يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
به تعبیر حضرت آقا در سخنرانی امسال حرم مطهر رضوی، دولت باید اوضاع اقتصادی کشور را جبران کند. امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 2 فروردین98 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 06 فروردین 1398 ساعت 12:42

به تعبیر حضرت آقا در سخنرانی امسال حرم مطهر رضوی، دولت باید اوضاع اقتصادی کشور را جبران کند. امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 2 فروردین98

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 2 فروردین98 که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  97/12/24

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

جمعه دوم فروردین و پانزدهم ماه رجب المرجب، مصادف است با وفات عقیله و عالمه، صبوره  و  عابده ی آل علی(ع)، یعنی زینب کبری (س) ، تسلیت عرض می کنم این ایام را محضر شما

بانوئی که سبک زندگی و سیره و روش و منش ایشان در زندگی فردی و اجتماعی، از ایشان، الگوی کامل و اسوه ای بی نظیر و نمونه ی عینی یک مسلمان را به نمایش گذاشت.

اینکه گفته می شود: درحادثه کربلا، خون بر شمشیر پیروز شد، عامل آن پیروزی چه کسی بود؟ در ظاهر وقتی انسان نگاه می کند، حادثه ی نظامی در کربلا با شکست مواجه شد، امّا آن چیزی که باعث شد این شکست ظاهری نظام تبدیل به پیروزی واقعیِ ابدی گردد، عبارت است از نقش حضرت زینب کبری(س)

این حادثه بزرگ تاریخی نشان داد که زن در اسلام در حاشیه نیست، بلکه اتفاقاً در متن جامعه قرار دارد،

بی بی زینب کبری (س) نشان داد که می توان با رعایت موازین شرعی، بزرگترین اثرگذار در تاریخ بود و این بار برای همگان درس باشد.

از خداوند عالم مسئلت می کنیم که زنان جامعه از حیاء و عفت و پاکدامنی و حق گوئی و حق منشی زینب کبری بیاموزند و شهدای مدافع حرم زینبی را مهمان همیشگی خان کرامت آن حضرت قرار بدهد.

امروز هم روز پایانی برنامه معنوی اعتکاف است، برنامه ای که در راستای خودیابی و خودسازی و خدا خواهی صورت می گیرد.

معتکف با خلوت کردن با خدای متعال و با دعا و نماز و نیایش و مناجات و مرور اعمال و رفتار گذشته خود و با تحمل سختی ها، گام بلندی در مسیر بندگی خداوند متعال بر می دارد.

بویژه که ساعات پایانی آن همراه با اعمال ام داوود است اعمالی که به دستور  امام صادق (ع) به مادر داوود برای رهائی فرزندش از زندان دستگاه ظلم و بلکه برای رهائی از هر قید و بند و گرفتاری ای بسیار نافذ است، همراه است.

امیدواریم دلهایمان را از هرگونه قید و بند و تعلقات مادی و دنیائی آزاد فرماید و ما را جزء بندگان صالح خودش قرار بدهد.

خوب امسال همانند سالهای گذشته، مقام معظم رهبری و سکاندار نظام مقدس جمهوری اسلامی، شعار سال ما با هوشمندی هرچه تمامتر بیان فرمودند، شعاری که نشأت گرفته از منظومه فکری حضرت آقا، حول محور مسائل اقتصادی، در جهت پیشرفت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفته است تا حرکت همه ی مجموعه ی نظام و جهت گیری مردم و مسئولان نظام به این سمت باشد.

شعاری که به نوعی، مکمّل شعارهای سالهای گذشته است، شعار رونق تولید که انشاءالله امسال شاهد رونق تولید و کسب و کار باشیم.

طوری اقتصاد کشور باید رونق پیدا کند که دشمن احساس کند که دیگر نمی تواند از معبر مسائل اقتصادی به کشور ضربه بزند و این مردم را تحت فشار قرار دهد. همانطوری که در جنگ نظامی علیه کشور ما، جوری با دشمن مقابله شد که دشمن دیگر توان مقابله با ما را ندارد و هیچ وقت هم فکر جنگ نظامی علیه کشور مارا نمی کند چون می داند ما هم به لحاظ سرمایه انسانی و هم به لحاظ تجهیزات نظامی، آنقدر مقتدر شده ایم که آنها توان برخورد باما را ندارند، ما در اقتصاد هم باید به این نقطه برسیم.

خوب متاسفانه در حال حاضر پاشنه آشیل کشور و اقتصاد ما همین عدم رونق تولید است. امّا در شرائط فعلی که تمرکز دشمن بر روی اقتصاد ماست و از یک طرف از ضعف اقتصاد ما و از طرفی دیگر از نارسائی و ناکارآمدی برخی دستگاه های دولتی، دارد به عنوان اهرم و ابزار مناسب برای فشار دولت و ملت ایران استفاده می کند، به یقین جهاد اقتصادی، حمایت از کالای ایرانی و رونق اقتصادی، مهمترین مؤلفه های پیشرفت کشور هستند، نه لحظه  شماری برای بازگشت آمریکا به برجام و یا راه اندازی کانال مالی از سوی اروپائیها.

