژگیهاست که خداوند عالم به ایشان سلام می فرستد و کفن ایشان را از بهشت می فرستد.  خداوند انشاءالله این بانوی بزرگوار را شفیعه ی ما در روز قیامت قرار بدهد.

خوب این روزها شاید در خبرها، شنیده باشید که در برخی از مدارس کشور، به نام شادی و ایجاد روحیه نشاط برای دانش آموزان، آنهارا تشویق به رقص و پایکوبی، به همراه خوانندگی دسته جمعی کردند، تصاویری است که دور از شأن یک ملت مذهبی و دینی و هم نگرانی بسیاری از والدین را به همراه داشته است.

البته این کلیپ ها و رقص و آوازها، فقط در سطح مدارس ما نیست، بلکه از مهد کودک گرفته تا در برخی از دانشگاههای ما ، این گرفتاری ها را شاهد هستیم، در برخی ورزش های صبحگاهی هم همینطور، همین راهم در گوشه و کنار سینما و تلویزیون ماهم شاهد هستیم که خواسته یا ناخواسته بدنبال ترویج سبک زندگی غربی هستند.

امروز بازیهای کامپیوتری و فضای مجازی که در اختیار نوجوانان و جوانان ما قرار دارد و مسئولیت نظارت بر بازار آن را ، که در دوره وزارت ارشاد آقای علی جنتی به یک بنیاد خصوصی واگذار شد و از قضا ظاهراً تنها کاری که این بنیاد نمی کند، نظارت محتوایی بر این بازیهاست ، پُر است از مدل فرهنگ سازی غربی که به خورد جوانان و نوجوانان ما می دهند.

اولاً: باید گفت: این اتفاقات، یکی از مظاهر جدی نفوذ فرهنگ غرب در جامعه ماست وقتی یک مسئولی در کشور، با جدّیت اعلام می کند که از هرچه بگذرد از سند 2030 نمی گذرد، این می شود نتیجه ی آن.

نسل آینده ی ما همین دانش آموزان هستند، وقتی از امروز افکار آنها در مسیر غیر دینی شکل بگیرد، قطعاً وقتی در آینده در مسئولیتی قرار بگیرند با همان رویکرد به جامعه نگاه خواهند کرد .

ثانیاً:  باید نگاه دیگری هم به آن داشت، انتشار این کلیپ ها، آن هم در این موقعیت که مردم در فشار اقتصادی سخت قرار دارند و از گرانیها و تورم سرسام آور و عدم نظارت صحیح در بازار،رنج می برند، این مدل واین نگاه را تداعی می کند که باید در زمان فشار اقتصادی مردم را آزاد گذاشت و نباید به لحاظ اعتقادی و مذهبی فشار بر مردم آورد، مردمی که به لحاظ اقتصادی مشکل دارند اگر به لحاظ حجاب، تفریح و شادی، آزادی مطلق داشته باشند، گیر به گرانی ها و مشکلات اقتصادی نمی دهند، و شاید هم محکی برای بنیه ی اعتقادی مردم باشد و یا خواسته باشند آرام آرام زمینه را برای تغییر سبک زندگی غلط غربی پایه ریزی کنند.

باید گفت این نوع نگاه و این مدل لیبرالی صد درصد غلط و اشتباه است و این را محکوم می کنیم،

به دلیل اینکه اولاً: قاطبه ی مردم ما معتقد خدا، دین و آموزه های دینی هستند و برای همین اعتقاداتشان شهید دادند، شما دیدار اخیر طلاب و فضلا و علمای حوزه های علمیه با مقام معظم رهبری را ملاحظه فرمایید، حضرت آقا فرمودند: این تصور که مردم، نسبت به معارف دینی رویگردان شده اند، یک تصور غلط است بلکه اتفاقاً داریم می بینیم که اقبال به معارف دین بیشتر شده است.

ثانیاً : مسئولان ما، سوء مدیریت خودشان در اقتصاد را با ولنگاری فرهنگی پوشش ندهند، گرفتاری اقتصادی، ناشی از سوء مدیریت و وابستگی اقتصاد به بیرون از مرزها و گره زدن آن به برجام است که بلای جان کشور شده است و باید آن را اصلاح کرد ، نه اینکه جوانان را سرگرم رقص و شادی و موضوع اختلاط زن و مرد در ورزشگاه ها و کنسرت و امثال آن کرد.

البته باید تقدیر و تشکر کرد از این اقدام دیر هنگام ولی ضروری شورای عالی امنیت ملی کشور و دولت پیرامون برجام و مهلت 60 روزه به طرفهای اروپائی، گرچه هم شاید این هم دردی از دردهای اقتصاد بیمار کشور را دوا نکند.

چرا باید کار را به جائی رساند که بعد از چند سال از توافق  برجام و معطلی کشور و اعتماد به اروپائیها، اروپائیها هم برای ایران شاخ و شانه بکشند و حتی مهلت 60 روزه ما را برای اجرای برجام، رد کنند و با امّا و اگر پاسخ دهند.

چرا باید این همه فرصت به دشمن داد تا در کنار تحریم های گذشته، امروز صادرات صنعت فلزات مارا به مانند صادرات نفت کشورمان تحریم کنند.

