يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
خطبه دوم نمازجمعه مورخه 18 آبان 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده ، امام جمعه محترم بندپی غربی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 11:02

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 18 آبان 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده ، امام جمعه محترم بندپی غربی

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 18 آبان 1397 که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  97/8/18

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب 2 ماه عزاداری و اقامه مجالس روضه برای اهل بیت (ع) و این روزهای پایانی ماه صفر هم عزاداری برای رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین ولی نعمت ما ایرانیان امام رضا (ع)به پایان رسید امیدوارم که خداوند این ارادت ها را به لطف و کرمش قبول بفرماید و ذخیره قبر و قیامتمان قرار دهد و نام مارا در طومار ذاکرین و محبین آن خاندان ثبت و ضبط بفرماید.

و همچنین حلول ماه ربیع الاول ماه شادی و سرور اهل بیت را محضر شما نمازگزاران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

ماهی که انوار رحمت الهی ، بر زمین و زمینیان سرازیر می شود.ماهی که شروع آن یاد آور آغاز هجرت نبی مکرم اسلام از مکه به مدینه و تداعی کننده جانفشانی مولایمان امیرالمومنین علی (ع) در آن لیله المبیت و خوابدن در بستر پیامبر اسلام (ص) است.لیله المبیت چنان اهمیتی در گسترش و تثبیت اسلام دارد که خداوند عالم از این اقدام امیرالمومنین(ع) در نزد فرشتگان مباهات می کند و آیه 207 سوره مبارکه بقره را در شان حضرت نلزل می فرماید که :و من الناس من یشری نفسه ابتغاء مرضات ال.. وال.. رئوف بالعباد .

پنجشنبه 24 آبان هم مصادف هست با روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار این روز را هم خدمت همه کسانی که در عرصه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش می کنند دست مریزاد عرض می کنم.

مستحضرید که میزان پیشرفت فرهنگی در هر جامعه ای ارتباط مستقیم با میزان مطالعه در آن جامعه دارد.

برای رونق کتاب و کتابخوانی که متاسفانه در ایران سرانه بسیار پائینی را شاهد هستیم باید اولا دستگاه های مرتبط فضای مناسب و دسترسی آسان را برای همگان فراهم کنندو ثانیا تولید محتوای مناسب با نیاز جامعه با قیمت مناسب داشته باشند.ثالثادر کنار دستگاه های مرتبط، خانواده ها هم وظیفه دارند که فرهنگ کتابخوانی را یک سنت حسنه تبدیل کنند و آن را به فرزندانشان آموزش دهند و رمینه مطالعه را فراهم کنند.

امیدواریم با توجه به این امر مهم شاهد رشد شکوفائی و بالندگی در جامعه باشیم.

هفته ای که گذشت یک روز بسیار مهمی در تاریخ سیاسی ایران بوده است .روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روزی که مردم ایران جوانان ایرانی ، دانش آموزان و دانشجویان در سال 58 همین آمریکائیها را که خود را قیم دنیا می دانستند شکستند و زانتا آمریکائیها را در سطح افکار عمومی جهان به شدت تنزل دادند.

ای سایروس ونس وزیر امور خارجه جیمی کارتر در همان زمان گفت : این یک داستان دردناک برای ملت آمریکا بود. و یا پیر سالینجیر در کتاب آمریکا در بند تسخیر لانه جاسوسی را یک تحقیر جدی برای آمریکائیها دانست.بنا براین 13 آبان اهداف آمریکائیهارا چه در ایران و چه در منطقه به بن بست کشاند.

لذا قریب به 40 سال است که میان جمهوری اسلامی ایران و آمریکای جنایتکار چالش جدی وجود دارد.چالش های بنیادین،چالش های اساسی، چالش های مبنائی و آمریکائیها در طی این 4 دهه همه مدل جنایت ها و خیانت ها را در دستور کار خود قرار دادند از اقدامات نظامی گرفته تا جنگ رسانه ای ، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی . اما امروز با همه ی جنایتها ئی که از ناحیه آمریکائی ها بوقوع پیوست اما به فضل الهی شاهد مغلوب بودن و افول قدرت آنها هستیم.دلیل مغلوب بودن و افول آمریکائیها این است که :