بنابراین: اگر بخواهیم به معنای حقیقی کلمه، تولید در کشور رونق پیدا کند، الزاماتی دارد که همگان چه مردم و چه دولت و چه مجلس و قوه قضائیه و همه ارکان نظام باید به آن متعهد باشیم و عمل کنیم، بنده بطور اختصار در این خطبه به یکی دوتا از این الزامات اشاره می کنم و انشاءالله بقیّه الزامات رونق تولید را به شرط توفیق و حیات در خطبه های آینده عرض می کنم.

اول اینکه:  باور به توان داخلی داشته باشیم و اینکه ما می توانیم، سرلوحه همه کارهایمان باشد و همه دستگاه ها به آن عمل کند، همانطوری که ما در مباحث نظامی و دفاعی توانستیم، و الان جزء رتبه های برتر دنیا قرار گرفتیم.

خوب به یقین اگر به این باور در مباحث اقتصادی هم برسیم، استقلال اقتصادی هم پیدا خواهم کرد، بله ما الان به فضل الهی و به برکت انقلاب اسلامی، استقلال نظامی و بالاتر از آن استقلال فکری  و سیاسی داریم، امّا اگر بخواهیم به استقلال اقتصادی دست پیدا کنیم، باید رونق اقتصادی و رونق تولید داشته باشیم.

چرا که امروزه کشورهائی که، متکی بر استقلال اقتصادی هستند، می توانند از مواضع سیاسی مستقل خود، در مجامع بین المللی دفاع کنند و إلّا دچار چالش خواهند بود.

دوم: حمایت حداکثری دولت از تولید کنندگان داخلی.

خدا می داند که ما چقدر کالای خوب با کیفیت ِ تولید داخل در کشور داریم که به واسطه بی مهری به آنها و به واسطه واردات بی رویه، کمر آن تولیدات و تولیدکنندگان شکسته شده است.

هم تجّار ما و هم تولید کنندگان ما، باید از ناحیه دولت، حال خوب، انرژی مثبت و سیگنال درست دریافت کنند.

آقای آلن گرینسین رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا می گفت من هیچ وقت حاضر نیستم با تلویزیون مصاحبه کنم گفتند چرا؟ گفت: به دلیل مسئولیت مهم و خطیری که دارم، شاید سرما خورده باشم و چهره ی من درهم گرفته باشد و یا اگر در حین مصاحبه تلویزیونی لبخندی نزنم، این سبب شود دیگران فکر کنند نظام پولی و مالی کشور دچار مشکل شده است و همین بر روی بازار سهام و شاخص های بورس کشور، تأثیر منفی می گذارد و امنیت روانی جامعه به خطر می افتد.

امّا در اینجا وقتی متاسفانه رئیس دولت در بدو ورودش برسر کار می گوید: خزانه خالی است صحبت از دولت با تفنگ و دولت بی تفنگ می کند.

از سایه جنگ بر این کشور حرف می زند.

می داند نزدیکانش متخلف اقتصادی است می گوید اگر دست به او بزنید اعلان جنگ می کنم.

جلوی اختلاس های چند هزار میلیاردی را که نمی گیرند هیچ می گویند وام گرفتند.

جلوی حقوق های نجومی را نمی گیرند هیچ می گویند حقشان است و قانونی .

خوب اقتصاد ما باید بهتر از این باشد.

بنابراین: وقتی تولید و تولید کننده مورد حمایت قرار نگیرند و از آن طرف هزینه واردات ارزانتر و آسانتر باشد، خوب معلوم است تولید کننده به سراغ تولید نمی رود واز آن طرف وارد کننده هم بهترین و راحت ترین گزینه را انتخاب می کند.

لذا تنها راه برون رفت از مشکلات کشور همین است که حضرت آقا در طی این سالها به عنوان شعار سال بیان می فرمایند، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی، حمایت از سرمایه ایرانی، رونق تولید و امثال ذلک.

جالب اینجاست که در تمام سالهای دولت آقای روحانی به جز سال 94، شعار سال حضرت آقا، اقتصادی بوده و حالا جناب آقای روحانی که رئیس دولت است و رئیس قوه مجریه و خودشان را هم فرمانده ستاد اقتصادی می دانند، باید پاسخگوی وضعیت اقتصادی کشور باشند و به تعبیر حضرت آقا در سخنرانی امسال حرم مطهر رضوی، باید این نارسائی ها و این اوضاع اقتصادی را جبران کند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

1010امروزmod_vvisit_counter
2683دیروزmod_vvisit_counter
3693این هفتهmod_vvisit_counter
14385هفته گذشتهmod_vvisit_counter
28994این ماهmod_vvisit_counter
47883ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3199057کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 31 مهمان حاضر
IP شما: 54.91.4.56
 , 
امروز: 27 خرداد 1398