يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
خلق حماسه چهل سالگی انقلاب به عنوان بزرگترین جشن تاریخ انقلاب. امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 24 اسفند97 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 28 اسفند 1397 ساعت 11:32

خلق حماسه چهل سالگی انقلاب به عنوان بزرگترین جشن تاریخ انقلاب. امام جمعه محترم بندپی غربی در خطبه دوم نمازجمعه 24 اسفند97

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 24 اسفند 1397 که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  97/12/24

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب هفته ای که پیش رو داریم، هفته ی بسیار میمون و مبارکی است از یک طرف: یکشنبه 26 اسفند 10 رجب المرجب مصادف است با ولادت پر سر سعادت ابن الرضا امام جواد(ع)، که پیشاپیش ولادت آن حضرت را به همه شیعیان بویژه جوانان عزیز تبریک عرض می کنم.

و از طرفی: چهارشنبه 29 اسفند و 13 رجب المرجب مصادف است با میلاد مولی الموحّدین  امام المتقین، امیر المومنین علی (ع) و روز پدر و روز مرد را محضر همه شما عزیزان و دلدادگان و محبین به آن حضرت تبریک  عرض میکنم. آقائی که جامع جمیع صفات و کمالات و الگوئی تامّ برای بشریت است، از عبادتش، از مناجاتش، از جهاد و شهادتش، از حلم و بردباری اش، از اخلاص و توحید و خدا محوری اش، از عدالت و ظلم ستیزی اش

وقتی بعد از 25 سال خانه نشینی، آمدند و حضرت را برای پذیرش حکومت دعوت کردند، حضرت در همان قدم اول فرمود: من برای اجرای عدالت و حقوق از دست رفته مردم آمده ام وگرنه حکومت برای من از آب بینی حیوان هم بی ارزش تر است.

بنابراین: اگر گناه این گونه باشد، میز و صندلی و ریاست و وزارت در نظام اسلامی و حکومت الهی برای این است که بتوان عدالت را پیاده کرد، برای این است که جلوی ظلم گرفته شود، برای این است که جلوی رانت خواری و اختلاس گرفته شود نه اینکه مسئولی بیاید و این مسئولیت طعمه قرار دهد تا بار خودش را در دوره خدمتش ببندد، یا کاشفه و هم حزب و جناحی خودش را برسر امور بیاورد.

متأسفانه برخی از نمایندگان و برخی از مسئولان اینطور هستند امّا خوشبختانه مسئولان و نمایندگان پاک دست و سالم هم زیاد داریم.

جمهوری اسلامی و ملت ایران در حالی سال 97 را به پایان می رساند که مروری بر کارنامه ی این یک سال نشان می دهد که به رغم مشکلات و سختی های فراوان،به فضل الهی روند کلّی کشور در عرصه های داخلی و همچنین منطقه ای و بین المللی روندی مثبت و قابل توجّه بوده است که با تکیه بر داشته ها و دستاوردها و تجربیات این یک ساله، می توان به توفیق الهی سال 98 را سال مهم در حل مشکلات باقیمانده در عرصه های داخلی و خارجی، البته با نگاه و عملکرد مدیریت انقلابی و توجه به بیانیه ی گام دوم انقلاب، رقم خواهیم زد.

خوب ابتدا باید در روزهای پایانی سال مروری داشته باشیم به داشته ها، دستاوردها و توانمندیها و تلاشهای مجموعه ی مسئولان نظام، برای حل و رفع مشکلات کشور و همچنین حرکت  رو به جلوی نظام، تا خدای ناکرده هم ناشکری نکرده باشیم و هم بیش از حد در ارتباط با انقلاب و نظام سیاه نمائی نشود.

یکی از آن داشته ها و البته تلاش و جدّیت مسئولان نظام در رفع مشکلات اقتصادی اول: مبارزه جدی دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی و اخلالگران در بازار سکه و ارز و معیشت مردم بوده است.

خوب مجاز است افرادی همچون سلطان سکه و اخلالگران اقتصادی در دادگاه های علنی، حتی محاکمه افرادی که از نزدیکان برخی از مسئولان ارشد دولت هستند، این نشانه عزم و اراده نظام در مبارزه با مفاسد اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی است.

خوب ضمن تشکر از خدمات آیت الله آملی لاریجانی در طی 10 سال ریاست قوه قضائیه از آیت الله رئیسی، رئیس محترم فعلی قوه قضائیه، همانطوری که در مطالبه ی مقام معظم رهبری از ایشان در اجرای عدالت و مبارزه با فساد و مفسد آمده، می خواهم که بطور جدی با این دسته افراد مبارزه کنید.

