يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
خطبه دوم نمازجمعه مورخه 20 مهر 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده ، امام جمعه محترم بندپی غربی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 14:45

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 20 مهر 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده ، امام جمعه محترم بندپی غربی

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 20 مهر 1397 که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  97/7/20

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

خوب در ماه صفرالمظفر سال 1440 وارد شدیم؛ ماهی که در روایات ماه سنگین و پرحادثه معرفی شده است. لذا فرمودند برای دفع بلاها , زیاد در این ماه صدقه بدهید و دعاهای این ماه فراموش نشود. ایام هم مصادف است با ورود کاروان آل ا... به شهر شام , شامی که به تعبیر امام سجاد(ع) بالاترین مصیبت بر اهل بیت وارد شد. کاروانی که 20 روز بعد از شهادت بهترین عزیزانشان, به شهر شام رسیدند. 3 روز آل ا... را پشت درب شهرشام نگهداشتند.شهر را آذین بستند. مردم لباس نو پوشیدند. بعد از آن کاروان آل ا... را وارد شهر کردند و گرداندند در کوچه پس کوچه های شهر شام. اینهمه مصیبت یک طرف , مجلس یزید ملعون هم یک طرف. در نهایت همین ایام بود که 3ساله اباعبدا... در خرابه شام, نیمه های شب جان به جان آفرین تسلیم کرد ( ذکر مصیبت حضرت رقیه)

 

نکته ای را پیرامون اتفاقات اخیر سیاسی داخل کشور به ویژه پیرامون تصویب لایحه CFT ( سی اف تی) در مجلس شورای اسلامی عرض کنم : مستحضرید که دکتر طیب نیا , وزیر سابق اقتصاد کشور و رئیس شورای مبارزه با پولشویی بدون مجوز از مجلس تعهدات 41 گانه(اف-آ-تی-اف)  را پذیرفته و تعهد داده است که آنرا در کشور اجرایی کند. 37 مورد از آن تعهد را آقایان گفتند محرمانه است و مردم نباید بدانند لذا بدون مجوز در کشور اجرایی کردند. اما چهار مورد باقیمانده را آوردند در مجلس که به تصویب برسانند که یکی از آن لوایح لایحه ی الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم است که هفته گذشته با رای 143 نماینده در مجلس به تصویب رسید. همه دلیل موافقان این لایحه، که اوج آن در کلام دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران مطرح شده این بود که ترس از افزایش مشکلات برای کشور از ناحیه آمریکا.

مقام معظم رهبری 3 مدل خیانت را در حق ملت ایران بیان فرموده که قابل دقت است:

1)    اولین خیانت ؛ آنهایی که ضعفها و شکستهای جبهه استکبار و در راس آنها آمریکا را نبینند و نفهمند. امروز ما در دنیا شاهد افول قدرت آمریکا هستیم چه در عرصه اقتصاد بین المللی و چه در عرصه کاهش؛ استفاده و جایگزینی دارد به عنوان واحد پول آمریکا و چه در عرصه نظامی و چه در عرصه همراهی جامعه مدنی. یا خودشان چقدر تلاش کردند تا کشورهای دنیا را متقاعد کنند تا از ایران نفت بخرند تا لطمه به اقتصاد ایران بزنند اما نتوانستند موفقیت کامل را به دست آوردند. "خانم نیکی هیل" سفیر مستعفی آمریکا در سازمان ملل؛ آن زمانی که آمد گفت من به عنوان کلانتر دنیا آمدم تا همه را به خط کنم؛ اما دیدیم علیرغم اینکه خودش هندی الاصل بود حتی نتوانست هند را هم متقاعد کند تا از ایران نفت خریداری نکند. اینها و دهها و صدها موارد دیگر نشانه افول قدرت آمریکاست اما متاسفانه برخی ها در داخل همچنان آن را درک نمیکنند و او همچنان چشم امید به آمریکا دارد که این خیانت است.

