يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِي لِلصَّلَاةِ مِن يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ "ای کسانی که ایمان آورده‌اید، هر گاه (شما را) برای نماز روز جمعه بخوانند فی الحال به ذکر خدا بشتابید و کسب و تجارت رها کنید که این اگر بدانید برای شما بهتر خواهد بود."
خطبه دوم نمازجمعه مورخه 13 مهر 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بندپی غربی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 11:50

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 13 مهر 97 به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده ، امام جمعه محترم بندپی غربی

خطبه دوم نمازجمعه مورخه 13 مهر 1397 که توسط حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه محترم بخش بندپی غربی ایراد شد؛

 

خطبه دوم  97/7/13

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

عِبادَ اللهُ أُوصيكُم وَنَفسي ِبتَقوى الله فَاِنّها حَقُّ اللهِ عَلَیکُم

امروز جمعه 25 محرم الحرام به روایتی مصادف با شهادت امام العارفین، سیدالساجدین علی بن الحسین (علیه السلام) عرض تسلیت دارم این ایام را که ایام اسارت آل الله هم هست.

بعد از واقعه عاشورا ، چنان خفقانی ایجاد شد که دیگر امکان مبارزه علنی ، رو در رو و با شمشیر وجود نداشت. حکومتی که با آنهمه قساوت و شقاوت، آنهمه جنایات عظیم کربلا را به وجود اورد، دیگر برای مردم جسارت و جرات روبرو شدن با حکومت ظالم وقت را باقی نگذاشت و به مصلحت اسلام و شیعه نبود که با انگشت شمار یاران امام سجاد که به اعتراض و مقابله و مبارزه با حکومت بپردازد.

لذا امام سجاد شیوه مبارزاتی خود را تغییر داد و با سلاح دعا که آمیزه ای از اخلاق و عرفان و سیاست و مبارزه بود، به جنگ یزیدیان رفت و از این طریق اسلام و فرهنگ تشیع و اهداف نهضت اباعبدا... را به گوش مردم رساند. خداوند انشاءا... همه مان را از رهروان واقعی آنحضرت قرار بدهد.

خوب امروز مصادف با روز نیروی انتظامی و آغاز هفته ناجا هم هست.

گرامی میداریم یاد و خاطره همه شهدا و امام شهدا و خاصه شهدای نیروی انتظامی را و به روح بلند همه شان درود و سلام و صلواتی میفرستیم.

خدا قوت عرض میکنم خدمت یکایک پرسنل خدوم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، عزیزانی که بخش قابل توجهی از امنیت کشور را مرهون تلاشها، زحمات و رشادتهای این عزیزان هستیم.

نقش نیروی انتظامی در پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی، در کنار دیگر نیروهای مسلح بر کسی پوشیده نیست. شاهد این مدعا هم آمار انتظشهدای نیروی انتظامی است که برای حفظ این انقلاب جانشان را تقدیم میکنند، لذا در این هفته باید قدردانی کنیم از این عزیزان و از زحماتشان تشکر وافر داشته باشیم.

اما در عین حال که قدردان زحمات این عزیزانمان هستیم، انتظار میرود نیروی انتظامی در کنار اقتدار خود ، برخورد شایسته با مردم داشته باشد. چون شما در بطن و متن مردم هستید و بعد هم اینکه در کنار برخورد جدی با متخلفین و مجرمین، امین مردم هستید. بیشتر دقت کنید تا اعتماد مردم به این قشر خدوم افزایش یابد. خداوند بر توفیقات این عزیزان بیفزاید.

خوب هفته ای که گذشت شاهد نمایش جمهوری اسلامی ایران و همچنین شاهد اخباری از تحولات اقتصادی،سیاسی و اجتماعی در کشور بودیم، اخباری که فضای عمومی جامعه را تحت تاثیر خودش قرار داد؛

اول شاهد کاهش نسبی قیمت ارز و دلار و به تبع آن کاهش قیمت برخی از اجناس بودیم. اما این هرگز راضی کننده نیست، این اصلا قابل قبول نیست که قیمتها افسارگسیخته بالا برود اما کاهش آن محسوس نباشد. از قوه قضائیه هم که در صدد برخورد جدی است تشکر میکنیم آنها هم باید در تشدید برخوردها و افزایش قاطیعتها و تسریع در کار اقدام کنند.

دوم؛ شاهد برگزاری رزمایش خدمت رسانی بسبیج بودیم،

رزمایشی که در قالب بیش از هفت هزار گروه خدمت رسان جهادی توسط سازمان بسیج مستضعفین شکل گرفت که همه ی همت و توان خود را مصروف خدمت رسانی و گره گشائی از مشکلات مردم کردند.

نقطه اوج این رزمایش را با اجتماع یکصدهزار نفری بسیبجیان در ورزشگاه آزادی تهران شاهد بودیم که حضرت آقا با حضور در جمه این بسیجیان به تبیین چرایی موفقیت اننقلاب اسلامی ایران در طی 4 دهه با وجود همه فشارها و تهدیدها و تحریمها و خباثتها و شیطنتها پرداختند.

حضرت آقا فرمودند؛ مثلث نجات و موفقیت و پیشرفت این انقلاب اولا به عظمت ایران است.

