يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
شما برادران سپاهی با نابودی داعش در واقع آمریکا را زمینگیر کردید. ؛ و تشکر می کنیم از امام جمعه جهادی بندپی غربی از حضورش در مناطق سیل زده لرستان و خوزستان ؛حجت الاسلام سیدصمد علوی ،امام جمعه موقت بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 23 فروردین98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 25 فروردین 1398 ساعت 10:28

شما برادران سپاهی با نابودی داعش در واقع آمریکا را زمینگیر کردید. ؛ و تشکر می کنیم از امام جمعه جهادی بندپی غربی از حضورش در مناطق سیل زده لرستان و خوزستان ؛حجت الاسلام والمسلمین سیدصمد علوی ،امام جمعه موقت بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 23 فروردین98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 23 فروردین98

که توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدصمد علوی ،امام جمعه موقت بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  98/1/23

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

در این خطبه دوم باز هم خودم و همه شما نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی ، به خدا ترسی و به تبعیت از اوامر الهی دعوت و سفارش می کنم.

یکی از حوادثی که این روزها در کشور ما اتفاق افتاد و سبب تألم خاطر و سبب تأثر و تأسف ما شد مسأله جاری شدن سیل در بخشی از استان های کشور ما، استان گلستان، مازندران، شیراز وبرخی از جاها که این حادثه تأسف بار سیل در واقع مایه تأثر ما شد .خوب در این مسأله بنده جای دارد یک عرض تشکری داشته باشم خدمت شما مردم شریف، مردم ولایتمدار، مردم با عاطفه و نوع دوست ایران که از همان ابتدایی که شنیدید که کشور درگیر این سیل شد مردم گرفتار این سیل هستند ساکت نبودید مبالغی را اهدا کردید در هر مسجدی، حسینیه ای در هر محلی وقتی اعلام می شد که مردم واقعاً مُستأصلند، مردم واقعاً گرفتارند دست به جیب شدید کمک ها ی نقدی داشتید و کمک های غیر نقدی داشتید و بعضی از شما عزیزان هم در آن منطقه حضور پیدا کردید مثل امام جمعه عزیز و محترم بخشمان که این دو هفته ما توفیق نداریم در خدمت این عزیز باشیم بخاطر حضورشان در لرستان و در آن منطقه سیل زده هست که همه دست در دست هم قرار دادیم و در واقع به یک نوعی آلام این مریم سیل زده را تسکین بخشیم.

بنده از همین قبّه جای دارد در پیشگاه خداوند سبحان برای آن عزیزانی که جانشان را از دست دادند طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده هایشان طلب صبر کنم و برای آن عزیزانی که در این حادثه مجروح شدند طلب شِفا می کنم  و باز هم تقدیر و تشکر می کنم و قطعاً در هر جایی دولت با مشکل مواجه می شود شما مردم شریف ایران در کنار دولت قرار می گیرید دولت را در بحران ها  یاری می کنید ودر هیچ نظامی و هیچ مملکتی چنین مشارکتی مشاهده نمی شود فقط در یک جا دیده می شود و آن ایران قهرمان، شما ملت غیور و سلحور ایرا ن که در صحنه  ها حاضرید و دست نیازمندان را  در مواقع حساس و در مواقع لزوم می گیرید واقعا جای تقدیر دارد واقعا جای تشکر دارد و مقام معظم رهبری(حفظه الله) تقدیر و تشکر کردند دولتمردان تقدیر و تشکر کردند اما بهترین تقدیر کننده  خداوند سبحان است قطعا به شکل شایسته ای از شما تقدیر و تشکر خواهد کرد .

اما آن تذکری که باید داده شود به مسئولین ما و به دولت ما در آن است که به هر حال شما یک سازمانی دارید به نام ستاد مباره با بحران، خوب این ستاد مبارزه با بحران معنایش این نیست که کشور ابتدائاً به بحران گرفتار شود آن وقت شما غافلگیر شوید بشینید و بزنید به سرتان که چکار کنیم؟ این مردم می ترسند اگر کسی به این شکل دارد معنا می کند معنایش اشتباست. مردم گرفتار شوند ، خسارت جانی و مالی پیدا کنند آن وقت بگویید کشور ما یک ستادی داریم به نام ستاد مبارزه با بحران، بیاید بنشینیم جلسه بگیریم مشورت  بگیریم ببینیم ما چیکار می خواهیم بکنیم .