 

2)      دومین خیانت آنجایی است که عده ای واقعیتهای موجود و توانمندیها و ظرفیتهای داخل کشور را نببینند و همیشه احساس حقارت و ضعف و ناتوانی کنند و بدتر از آن را به جامعه هم منتقل کنند. عده ای که پیشرفتهای هسته ای ایران را نمی ببینند؛ پیشرفتهای علمی و پزشکی ایران را نمی ببینند؛ پیشرفتهای ناتو فناوری ایران را نمی ببینند؛ پیشرفتهای موشکس و نظامی ایران را نمی ببینند. عده ای که قدرت نفوذ و تاثیرگذاری ایران در منطقه و جهان را نمی ببینند و همیشه احساس حقارت و ضعف میکنند که این هم یک نوع خیانت است.

 

3)      سومین و بزرگترین خیانت در حق ملت ایران این است که عده ای به جامعه القاء میکنند که تنها راه حل مشکلات کشور؛ تسلیم شدن در برابر آمریکاست؛ اینکه کشور دارای بن بست است و راه خروج از آن؛ تسلیم شدن در برابر کدخداست. عده ای با همین نگاه و القاء همین ترس آمدند  CFT را تصویب کردند.

 

من خطابم به آنهایی که با این نگاه این لایحه را تصویب کردند این است که: در صورت تصویب برجام، عمده دلیل موافقان چه بوده است؟ حل مشکلات  اقتصادی کشور اما نتیجه چه شده است؟ مسلماً هیچ ؛ بلکه از آن طرف امتیازات بیشتری هم دادیم و تحریمهای بیشتری هم شدم.

 

جناب آقای ظریف ؛ شما که 30 سال در آمریکا زندگی کرده اید و بزرگ شدید ، علی القائده باید با تفکر استکباری آشنا باشید که با بهانه زداءی از آمریکا کاری را از پیش برد.

 

جناب آقای رئیس جمهور ؛ اینکه تمرکز دستگاه دپیلماسی شما بر مبنای بهانه زدایی از آمریکا باشد ، این یک راهبرد صد در صد در صد غلط است. دلیلش هم این است که ، دشمن هیچوقت دست از بهانه گیری بر نمیدارد.

یک زمانی ، بهانه ی تصویب برجام بود ، نتیجه چی شد ؟ امروز بهانه FATF و لوایح آن است.

قطعا فردا بهانه ی موشکهای بالستیک ، حضور در منطقه، حقوق بشر و امثال آن است ، جناب آقای رئیس جمهور با این بهانه چه میخواهید بکنید؟ چرا از کشورها و حکومتهائی که سازش بر مقاومت ترجیح دادند و در نهایت به نابودی کشیده شدند درس نمیگیرید مثل یاسر عرفات در فلسطین، مثل قذافی در لیبی، بن علی در تونس، محمد مُرسی در مصر و دهها نفر که همگی معتقد بودند که باید به دامنِ کدخدا رفت تا قدرتمند شد، تا مشکلاتشان حل شود. اما دیدیم وقتی تاریخ مصرف آنها تما شد مثل یک تفاله ای آنها را به دور انداختند.

 

آقایان مجلسیان؛ شما که به نیابت از 80 میلیون مردم ایران، رای به این لایحه ی استعماری داده اید و به دنبال طرح شفافیت نظام مالی برای دشمنان هستید چرا از شفافیت آراء خودتان میترسید؟ اگر میدانید که این رای شما به نفع ملت و کشور است، هریک از نمایندگان رای خود را علنی کنند تا مردم در مورد شما قضاوت کنند.

 

آقای لاریجانی، رئیس جلس؛ شما که برای تصویب امثال این لوایح از مقام معظم رهبری مایه میگذارید مگر نمی دانید که حضرت آقا فرمودند: " این کنفوانسیونها که در اتاق استکبار جهانی پخت و پز می شود و سر و تَه آن هم برای ما معلوم نیست اینها را تصویب نکنید " پس چرا مانند برجام آن را تصویب کردید؟

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

3335امروزmod_vvisit_counter
949دیروزmod_vvisit_counter
3335این هفتهmod_vvisit_counter
15592هفته گذشتهmod_vvisit_counter
36440این ماهmod_vvisit_counter
60982ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3319512کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 105 مهمان حاضر
IP شما: 34.204.179.0
 , 
امروز: 27 مرداد 1398