يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
خطبه دوم 25 اسفند 1396 با امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 14 فروردین 1397 ساعت 10:10

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندپی غربی ،خطبه دوم 25 اسفند 1396 با امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی برگزار شد .

اعوذ بالله مِنَ الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«اَلحَمدُ لِللُهِ رَبِ العالمین، بارئ الخلائق اجمعین، باعث الانبیاء والمُرسلین، ثم الصّلوة والسلام  علی سیدنا و نبینا حبیب إله العالمین ابالقاسم مُحمد، اللهم صل و سلم علی سیدنا امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه صلوة و السلام و علی فاطمة الزهرا سیدة نساء العالمین و علی الحسن و الحسین سید شباب اهل الجنه و علی، علی بن الحسین و علی محمد بن علی الباقر و علی جعفر بن محمد ابن الصادق و علی موسی بن جعفر الکاظم و علی بن موسی و محمد بن علیٍ الجواد و علی بن محمد الهادی و علی الحسن بن علی و الخَاَفِ القائم المهدی، حجک علی عبادک، و امناءک فی بلادک بهم نتولی و من اعدائهم، نتبرّاَ الی یوم القیامه

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

هفته ای که پیش رو داریم ،از یک طرف اول ماه رجب مصادف است با میلاد پر سر سعادت امام باقر ع و از طرفی هم سوم ماه رجب و اولین روز فروردین  ، مصادف است با شهادت امام هادی(ع)

خوب ما هم به تاثیر از کلام امام صادق ع که فرمودند : شیعتنا یف حون لفرحنا و یحزنون لحزنیا ،در شادی اهل بیت شاد خواهیم بود و در غم و مصیبت اهل بیت ع مصیبت زده خواهیم بود لذا متدینین روز اول فروردین را در عین حالی که به دید و بازدید می روند به بزرگتر های فامیل سر می زنند که توصیه فراوان و اکید دین ماهم هست ،حرمت روز شهادت امام هادی ع را یقینا خواهید داشت تا ان شالله مورد عنایت حضرت معصومین قرار بگیرید.

همین جا هم جا دارد عرض کنم روز شهادت امام هادی (ع) روز رحلت عالم فرزانه شمال کشور و نماینده فقید امام و مقام معظم رهبریدر استان حضرت آیت الله روحانی است که به همین مناسبت چهارشنبه اول فروردین ساعت پانزده تا هفده در مدرسه خاتم الانبیا بابل مراسمی بر پاست که ان شالله مومنین شرکت خواهند نمود.

خوب در آستانه ماه رجب هم قرار داریم ماهی که شهرالله است ماه خود سازی است، ماه تزکیه نفس است ، ماه عبادت و استغفار است..

این ماه مدخل ورود ماههای شعبان و رمضان است که اگر این ماه درک نشود ماه شعبان و رمضان درک نمی شود و در نتیجه لیله القدر درک نمی شود.

ماه رجب ، رشته اتصال بین خدا و بندگان اوست لذا در همان ابتدای این ماه و در اولین شب جمعه ی آن ، لیله الرغائب را برای وصال به خود برای ما قرار داد تا با رغبتی صد چندان مجذوب لقاء و عطای او گردیم ، انشالله خداوند دلهایمان را آماده دریافت انوار خود گرداند و ما را در راه وصال خود موفق بدارد.

در آستانه سال ۱۳۹۷ شمسی قرار داریم ، پیشاپیش تبریک عرض می کنم خدمت شما سروران

عیدی که عید باستانی است اما اسلام با حفظ کالبر آن و تغییر در محتوای آن ، آن را پذیرفته است.

عیدی که اگر با توجه به خداوند متعال ، با دعا و نیایش ، با تلاوت قرآن و با درخواست تحول در روح و جان باشد بر آن صحه می گذارد.

عیدی که بهانه صله رحم ،رفع کدورتها ، بهداشت و نظافت می شود مورد تاکید خواهد بود.

اما در این روزهای پایانی سال وقتی تقویم یک سال کشور را رقم می زنیم شاهد فراز ها و فرودهای زیادی بودیم.

از یک طرف شاهد حضور حداکثری مردم در اردیبهشت امسال در پای صندوقهای رای بودیم ، همچنین شاهد حماسه بزرگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بودیم ، شاهد شکست پروژه آشوب های دیماه بودیم ، شاهد شکست و ناکامی پی در پی توطئه های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم ، شاهد شکست هیمنه ی پوشالی داعش با همه حمایتهای استکبار از آنها بودیم و دهها و صدها موفقیتهایی نصیب مردم ایران در سال ۹۶ شد.