اینکه در سفرهای خارج از کشور بودید در آنجا به شما خبر بدهند که کشور به این شکل شده حالا از آن سفر خارجه بر می گردید یا بر نمی گردید با خودتان، آن وقت بیایم تصمیم بگیریم مردم گرفتار شدند مردم خانه هایشان را از دست داده اند مردم اموال خود را از دست دادند ، بعضی جوانان خود را از دست دادند جان خود را از دست دادند تصمیم گیری در این مواقع دردی از دردهای این مردم کم نمی کند .

این مسأله مبارزه با بحران اگر ما بخواهیم معنا بکنیم یعنی علاج واقعه را قبل از وقوع کردن. این کشور ما از نظر بلایای طبیعی یکی از آسیب پذیرترین کشورهاست در زمینه زلزله ، در زمینه سیل ما سابقه داریم در کشور خودمان، سیل هم آمده زلزله هم آمده و مردم از آنها خسارت دیدند، این تجربه ایست که ما از گذشته داشتیم بجاست که در مقابل این بلایاهای طبیعی، ستاد مبارزه با بحران از قبل باید تشکیل بشود، قبل از اینکه این بلاها بیاید ما باید فکر کنیم در مورد این مسأله زلزله ما چیکار باید بکنیم.

مقام معظم رهبری (حفظه الله) دقیقاً چند سال پیش که زلزله آمده در آنجا بیان کردند: طرح مقاوم سازی ساختمان ها را مطرح کرده بودند این طرح مهندس ناظر ساختمان ما داریم که هر ساختمان باید مهندس ناظر داشته باشد، مهندس ناظر بیاید نظارت کند. واقعاً این مهندس ناظر که پول هم دریافت می کند چقدر نظارت می کند؟ آیا نظارت بر این مصالح می کند؟ نظارت بر به کارگیری این مصالح در ساختمان ها دارد یاندارد؟ چقدر از این ساختمان های اداری هیئت ها،این بساز و بفروش هایی که در تهران و شهرستان ها انجام داده ایم به دور از زیر بنای جامعه ساخته شده است ؟ مصالح ساختمانی نزدیک به دو مدرسه ساختمان سوخته و در کمترین زلزله بر سر مدرسه این آوار خراب می شود این ساختمان های مخروب شده  که بارها تو یک شب اتفاق افتاده میلیون ها زخمی شدند ما نیاز داریم هم در این زمینه بیاییم مقاوم سازی انجام دهیم که در این بلای زلزله مردم متضرر نشوند و در مورد مسأله سیل هم حل بحران،1. در ذخیره سازی آب است که در یک جلسه بود که مهندس نیاز آذری هم حضور داشتند بنده با گوش های خودم شنیدم که اون شخص تحلیلگر آمده گفته ما فقط ده درصد از آب های منطقه ای را ذخیره می کنیم یعنی این سدها ده درصد این آبهاست و بقیه آبها هدر می رود. خوب اگر شما در این زمینه بودجه بگذارید حالا دولت آقای روحانی باشد یا دولت آقای احمدی نژادی که گاهی اوقات در همین شبکه های اجتماعی می آید بر علیه نظام و بر علیه انقلاب و بر علیه رهبری به مردم تهمت می زند ، آقای احمدی نژاد شما در زمانیکه مسئولیت بر عهده داشتید شما چکار کردید در بحث مبارزه با بلایای طبیعی؟ چه اقدامی انجام داده ای که الان مطالبه می کنید از مسئولان؟ الان داری این مسائل را مطرح می کنی. آقا جان در بحث سیل باید این آب های سطحی ذخیره بشود ، سد سازی را سرلوحه کار خودشان قرار بدهند ،