دوم: افول قدرت آمریکا و شکست پی در پی آنها به جهت حضور مقتدرانه ایران در عرصه های منطقه ای و بین المللی، از ناکامی شان در طرح تابستان داغ گرفته تا 13 آبان و 22 بهمن امسال و از ورشو گرفته تا مونیخ

سوم: خلق حماسه چهل سالگی انقلاب به عنوان بزرگترین جشن تاریخ انقلاب

خوب مردم ایران علیرغم همه فشارها، تحریم ها و تهدید ها از یک جهت و از جهت دیگر به واسطه ی سوء مدیریت دستگاه های دولتی در بخش اقتصادی،امّا حضور بسیار پر رنگ، چشمگیر و حماسی داشتند، این حضور با شکوه و چند ده میلیونی در سراسر کشور، این نکته را اعلام می کند که مردم فهیم ایران بین عملکرد ضعیف برخی دستگاه های دولتی و میان حمایت از اصل نظام و ولی فقیه فرق قائل هستند.

چهارم: پیشرفت های نظامی، اقتدار موشکی ایران، پیشرفت های علمی، اقتدار سیاسی ایران و تشکیل و تقویت جبهه مقاومت در منطقه می باشد که در رأس آن ذوالفقار ولایت، سردار سلیمانی قرار دارد.

که نمونه آن را در سفر اخیر رئیس جمهوری ایران اسلامی شاهد آن هستیم، سفری که در هفته قبل خبر آن منتشر شد، ولی در امنیت کامل اتفاق افتاد و فصل جدیدی از روابط و مناسبات بین  دو کشور را رقم زد، این امنیت و این اقتدار، محصول روحیه  مقاومت و ایستادگی در مقابل استکبار

امّا از آن طرف، آمریکائی که پایگاه های نظامی متعددی دارد، آمریکائی که سالهای سال عراق را در اشغال خود گرفته، امّا مخفیانه و دزدانه، شبانه بدون هیچ تشریفات مرسوم، آن هم وارد یکی از پایگاه های نظامی خود می شود و بلا فاصله  بعد از چند ساعت بر می گردد.

نکته ای را در پایان پیرامون شعار سال 97 صادر شده از مقام معظم رهبری عرض کنم: شعار حمایت از کالای ایرانی، شعاری که برای تحقق کامل آن می بایست 3 ضلع همزمان فعال می شد، ضلع اول آن دولت است.

امروز که در روزهای پایانی سال قرار داریم، دولت و ستاد فرماندهی اقتصادی دولت باید گزارش دهند که برای حمایت از کالای ایرانی چه کرده اند، و آیا واقعاً حمایت جدی از کالای ایرانی و تولید داخل اتفاق افتاده است یا خیر.

متاسفانه آمارها نشان می دهد که تنها در 10 ماهه امسال حدود 3 میلیون و 108 هزار دلار برای واردات تنها بخشی از لوازم آرایشی، از کشور خارج شده است.

و علیرغم اینکه خود دولت در تیر ماه امسال اعلام کرد که 1400 قلم کالای غیر ضروری وارداتش ممنوع است امّا متأسفانه باز هم در همین ماه های اخیر شاهد وارد کالاهای ضروری از جمله بیل و بیلچه و اره دستی و ظروف ملامین و شامپو، خاک برای خوابِ سگ وارد کشور شد.

ضلع دوم تولید کنندگان هستند که وظیفه داشته و دارند که کالای با کیفیت تولید کنند ، مردم طالب کالای با کیفیت هستند.

ضلع سوم مردم و مصرف کنندگان هستند گاهی وقتها تصورغلط و باور غلط این است که مرغ همسایه غاز است لذا به دنبال مارک و برند خارجی می روند.

همه ما وظیفه داریم چه امسال که سال حمایت از کالای ایرانی و چه همیشه، حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی داشته باشیم.

امّا در پایان: سال 97 هم رو به پایان است و امّا صاحب و مولای ما امام زمان (عج) نیامده است خدایا از خودت مسئلت داریم که عیدی امسال ما را ظهور امام زمان(عج) قرار بده، مشکلات اقتصادی، فرهنگی، مشکلات مسکن و ازدواج و اشتغال جوانان حل بفرما، رهبر عزیز ما را به ظهور ولیّت محفوظ بدار.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

1116امروزmod_vvisit_counter
2683دیروزmod_vvisit_counter
3799این هفتهmod_vvisit_counter
14385هفته گذشتهmod_vvisit_counter
29100این ماهmod_vvisit_counter
47883ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3199163کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 128 مهمان حاضر
IP شما: 54.91.4.56
 , 
امروز: 27 خرداد 1398