يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
چرا فضای مجازی کنترل نمی شود که با دروغ پراکنی یک روحانی بی گناه توسط یک شرور به قتل برسد؟ امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 13 اردیبهشت98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 14 اردیبهشت 1398 ساعت 12:10

چرا فضای مجازی کنترل نمی شود که با دروغ پراکنی یک روحانی بی گناه توسط یک شرور به قتل برسد؟ امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 13 اردیبهشت98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 13 اردیبهشت98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/2/13

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب در آستانه ورود به ماه میهمانی خدا، ماه مبارک رمضان قرار داریم، پیشاپیش حلول این ماه را تبریک عرض می کنم.

ماهی که همه ی لحظات و ایام و لیالی آن پر است از رحمت و برکت و مغفرت خداوند عالم.

ماهی که انسان را به معراج و به قاب قوسین أو ادنی می رساند.

ماهی که با لیله القدرش، قدر انسان بالا می رود و فرشتگان الهی به احترام انسان کامل، هبوط و نزول می کنند.

ماهی که با نزول قرآن و عمل به آن، انسان آسمانی می شود.

امیدواریم همه مان بهره کافی و حظّ وافی را از این ماه ببریم.

امّا همین جا نکته ای را هم خطاب به نیروی انتظامی و مسئولان ذیربط عرض کنم و آن اینکه:

اول اینکه: در این ماه با مظاهر فساد و متجاهرین به روزه خواری برخورد جدی شود، آنهائی که قصد هنجار شکنی دارند و می خواهند حرمت این ماه و مؤمنین روزه دار را هتک کنند، باید مطابق  قانون با آنها رفتار شود.

دوم اینکه: با گران فروشی برخورد شود، آنهائی که از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده می کنند و برخی اقلام و اجناس را گرانتر از حد متداول می فروشند، ابتدا با تذکر و در غیر این صورت با جدّیت برخورد شود تا خدای ناکرده مشکلی از این جهت پیش نیاید.

خوب هفته هلال احمر را در پیش داریم، این ایام را به همه اعضای این جمعیت مردمی و خدمت رسان تبریک می گوئیم و خداقوت عرض می کنم.

مجموعه ای که هدفی جز خدمت صادقانه، بی ریا و بی منت ندارند و این کاملاً محسوس است،

یعنی: هرکجا و در هر اتفاق و حادثه ای که نیاز به این ظرفیت عظیم، به خصوص جوانان فعال در این حوزه باشد، حضور پیدا می کنند و مهربانی را به آن مردم هدیه می کنند، نمونه اش هم در همین سیل اخیر در کشور، دیدید حضور چشم گیر اعضای هلال احمر را.

یقیناً این گونه خدمت رسانی و داشتن روحیه جهادی و انقلابی، چیزی جز عبادت در راه خداوند عالم برای این عزیزان ثبت و ضبط نخواهد شد لذا این عزیزان شایسته تقدیر هستند و ما هم از این فرصت استفاده  می کنیم و از یکایک اعضای محترم جمعیت هلال احمر بندپی، به ویژه از زحمات آقای نصرنژاد تقدیر و تشکر وافر داریم.

خداوند انشاءالله به این عزیزان صحت و سلامتی، توأم با موفقیت عنایت فرماید.

چهارشنبه 18 اردیبهشت مصادف است با اولین سال خروج آمریکا از برجام، برنامه ای که همان گونه از اسمش پیداست قرار بود یک برنامه جامعی که اقدامات مشترک میان 6 کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل با ایران را داشته باشند که از زمان توافق آن یعنی 23 تیر 94 تا 18 اردیبهشت 97 که آمریکا رسماً از آن خارج شد، علیرغم وعده های فراوان و جشن و پایکوبی طرفداران داخلی آن، در پی حدود 3 سال، ما تقریباً هیچ ثمره ای از این باغ بی حاصل ندیدیم در عین حالی که امتیازات فراوانی داده ایم و حتی در این یکسال که اروپائیها، این قضیه را بدست گرفتند، از آنها هم علیرغم وعده های فراوان، هیچ چیزی عائد کشور نشد، جز بازی دادن طرف ایرانی برجام البته در تاریخ آمریکا پُر است از بدعهدی ها و پیمان شکنی ها.

گرچه خروج آمریکا از برجام، تهدید جدی برای قراردادهای بین المللی است و مایه ی هرج و مرج در قوانین بین المللی ای می شود که خودشان سنگ آن را به سینه می زنند امّا در کنار اینها درس ها و عبرتهائی هم برای آن دسته از مردم و مسئولانی که نگاه لیبرالی و بده بستانی با استکبار را دارند به همراه داشته است:

1.اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست سالها و بارها و بارها این تجربه را کشور داشت که آمریکا قابل اعتماد نیست و نمی توان هیچ حسابی برای عهدها و قول و قرارهای آمریکائیها باز کرد و این بدعهدی ها درهمه ی دوران دولتهای آمریکا وجود داشت.  همان اوبامائی که یک عده اورا فردی مؤدب و با هوش می خواندند و شروع کننده مذاکرات و امضاء کننده توافقات هسته ای بود، از همان ابتدا بنا را بر بدعهدی گذاشت و نه تنها به تعهدات خود عمل نکرد بلکه تحریم های جدید را علیه ایران وضع کرد.

این تجربه تلخ برجام، پاسخ سنگینی بود به آنهائی که می گفتند اگر با آمریکا مذاکره کنیم ، آب و نان و مشکلات اقتصادی ما درست می شود.