راهکار دومی که در این زمینه وجود دارد لایروبی رودخانه هاست، این لایروبی رودخانه ها متاسفانه مغفول واقع شده و مورد غفلت مسئولین ما واقع شده  آقای روحانی گفته وقتی سیل در آق قلا آمده من با هلیکوپتر اومدم رودخانه ها را دیدم که این آب جریان نداره آقای روحانی این جریان را کی باید حل بکند؟ این لایروبی را کی باید برطرف بکند و انجام بدهد؟ در همین بابل شهرداران سابق که بنده در همین جا دست آنها را میبوسم که با بی مهری تمام متأسفانه کنار گذاشته شدند که اگر اینها این بابلرود را لایروبی نمی کردند الان بابل هم قطعاً زیر آب بود. بحث لایروبی .  و راهکار سوم که خدمت شما باید عرض بکنم، تخریب منازل و متأسفانه ادارات دولتی که در مسیر رودخانه ها قرار دارد، خودم دیدم که بنده خدایی در کنار رودخانه و در مسیر رودخانه وسیله برده ساختمان ساخته وقتی گفته شد آقا چرا ساختی؟ می گوید من مجوز دارم. این مجوز را کی داده؟ این سند را کدام نهاد صادر کرده؟ عمده سرمایه در این زمینه باید تخصیص داده بشود ، باید مفسدین را پیدا کنیم چه کسانی به آنها مجوز داده که اینها بیایند منازل بسازند در مسیر رودخانه ها که این آبها وارد شهرها بشود و به مردم آسیب بزند، این مسأله در واقع درخواست همه مردم است . همین بابلرود بابل که یکی از اینهاست قشنگ حدود 6 یا 8 متر حریم داشت که متأسفانه سازمانی آمده آن حریم را قطعه قطعه کرده در بین مردم فروخته و به مردم واگذار کرده و آنها آمدند هزینه کردند منازل ساختند که اگر لایروبی بابلرود انجام نمی شد بابلرود هم طغیان کرده و بابل هم زیر آب بود، لذا مسئولین عزیز در این زمینه تلاش کنید ، در این زمینه سعی بکنید مشکلات مردم را حل بکنید قبل از اینکه مواجه با بحران بشویم شما بیایید این بحران ها را برطرف کنید .

اما کلام آخرم که جای دارد در اینجا عرض کنم که این کلام واقعاً باید گفته شود اقدام بی شرمانه ترامپ و سران کاخ سیاه است که سپاه پاسداران این نهاد مقدس که تأمین کننده امنیت کشور است در لیست سازمان تروریستی قرار داده که ضمن اینکه بنده از همین تریبون استفاده می کنم و این اقدام مذبوحانه و این اقدام مداخله جویانه آمریکا را محکوم می کنم جا دارد که این نکته را خطاب بکنم به سران کاخ سیاه آمریکا وبه آنها بگویم که ای سران کاخ سیاه آمریکا ، شما آمدید سپاه را این نهاد مقدس و صد در صد مردمی که از بطن این انقلاب و از رویش های این انقلاب است و در بین مردم یک نهاد مقدس محسوب می شود این نهاد را شما آمدید جزو سازمان های جاسوسی قرار دادید اما بدانید که ما ملت ایران ، ما ملت ایران از سالیان گذشته دولت آمریکا را و نیروهای مسلح آمریکا را نه اینکه به عنوان حامی تروریست بلکه به عنوان خود تروریست می دانیم. ما آمریکا را یک دولت ضد بشر و ضد امنیت برای تمام کشورها می بینیم. زمانی امنیت در جهان ایجاد می شود ، زمانی امنیت در کشورها تحقق پیدا می کند که شرّ آمریکا و آمریکا صفتان از سَرِ این مردم کم شود، در اینصورت امنیت در جهان ایجاد می شود.

دولت آمریکا همان دولتی است که با اینکه جنگ جهانی دوم تمام نشده بود این را مقام معظم رهبری (حفظه الله) فرمودند: برای آزمایش سلاح های اتمی خودش آنها را بر سر مردم ژاپن می ریزد در جنگ جهانی دوم.