در طول تاریخ،حکومتهای 200 ساله قاجار و پهلوی که ایران را به قحطی کشاندند، ایران یک کشور با عظمتی در عرصه علم، در عرصه سیاست، در عرصه هنر و دیگر عرصه ها بوده است و حتی امروزه بخش اعظمی از آنچه را که غرب و شرق، به لحاظ علمی و پزشکی و هنری و سیاسی دارند برگرفته از ایران و اسلام است. لذا ایران از قدیم الایام دارای باعظمت بوده است.

ثانیا؛ ضلع دوم موفقیت و پیشرفت این انقلاب، اقتدار نظام است.

در مورد اقتدار نظام ،همین بس که ایران اسلامی از زیر سلطه کشورهائی مثل انگلیس خبیث و آمریکای جنایتکار بیرون آمده و روی پای خود ایستاده است.

این روزها هم که ما شاهد پاسخ محکم ، قلطع و سریع موشکی سپاه پاسداران به عملیات گروهک تروریستی الاحوازیه بودیم .

خدا قوت عرض می کنیم به این عزیزان سپاهی که اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشتندو وباید به روح شهید طهرانی مقدم و شهدای دیگری که در عرصه ساخت موشک ،جانشان را فدا کردند ، درود بفرستیم و طلب مغفرت کنیم برای آنها ئی که می گفتند ما چه نیازی به موشک داریم چون عصر گفتمان است. باید عرض کنیم که ما نه از گفتمان با دشمن نتیجه می گیریم و نه با نداشتن موشک.

بعضی ها حتی هنوز مشکل پوشک را نتوانستند در کشورحل کنند اما دیدیم که سپاه چگونه موشک را در پاسخ به حمله تروریستی اخیر اهواز، در قلب دشمن نشانه گرفت و فرود آورد.

در همین یک سال و نیم اخیر شاهد بودیم که 3 مرتبه موشک های بالستیک ایران محل اجتماع و مقر تروریستها را مورد هدف قرار داد، این نشان از اقتدار ایران است،این نشان از کوتاه نیامدن ایران است. این راهمه دشمنان نظام بدانند اگر بخواهند با امنیت ایران بازی کنند، در هر نقطه و مکانی که باشند با سیلی محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند شد.

کومله باشند، داعش باشند و یا هر تروریست دیگر که باشند با موشکهای میانبرد و دور برد جمهوری اسلامی ایران یه درک واصل خواهند شد.

یک زمانی یک عده می گفتند با پذیرش قطعنامه ، دیگر صدام و رژیم بعث عراق به ما حمله نمی کند اما دیدید بعد از پذیرش قطعنامه هم حمله مرصاد را انجام دادند.

بعضی ها هم می گفتند با پذیرش برجام هم مشکلات حل خواهد شد اما دیدید که نه تنها حل نشد بلکه بر مشکلات کشور هم اضافه شد.

حالا هم یک عده می گویند با تصویب FATF همه چیز در کشور حل می شود .می گویند باFATF کمک مال به تروریسم قطع می شود ، پس این ترو ریست ها از کجا دارند کمک مالی می شوند؟

آیا غیر از این است که مقر تروریستهای الاحوازیه در لندن است؟ آیا غیر از این است که پول این تروریستها از عربستان و آمریکا تامین می شود؟

خوب اول اینها را تحویل دهید یا آنها را به سزای اعمالشان برسانید و کمک مالی آنها را قطع کنید بعد انتظار تصویب FATF را از ایران داشته باشید.

مارشال الگزلی ریش FATF که از مقامات ارشد وزارت خزانه داری آمریکاست اخیرا رسما اعلام کرد که ما با همکاری اسرائیل و عربستان می خواهیم علیه ایران اقدام کنیم.

حالا چرا در مجلس و دولت بعضی هاکشته و مرده FATF شدند تا آن را به تصویب برسانند، FATF قرار است اطلاعات مالی و بانکی مارا در اختیار دشمن قرار دهد و این خیلی خطرناک است، دشمن نیاز به این اطلاعات دارد که ما را تهدید کند ، تهدید کند، تحریم کند، این خود تحریمی علیه دستگاه های نظام و برخی شخصیتهای موثر در نظام است.

این ایام که مجلس در حال بررسی لوایح FATF هستند غفلت نکنند یادشان نرود که همین مجلس توسط همین تروریستها در سال گذشته مورد حمله قرار گرفت.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

ذکر روز

آخرین اخبار بخش

لینک های مفید

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

ستاد اقامه نماز

موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

مرکز پاسخگویی به سوالات دینی

ائمه جمعه شهرستان بابل

وبلاگ قدیم

آموزش و پرورش بندپی غربی

شهرداری خشرودپی

نهاد کتابخانه های عمومی کشور

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه بندپی غربی

اوقات شرعیآمار بازدید

473امروزmod_vvisit_counter
3315دیروزmod_vvisit_counter
473این هفتهmod_vvisit_counter
11869هفته گذشتهmod_vvisit_counter
38816این ماهmod_vvisit_counter
42141ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3160996کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 40 مهمان حاضر
IP شما: 34.207.82.217
 , 
امروز: 05 خرداد 1398