کاستیها و ضعفهایی هم سال ۹۶ داشت که قابل توجه است و بازنگری در آنها می تواند راهبر دولتمردان ما برای سالهای آتی باشد و آن کاستی ها و ضعفها عدم پاسخگوئی صحیح به مطالبات مردم است ، مطالبات مردمی که ، کرارا مورد تاکید حضرت آقا هم قرار گرفت و همین اهمیت سبب شد که حضرت آقا سال ۹۶ را سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال بنامد تا کسب و کار مردم رونق پیدا کند ، تا بیکاری جوانان حل شود ، تا تولید افزایش یابد.

خوب حالا دیگر در پایان سال ، نه بطور شعاری و آماری بلکه آنچه را که مردم حس کردند و برای آنها ملموس بود را دولت باید پاسخگو باشد که چه کرده است ما مشکل لاینحل به تعبیر حضرت آقا در جمع رئیس و اعضای محترم مجلس خبرگان نداریم.

همه مشکلات را می شود حل کرد اگر دست نجومی بگیران قطع شود ، اگر رانت خواری ها قطع شود ، اگر اموال نامشروع برخی مدیران و مسولان برگردانده شود ، اگر دستگاه قضا نسبت به مفاسد اقتصادی شدت بیشتری به خرج دهد ، اگر نمایندگان مجلس به جای باند بازی و جناح بازی و دوره افتادن برای عزل و نصب فلان مسئول ، دغدغه مردم داشته باشند ، اگر بانکها دست از رباخواری بردارند.‌

ما با این رویشهای جدید انقلاب که جوانان مومن و انقلابی و شجاع و متحصص و کارآمد هستند ، می شود به آینده این کشور امیدوار بود.

یکی از کاستیهای جدی کشور ، به نظر من بر می گردد به این که مجلس شورای اسلامی ، عزم جدی برای حل مشکلات ندارد چرا که تا از وزارتخانه هائی که مهم ترین مبهم را در تولید ، در اشتغال ، در برداشتن موانع کشاورزی دارند و از وزارتخانه ای که سهم به سزائی در سوانح هوایی و ریلی و جاده ای دارد ولی در حین استیضاح وزیر به اینها توجه نمی شود و همچنان بناست همان تفکر غلط گذشته و همان مدیریت کهنه و ناتوان در رأس این وزارتخانه ها باشند ، طبعا همان مشکلات گذشته باقی خواهند ماند چرا ؟

برخی از این نمایندگان شب قبل از استیضاح به شام دعوت شدند ، برخی ها هم تطمیع شدند ، برخی ها هم اصلاً توان تشخیص درست را نداشتند ، خوب اینها کشور را لطمه می زند و مشکل را هم حل نمی کند هیچ ، بر مشکلات هم اضافه می کند .

موضوع تعرض و هتک حرمت به سفارتخانه و پرچم و سفیر ایران در دو کشور انگلیس و اتریش هم مسئله ی دیگری است که در هفته گذشته پیش آمد که نباید ساده از کنار آن گذشت .

کسانی دست به این حرکت رذیلانه زدند که دستشان از یک طرف در دست سعودیهای خائن و جنایتکار و و عامل بی ثبات کننده منطقه است و از طرفی دیگر دستشان در دست استعمار پیر و کهنه کار و حامی تروریسم در دنیاست لذا غیر از این از آنها انتظار نمی رفت .

اما می طلبد دولتمردان ما که مدعی دیپلماسی موفق و قوی هستند و مدعی اند که تنها خودشان هستند که حرف دنیا را می فهمند ، نسبت به پاسخگو بودن کشورهای انگلیس و اتریش ، مبنی بر حفظ امنیت کامل سفارتخانه های ما و هم تعرض این عده منحرف مطالبه ی جدی داشته باشند و کوچکترین تعللی در این زمینه پذیرفتنی نیست .

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

168امروزmod_vvisit_counter
978دیروزmod_vvisit_counter
168این هفتهmod_vvisit_counter
10547هفته گذشتهmod_vvisit_counter
36929این ماهmod_vvisit_counter
43632ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3067564کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 69 مهمان حاضر
IP شما: 34.228.55.57
 , 
امروز: 04 فروردین 1398