دولت آمریکا همان دولتی است که خودش طالبان و القائده را پرورش می دهد و بعدها بخاطر حادثه 15 سپتامبر خودش به بهانه سرکوب کردن طالبان کل افغانستان را به خاک و خون می کشد.

دولت آمریکا همان دولتی است که صدام را به سلاح های کشتار جمعی مجهز می کرد در جنگ با ایران و بعدها برای سرکوب کردن صدام وارد عراق می شود ، وارد کشور عراق می شود و مردم عراق را قتل عام می کند.

این آمریکا همان کشوری است که خودش داعش را پرورش می دهد داعش را بوجود می آورد. ما سند قوی داریم مقام عظمای ولایت هم تایید کردند که در طول جنگ با داعش این آمریکا با آن هواپیماهای خودش در آن مناطقی که داعش مستقر بودند به جای اینکه آنجا را توپ و موشک بزند و آنجارا منفجر کند و از بین ببرد داعشیون را، در آنجا اسلحه می ریخت برای اینکه داعش را مجهز به اسلحه کند، اما در جایی که مردم سوریه حضور داشتند بر سر آنها بمپ می ریخت و مردم سوریه را از بین می برد و قتل عام می کرد و مردم سوریه را به خاک و خون می کشید. این کار و این شرارت آمریکاست و اگر ما بخواهیم در لیست تروریست قرار بدهیم در لیست بین الملل از منظر ما مردم ایران آن کشوری که از هر کشور دیگر و از هر نهاد و از هر سازمان دیگر تروریست تر هست دولت آمریکا قطعا خواهد بود.

اما جای دارد نکته دوم را عرض بکنم. نکته دوم به برادران عزیز سپاهی است که بنده هم افتخار می کنم که مثل آنها سپاهی هستم و در کنار آنها هستم،

به برادران سپاهی عرض بکنم که روی حتم و به قطع بدانید که دارید درست عمل می کنید عمل شما قطعا انقلابی، عمل شما قطعا مورد رضایت امام زمان (عج) و مورد رضایت رهبر کبیر انقلاب است چرا که در هر زمانی و هر جایی که دشمنان قسم خورده انقلاب، دشمنان قسم خورده نظام از عملکرد ما بد بگویند پس ما باید راضی باشیم به عملکرد خودمان و در هرجایی و در هر زمانی دشمنان قسم خورده انقلاب یعنی آمریکا، انگلستان، صهیونیست، عربستان صعودی عملکرد ما را تأیید بکنند و راضی باشند ما نگران باید باشیم نسبت به عملکرد خودمان.

شما برادران سپاهی به عملکرد خود ببالید و افتخار بکنید .

شما برادران سپاهی با نابودی داعش در واقع آمریکا را زمینگیر کردید.

شما برادران سپاهی با ساخت موشک ها و ارتقا بخشی توان دفاعی کشور در واقع آمریکا را خوار و ذلیل کردید .

شما برادران  سپاهی که جزئی از این مردم و از بطن این انقلابید و از برکت این انقلاب و از ثمرات این انقلابید با ورود در عرصه سازندگی و کمک به مردم محروم و سیل زده در کنار برادران ارتشی ما که روز ارتش را در پیش داریم که به این عزیزان تبریک می گویم در واقع با این کار خودتان و با این همت خودتان آمریکا و آمریکا صفتان را مأیوس کردید.

ای برادران سپاهی و ای ارتشی ها و نیروهای مسلح ما ، بدانید که ما با تمام قدرت در کنار شما هستیم و از شما حمایت می کنیم.

امروز هم با حضور در راهپیمایی و با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا انشاءالله حمایت خود را اعلام خواهیم کرد.

تایپ خطبه : امور فرهنگی خواهران ستاد نمارجمعه بندپی غربی_خانم فرزانه مهدوی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

2507امروزmod_vvisit_counter
4159دیروزmod_vvisit_counter
18335این هفتهmod_vvisit_counter
26545هفته گذشتهmod_vvisit_counter
33762این ماهmod_vvisit_counter
86740ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4108253کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 46 مهمان حاضر
IP شما: 34.229.119.29
 , 
امروز: 19 تیر 1399