 

2. برجام وسعت و عمق دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

سالهای زیادی، هم خارجی ها و هم برخی عناصر داخلی مدعی بودند که مشکل غرب و آمریکا با جمهوری اسلامی برسر فعالیت های هسته ای است و این فعالیت ها آنها را نگران کرده لذا باید اعتماد سازی کنیم.

خوب چگونه اعتماد سازی کنیم؟ گفتند از فعالیت های هسته ای دست بردارید گرچه دلواپسان نظام و انقلابیون مخالف این تفکر غلط بودند امّا متاسفانه دولت و مجلس دست به دست هم دادند و برجام را 20 دقیقه ای تصویب کردند، هسته ای را به تعطیلی کشاندند و تحت سخت ترین نظارت جهانی قرار دادند،  امّا نتیجه چه شد؟ آیا اعتماد سازی شد؟ آیا نگرانی ها برطرف شد؟ آیا مشکلات حل شد؟

نه تنها اینها حل نشد، بلکه با کوتاه آمدن ایران، دشمن جریح تر شد و انگشت را به سمت جبهه مقاومت و موشک ها و حقوق بشر و امثال ذلک برد و از آن منظر ایران را متهم کردند.

عده ای می گفتند و می گویند 40 سال مرگ بر آمریکا گفتند، بس نیست؟ تا کی مرگ گفتن، تا کی خصومت، تا کی دشمنی، کمی با دنیا تعامل کنید تا ایران گلستان شود، خوب الان حدود 4 سال بواسطه برجام تعامل کردیم و کوتاه آمدیم، آیا جز دشمنی بیشتر نتیجه ای داشت؟

شما همین دشمنی و خصومت را در جنگ روانی و فضای مجازی هم می بینید که این فضای سایبری شده حیات خلوت بسیاری از معاندین و مجرمین علیه نظام اسلامی.

چرا حالا که معاندان نظام، از هر طریق ممکن قصد ضربه زدن به این انقلاب را دارند آقایان به فکر اینترانت ملی یا همان اینترنت برپایه ساختار ایرانی نیستند و به دنبال برنامه ها و نرم افزارهای خارجی باشیم که هروقت آنها دلشان بخواهد آن را ببندند و ضرر چند دَه(10) میلیارد تومانی را بر ما تحمیل کنند؟

چرا فضای مجازی کنترل نمی شود که با دروغ پراکنی و انتشار یک خبر جعلی از یک بازیگر زن معلوم الحال، یک روحانی بی گناه توسط یک شرور به قتل برسد؟

چرا وقتی مقام معظم رهبری (حفظه الله) ، فضای مجازی و لزوم کنترل آن را این همه تأکید می کنند، آقای رئیس جمهور و رئیس شورای عالی فضای مجازی، کار جدّی ای در این زمینه انجام نمی دهند؟

بنابراین: ویژگی استکبار این است که هروقت ما در هر عرصه ای، عقب نشینی کردیم، آنها جلوتر می آیند، قوی تر می شوند لذا راه درست، مقاومت و ایستادگی است که یقیناً مارا به پیروزی می رساند.

جمله ای را هم از امام (ره) از صحیفه نور عرض کنم: حضرت امام (ره) فرمودند:

شما تصور نکنید آمریکائیها برای ما و برای اصلاح ما یک قدم برمی دارند، هرکس اینطور تصور کند، جاهل است. کما اینکه حضرت آقا هم فرمودند: حق را باید با ایستادگی گرفت نه التماس، نه با خواهش، نه با گردن کج کردن

امّا متأسفانه امروز در کشور عده ای هستند که مقاومت در برابر استکبار را سبب بروز مشکلات می دانند و مدعی هستند که برای حل مشکلات کشور، باید با نظام بین الملل کنار آمد و مباحثی همچون برابری جنسیتی،  تربیت شهروند جهانی، اجرای سند 2030 و امثال ذلک  را بپذیریم.

درحالی که به تعبیر حضرت آقا در جمع معلمان فرمودند: با اجرای سند 2030 آنها بدنبال تربیت سربازان آمریکائی در میان دانش آموزان ایرانی هستند.

ببینید چقدر این سند، این تفکر و این گونه قراردادها برای کشور مضّر و خطرناک است.

ما به طور جدی هم از نمایندگان مجلس و هم از هیئت دولت می خواهیم که برای تحقق جامعه مهدوی و تربیت نسل ها ئی که سربازان وفادار انقلاب اسلامی، با اینگونه اسناد تحقیرآمیز و ضد تربیت دینی برخورد کنند و جلوی آن را بگیرند.

و هم به صورت جدّی به فکر اقتصاد و معیشت مردم باشند، به جای اینکه دنبال تحقق این اسناد باشند

نمی دانم آیا اصلاً نمایندگان مجلس و دولت اصلاً خبر از این گرانی ها دارند؟ خبر از وضع اقتصادی مردم دارند؟ خبر از بی پولی مردم دارند؟ خبر از بیکاری جوانان دارند؟ خبر از شیوع بیش از حد اعتیاد و طلاق و خودکشی دارند؟

و یا نه آنقدر سرگرم بازی های سیاسی خودشان هستند که اینها را نمی بینند.

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم فرزانه مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

3318امروزmod_vvisit_counter
949دیروزmod_vvisit_counter
3318این هفتهmod_vvisit_counter
15592هفته گذشتهmod_vvisit_counter
36423این ماهmod_vvisit_counter
60982ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3319495کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 89 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.179.0
 , 
امروز: 27 مرداد 1398