چرا باید این مقدار کوتاه آمد تا علاوه بر اینکه آنها به تعهّدات برجامی خود عمل نکردند، از ما طلبکار هم باشند

این را همه باید بدانیم که:

تنها راه پیروزی، مقاومت است و بس، اگر همین روشی را که امروز مسئولان دولتی ما ، پیرامون برجام گرفته اند و انشاءاله ادامه دار باشد، از همان روز اول اتخاذ می کردند ، ما شاهد این همه مشکلات در کشور نبودیم.

این آقایان ما تازه از خواب بیدار شدند مگر حضرت آقا از همان اول نفرمودند : به آمریکائیها اعتماد نیست، بعد که آمریکا شانه خالی کرد و خارج شدند از برجام، دقیقاً همین حرف را در مورد اروپائیها هم فرمودند: مگر گوش کردند، حالا ثمره ی گوش ندادن به ولی خدا همین است چوب دوسر طلا شد . حالا چطور آب و صابون بیاوریم و روی بعضی ها را بشوریم که امروز نه آمریکائیها خیری دیدند و نه از اروپائیها، دیدید؟ اینکه مدام حضرت آقا می فرمود: باید به توان داخلی تکیه کرد، حرف درستی بود، اینکه دلواپسان می گفتند: مارا چه به وصلت با گرگ می گفتید: چقدر شما بدبین هستیدیک قدر عینک خوش بینی به چشم بگذارید.

هم این آقائی که این 6 سال از عمر دولت یازدهم و دوازدهم از شخص رئیس جمهور گرفته تا دستگاه دیپلماسی شان که جز دیپلماسی خنده از آنها چیزی ندیدم و همه کسانی  که سنگ این دولت شما که می گفتید ما زبان دنیا را می فهمیم، شما که می گفتید ما آمدیم یک شبه کن فیکون می کنیم، شما می گفتید فقط این ما هستیم که می توانیم اقتصاد کشور را درست کنیم، شما که می گفتید ما سالیانه 950 هزار نفر را مشغول به کار می کنیم، شما که می گفتید آنقدر رفاه ایجاد می کنیم دیگر مردم نیازی به 45000 تومان یارانه نداشته باشند شمائی که می گفتید کلید تدبیر دست ماست وا مید را فقط ما می توانیم در جامعه ترزیق کنیم و برجامش را به سینه می زدند، هم اصلاح طلبان و حامیان آنها  نمایندگان مجلس، آنهائی که در شب انتخابات 92و 96 دلار و 1000 تومانی را به دست می گرفتند و می گفتند با آمدن این دولت دلار 1000 تومان می شود، همه اینها باید حالا پاسخگو باشند، همه اینها مدیون ملت ایران هستند همه اینها باید به جوانهای بیکار این کشور جواب بدهند که چرا 6 سال کشور را معطل کردید، باید به وضع گرانی این کشور پاسخ بدهید، باید برای دلار 17-18 تومان پاسخ بدهید، باید به گریه های کارگری که توان تأمین مخارج خانه اش را ندارد جواب بدهید، باید به مستأجران و خانه به دوشان پاسخ بدهید« باید عذر خواهی کنند»

بنده حالا با این اوضاعی که پیش آمده و اروپائیها هم دست دولت را در پوست گردو گذاشتند و با ردّ مهلت 60 روزه ایران، خباثت درونی خودشان را نشان دادند، یک پیشنهادی برای حالا که برجام اروپائی هم پرید و خیری عائد شما نشد و اوضاع اقتصادی مردم به مراتب سخت تر شد و کشنده و شکننده شدآقای رئیس جمهور و دستگاه دیپلماسی و دولتمردان حامی آنها دارم و آن اینکه لااقل برای همدردی با مردم خودتان و جبران این همه بدقولی ها، این همه گرانیها. این همه مشکلات حقوق های نجومی خود را نمی گوئیم نگیرد، لااقل نصف کنید و کمی به حساب یارانه بگیرها واریز کنید تاهم مردم قدری مشکلاتشان کم شود و هم شما قدری طعم کم پول را بچشید و هم برجام داخلی را تکیه   کنید.

 

برگردیم به بیانات مقام معظم رهبری (حفظه الله) که فرمودند: هزینه ی سازش کمتر از مقاومت نیست و این را به عینه در این سالها دیدیم که چه هزینه هائی بابت برجام بر کشور تحمیل شد.

و دیدیم کشورهائی که اهل سازش بودند به کجا رسیدند و کشورهائی که اهل مقاومت بودند به کجا رسیدند. مثلاً مصر که رهبران آن بعد از بیداری اسلامی، برای بقاء حکومتشان به دامان استکبار رفتند و امروز درچه خفّت و ذلتی به سر می برند.

و فلسطین که راه مقاومت را در پیش گرفت و امروز اسرائیل تا بن دندان مسلّح و مدعی گنبد آهنین  هست و ادعا می کند قویترین ارتش دنیا را دارد، 2 روز نمی تواند در مقابل مردم فلسطین و غزه مقاومت کند.

این وعده الهی است که ایمان به خداوند متعال در کنار مقاومت و ایستادگی، مایه ی جلب فیوضات الهی

می شود.

امیدواریم که این روحیه ایستادگی و مقاومت، هرچه بیشتر در مردم و مسئولین ما تقویت شود.

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

3342امروزmod_vvisit_counter
949دیروزmod_vvisit_counter
3342این هفتهmod_vvisit_counter
15592هفته گذشتهmod_vvisit_counter
36447این ماهmod_vvisit_counter
60982ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3319519کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 113 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.179.0
 , 
امروز: 27 مرداد 1398