آنها نتوانستند آن چنان که می خواستند به اهداف اصلی خود دست پیدا کنند.آیا هدفشان غیر از این بود که ایران  را وابسته به خودشان کنند و ذلت و عقب افتادگی را به ملت ما تحمیل کنند؟ حالا بعد از 40 سال آمریکائیها کجای اهدافشان قرار دارند؟ با افتخار اعلام می کنیم که نه تنها آمریکائیها به اهداف پلیدشان نرسیده اند بلکه ایران اسلامی در طی این 40 سال در سایه ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار تحت زعامت ولایت فقیه به بالاترین پیشرفت ها دست پیدا کرده و انشاال.. روز به روز شاهد اعتلای جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.این را همه بدانند که آمریکای2018 به مراتب ضعیف تر از 40 سال قبل است.چه به لحاظ قدرت نرم چه به لحاظ قدرت سخت، نمونه های آن هم بسیار واضح است : آمریکائیها به عنوان بدهکارترین کشور جهان هستند.بیش از 16 تریلیون دلار بدهی دارد،بحران اقتصادی در آمریکا بیداد می کند تا جائی که حدود 40 میلیون نفر زیر خط فقر هستند.به لحاظ نظامی هم در ضعف شدید قرار دارد.خود فرماندهان نظامی آمریکائی در سال گذشته در کنگره این کشور اعلام کردند که ارتش این کشور در موضع ضعف قرار دارد.حضور نا موفق آنها در عراق و افغانستان و سوریه و جاهای دیگر می بینید.

هم پیمانان آمریکا در منطقه در ضعف شدید به سر می برند.رژیم کودک کش جعلی صهیونیستی که مدعی سپر آهنین و ارتش برتر دنیاست توان دفاع و مقابله با موشکهای جبهه مقاومت را ندارد، توان مقابله با حزب ال... را ندارد. عربستان سعودی هم که از قوی ترین حامیان آمریکائیها و تامین کننده مالی آنهاست چنان در باتلاق یمن گرفتار شده است که وزیر امور خارجه و وزیر دفاع آمریکا با رایزنی های مکرر خواستار پایان جنگ در یمن است. این وضعیت آمریکای فعلی است. حالا بنده تعجب میکنم از عده ای خود فروخته و لیبرال منش در داخل کشور فریاد سازش با آمریکا را سر می دهند و برخی هم به دنبال مذاکره با استکبار و اذنابشان هستند تا برجام های دیگر را رقم بزنند.اینها بدانند اگر همین روش را ادامه دهند و حواسشان را جمع نکنند از ملت بزرگ و با بصیرت ایران سیلی خواهند خورد.خروش ملت بزرگ ایران در راهپیمائی 13 آبان امسال نشان داد مردم همچنان با همه فشارهای اقتصادی که بر روی آنهاست آنها دست از انقلاب نخواهند کشید و روی خوش به آمریکائیها نشان نخواهند داد.این هم یک درس بزرگی برای استکبار جهانی باید باشد و هم تذکر جدی به مسئولان نظام که مردم همیشه و در همه صحنه ها دارند درست به تکلیفشان عمل میکنند اما مسئولان باید حواسشان را جمع کنند و پاسخ این همه فداکاری و ایثار و از خودگذذشتگی مردم را به درستی بدهند و اصلا شایسته ی این مردم نیست که در مشکلات اقتصادی به سر ببرند.در پایان هم از هوشمندی و حرکت انقلابی شورای محترم نگهبان پیرامون لایحه CFT تقدیر و تشکر میکنیم.200 ایراد و اشکال شورای محترم نگهبان به این لایحه باید مورد توجه آن دسته از نمایندگانی که این لایحه را بدون دقت تصویب کردند قرار گیرد.باید در مجلس شورای اسلامی لوایح و قوانینی نصویب شود که به نفع مردم ایران باشد نه به نفع استکبارمجلس و نماینده آن دستبوس رئیس دولت می شود مجلسی که به وزیر مستعفی از یک وزارتخانه رای اعتماد بالا برای وزارتخانه دیگر می دهد که تخصصی هم در آن وزارتخانه ندارد.مجلسی که مسائل اصلی نظام و مشکلات اول این مردم را کنار می گذارند و به دنبال موضوعات دست چندم می روند و همه موارد دیگر. این مجلس در راس امور نیست این مجلس در تراز جمهوری اسلامی ایران نیست و اگر قرار است کشور لطمه بخورد از این مجرا لطمه میخورد.من توصیه می کنم به این نمایندگان که خود را در پیشگاه عدل الهی و جلوی دیدگان مردم ببینند و آنچه به صلاح این کشور و مردم است را انجام دهند.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

387امروزmod_vvisit_counter
704دیروزmod_vvisit_counter
6162این هفتهmod_vvisit_counter
12167هفته گذشتهmod_vvisit_counter
27178این ماهmod_vvisit_counter
49404ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3107217کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 91 مهمان حاضر
IP شما: 54.226.73.255
 , 
امروز: 29 فروردین 1398